Monero і Zcash - новий рівень анонімності

CryptoExplorer         Немає коментарів         Monero Zcash
252 перегляди
Однією з найбільш важливих властивостей будь-яких грошей є їх однорідність (взаємозамінність), що передбачає однакову вартість грошових одиниць рівного номіналу, незалежно від індивідуальної історії кожної з них.

Як відомо, безпрецедентна прозорість класичних криптовалют дозволяє відстежити історію обігу кожної грошової одиниці з моменту її створення. Це може підірвати однорідність (взаємозамінність) грошових одиниць. Наприклад, якщо одержувач проведе детальну перевірку і побачить, що ваші біткойни належали раніше скомпрометованій особі (замішаній в протиправній діяльності), або використовувалися для розрахунків в сумнівних операціях, то навряд чи хтось захоче отримати від вас саме ці біткойни, обтяжені "поганою репутацією".

Звичайно, адреси гаманців не містять ніякої інформації про їх власників. Однак, в деяких сценаріях розвитку подій, особистість одного з попередніх власників криптовалюти стане відома громадськості всупереч його волі (згадаємо випадок з Silk Road). Ви можете отримати криптовалюту абсолютно сумлінно - купити на біржі. Але деякі структури (наприклад, фінансові установи) просто не захочуть з вами зв'язуватися, якщо буде відомо, що частина вашої криптовалюти раніше належала "токсичному" власнику. Це наочна ілюстрація того, як може бути втрачена взаємозамінність криптовалюти.

Інші недоліки класичних криптовалют


При використанні «звичайних» криптовалют, користувачам доводиться миритися з тим, що деяка інформація є публічною і будь-хто може побачити адресу гаманця відправника, адресу гаманця одержувача, суму кожної транзакції, а також баланс гаманця.

Взаємодія з контрагентами, які в своїй роботі керуються вимогами KYC (знай свого клієнта), має на увазі втрату анонімності всіх транзакцій, здійснених з використанням певного гаманця.

Не всі хочуть, щоб інформація про їх матеріальне становище стала відома стороннім. Ще до недавнього часу єдиним способом збереження анонімності було використання «одноразових» гаманців, які створювалися заново або для кожного платежу (практикується прихильниками максимальної анонімності), або для випадків, які передбачають розкриття контрагентам інформації про держателя гаманця (властиво менш акуратним користувачам).

У світі існує безліч прихильників повної анонімності криптовалют. Ось лише деякі з прикладів:

  • компанії, які хочуть захистити від конкурентів інформацію про своїх постачальників;
  • люди, які не хочуть, щоб стала публічною інформація про те, що вони найняли фахівців з "делікатними" професіями (наприклад, адвоката з розлучень, нарколога або психіатра);
  • забезпечені люди, які не хочуть, щоб злочинному світу було відомо, скільки у них грошей;
  • компанії-посередники, які побоюються, що вилетять з бізнесу, якщо постачальники і покупці вирахують один одного і почнуть працювати безпосередньо.

Що пропонують нові криптовалюти?


Описані вище проблеми намагаються вирішити відразу дві криптовалюти: Monero і Zcash. З більш детальною інформацією про них ви можете ознайомитися нижче.

1. Monero (XMR) - одна з перших криптовалют, що запропонувала рішення описаних вище проблем. Ця криптовалюта створена на основі алгоритму кільцевого підпису, який, для верифікації кожної транзакції, автоматично використовує кілька публічних ключів різних користувачів.

Власниками цих ключів є чужі один одному люди, яким не обов'язково знати, що вони були учасниками «кільцевого» підпису. Кожен учасник має пару ключів: секретний і публічний ключ. Кільцевий підпис складається з підписів відправника, одержувача і деякої кількості випадкових користувачів (чим більша кількість учасників, тим більший обсяг пам'яті буде потрібно для здійснення транзакції), причому публічні ключі випадкових користувачів змішуються з ключами справжніх учасників транзакції. Таким чином, сторонній спостерігач має вкрай низькі шанси на визначення відправника або одержувача. Транзакцію здійснить один з учасників групи, в межах якої всі підписанти транзакції не можуть бути ідентифіковані. З точки зору третьої особи, грошові перекази одному і тому ж адресатові будуть виглядати, як відправлені на різні адреси, які не мають між собою нічого спільного.

В основі Monero лежить протокол CryptoNote, який був введений в 2012р. Сама Monero була винайдена в квітні 2014 р. У створенні цієї валюти взяло участь понад 240 розробників, хоча у її витоків стояло всього 7 чоловік. Двоє з них не приховують себе: Девід Латапі (David Latapie) і Рекардо Спання (Riccardo Spagni). Решта вважали за краще не розкривати свої імена.

Безумовно, важливими факторами, що характеризують будь-яку криптовалюту є її капіталізація і її тренд на біржі. Показник капіталізації Monero, станом на 24.07.2017, обчислюється сумою 640 млн. 967 тис. 858 доларів США (за даними www.worldcoinindex.com).

2. Zcash (ZEC) - на перший погляд, технічно більш досконала криптовалюта, проте її програмний код поки не пройшов досить тривалого випробування часом і в ньому ще можуть бути виявлені вразливості. Вона виділяється із загальної маси форків Bitcoin тим, що її блокчейн функціонує за принципом доказу з нульовим розголошенням (який, треба сказати, насилу розуміють навіть професійні математики). Після проведення грошового переказу Zcash проводить шифрування інформації про гаманці одержувача і відправника і про суму транзакції. Дані повністю приховані від третіх осіб.

Правда, користувачі можуть створювати два типи гаманців: звичайні (які функціонують, як звичайні гаманці в Bitcoin) і закриті (використовують доказ з нульовим розголошенням).

Для валідації транзакції в мережу передаються спеціально згенеровані публічні дані, так званий "paramgen". "Paramgen" не може бути використаний сторонніми спостерігачами для умисного моніторингу чиїхось транзакцій, він призначений для того, щоб підтвердити справжність транзакцій для комп'ютерів, що беруть участь в мережі (це і є доказ з нульовим розголошенням). Отже, інформація про грошові перекази відома лише тим особам, які мають відповідний ключ доступу. У стандартному випадку тільки вони самі контролюють даний ключ, проте вони можуть добровільно надати його іншим людям. Це і є особливістю криптовалюти Zcash. Велике значення Zcash набуває в період появи спеціальних сервісів, які спрямовані на надання послуг щодо з'ясування реальних даних користувачів і відстеження їх транзакцій.

Засновником криптовалюти Zcash є Зуко Вілкокс, також в розробці даної валюти взяла участь команда вчених з Zerocoin Electric Coin Company. Дата запуску Zcash - жовтень 2016.

Капіталізація Zcash станом на 24.07.2017г. становить 325 млн. 654 тис. 720 доларів США (за даними www.worldcoinindex.com).

Що вибрати?

В результаті проведеного нами аналізу, стає очевидно, що криптовалюта Zcash виглядає технічно більш досконалою, проте вона ще не пройшла перевірку часом. Криптовалюта Monero дещо поступається за технічними характеристиками криптовалюті Zcash, але, в той же час, має більш тривалу історію існування. А спільною рисою цих двох криптовалют є гарантія повної анонімності і конфіденційності вашої інформації в мережі.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах