Тест материнської плати AsRock H110 Pro BTC+ з 13-ма відеокартами GTX 1070

CryptoExplorer         Немає коментарів         AsRock Nvidia 1070 материнська плата
435 переглядів
Ми вже встигли трохи погратися з материнською платою AsRock H110 Pro BTC+, яка підтримує до 13 відеокарт для видобутку криптовалют і вже можемо поділитися з вами своїми відгуками, заснованими на нашому досвіді роботи з нею. Ми спробували запустити материнську плату AsRock H110 Pro BTC+ з 13 однаковими відеокартами від NVidia, а саме Geforce GTX 1070 під Windows і Linux.

Варто відзначити, що сам виробник AsRock рекомендує використовувати свою материнську плату на ОС Windows в змішаній конфігурації 8 + 5 відеокарт і ми можемо підтвердити, що не змогли змусити працювати більше 8 відеокарт GTX 1070 під Windows. Спроба установки дев'ятої відеокарти робила систему нестабільною і, навіть якщо драйвер був правильно встановлений, як тільки ми запускали процес майнінгу, система зависала. Також не допоміг і одночасний запуск декількох примірників майнера. Однак при роботі з дистрибутивом на основі Linux у нас не виникло ніяких проблем з запуском 13 відеокарт.

Спроба запуску 13 відеокарт на одній материнській платі може мати купу потенційних проблем. Для такої інсталяції потрібно більше місця, ніж для звичайного рігу з 4-6 відеокартами. Фактично, нам вдалося стиснути конструкцію і вмістити 12 відеокарт в одному корпусі, який призначений для 6 відеокарт, але це було зроблено тільки на час тестування. Остання 13-та відеокарта не помістилася і ми були змушені покласти її зверху конструкції. Така компоновка абсолютно не підходить для майнінгу в режимі 24/7, тому переконайтеся, що ви зможете забезпечити конструкцію гідним корпусом.Як і очікувалося, вибір джерела живлення буде однією з найбільших проблем для 13-GPU майнінг-рігу, а конкретніше, це достатня кількість доступних роз'ємів додаткового живлення, необхідна для забезпечення живлення всіх 13 відеокарт і райзерів PCI-E. Ми використовували блок живлення Leadex потужністю 2000 Вт з купою роз'ємів і навіть тоді їх було недостатньо для всіх графічних процесорів. 12 карт були оснащені одним 8-контактним роз'ємом живлення і тільки одна тринадцята 8-контактним і 6-контактним роз'ємами живлення. Навіть блок живлення 2000W Leadex не має так багато 8-контактних роз'ємів живлення, не кажучи вже про необхідність використовувати роз'єми живлення SATA / Molex для райзерів, щоб додатково убезпечити материнську плату і відеокарти.


Рекомендуємо вам звернути увагу на використання двох блоків живлення в подібній конфігурації, а крім того намагайтеся уникати всіляких розгалужувачів і для ліній живлення. В конфігурації з 13-ма відеокартами ми не рекомендуємо використовувати відеокарти, які мають по 2 роз'єми додаткового живлення і споживають більше 150 Ватт, це не розумно і тільки збільшить кількість можливих проблем.

При установці райзерів в материнську плату у нас виникли невеликі проблеми через те, що слоти PCI-E розташовані дуже близько один до одного і ми боялися можливості короткого замикання при установці USB-кабелів. Однак установка відбулася гладко і нічого такого не сталося, навіть при тому, що коннектори перебували досить близько. Ізоляція USB-конекторів торкалася сусідніх конекторів, запобігаючи замиканню. Однак, як і раніше, буде не зайвим розмістити ізоляційну стрічку на задній панелі невеликих плат PCI-E для додаткової безпеки.


AsRock H110 Pro BTC+ поставляється з попередньо налаштованою конфігурацією BIOS і дозволяє зібрати майнінг-ріг без додаткових налаштувань BIOS. Звичайно, ви можете захотіти включити автоматичне включення живлення при відключенні електроенергії, або ж виконати деякі інші незначні налаштування в BIOS, але навіть якщо ви просто встановите всі відеокарти і увімкнете живлення, все повинно вже "працювати з коробки". Це дійсно важливий момент для розробників материнських плат для майнінгу криптовалют і сильно полегшує життя майнерам, щоб ті не втрачали багато часу в пошуках інформації в інтернеті про додаткові налаштування BIOS і про те, як запустити велику кількість відеокарт на тій чи іншій моделі материнської плати.


Як вже згадувалося раніше, ми не змогли змусити працювати більше 8 відеокарт NVIDIA GTX 1070 під Windows, але в той же час у нас не було ніяких проблем з цим під управлінням дистрибутиву на основі Linux. Існує можливість запуску 8 + 5 відеокарт різного типу під Windows, але поки немає ніякої можливості запуску 13 однакових GPU на Windows не «з коробки» не за допомогою будь-яких додаткових налаштувань BIOS або твіків. Для майнінгу під Linux ви можете спробувати дистрибутиви KopiemTu Linux mining distribution або більш свіжий nvOC. Для майнінгу на 13 відеокартах під Linux рекомендуємо використовувати ethOS Mining OS або новіший rxOS.


В майбутньому ми плануємо протестувати материнську плату AsRock H110 Pro BTC+ з 13-ма відеокартами від AMD, але ми очікуємо побачити ту ж саму проблему в Windows, що і з відеокартами від NVIDIA. Якщо налаштування майнінгу під Linux вимагає деякого досвіду, а в Windows взагалі не можна запустити одночасно 13 відеокарт від NVIDIA або AMD, то варіант з 8 + 5 GPU під Windows може здатися найбільш привабливим на даний момент. Однак особисто ми не дуже любимо подібний підхід, так як наявність різних відеокарт в одній системі потенційно може принести більшу кількість проблем.

На даний момент єдина проблема з цією материнською платою полягає в тому, що ви навряд-чи зможете знайти її в продажу за рекомендованою ціною. Спекулятивна ціна майже в 2 рази більша ніж рекомендована виробником.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах