Суть Bitcoin-пулів і як до них приєднатися

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin пули для майнінгу
373 перегляди
Найперше запитання, яке цікавить всіх, хто займається видобутком криптовалют, звучить так: чи варто вести майнінг самостійно, чи більш доцільно підключитися до пулу.

Є величезна кількість переваг і недоліків майнінг-пулів. І все ж, якщо опиратися на розподіл хешрейту в мережі Bitcoin (його варто брати до уваги в обов'язковому порядку), велика частина майнерів схильна вибирати другий варіант - приєднання до пулу. Варто розібратися в цій темі більш детально.

Переваги та недоліки приєднання до пулу


Для тих хто не впевнений, чи варто приєднуватися до пулу, чи не варто, необхідно знати трохи більше інформації, точно так само, як і про лотерейний синдикат: переваги і недоліки тут аналогічні. «Одиночне плавання» - означає, що користувач не зобов'язаний ділитися своєю винагородою і все ж його шанси отримати біткойни дуже знижуються. При цьому пул має набагато вищі шанси відшукати блок транзакцій, дістати нагороду, єдине «але», її доведеться розділити порівну між учасниками пулу.

Отже, участь в пулі формує регулярний потік доходу, навіть в тому випадку, якщо платежі дуже несуттєві щодо кінцевої нагороди за загальний блок біткойнів (на сьогоднішній день вона прирівнюється 12,5 BTC).

Важливо акцентувати увагу на ще один важливий нюанс: дуже важливо, щоб потужність певного пулу не була вище 51% від обчислювальної потужності мережі в цілому. При цьому він здатний опанувати базовим ланцюжком блоків, іншими словами, трансформувати свій приватний ланцюжок в основний. Чисто теоретично даний крок здатний привести до хаосу в мережі Bitcoin. Так, на початку 2014-го наймасштабніший майнінговий пул в світі Ghash.io набрав позначку 51%, після чого майнерів попросили піти з пулу.

Рівень складності майнінгу


Якщо аналізувати ситуацію з Bitcoin, сучасний рівень складності майнінгу досяг таких висот, що одинаки практично не в змозі отримати прибуток своїми силами. Виключаючи ті випадки, коли користувач є власником гаража, повністю забитого схемами ASIC, які зберігаються в умовах полярного холоду. Для новачка вступ в майнінг-пул - найоптимальніший варіант, щоб в максимально-стислий термін зібрати «урожай». В реальності пули дають можливість надихнути малих майнерів йти до своєї мети.

Що при цьому потрібно добувати?


Природньо, що Bitcoin - це не єдина цифрова валюта, що існує в світі. Є можливість запросто відшукати цілі списки майнінг-пулів для певної обраної криптовалюти.

Так, одним з варіантів видобутку Bitcoin - це режим «об'єднаний» або «з'єднаний» майнінг (merged mining). Його суть зводиться до того, що блоки транзакцій, розраховані для Bitcoin, можна застосовувати з метою видобутку інших криптовалют, що використовують аналогічний алгоритм підтвердження виконання роботи (наприклад, devcoin, namecoin). Для порівняння можна уявити, що користувач відправляє в різні лотереї квиток з однаковою комбінацією цифр.

Для початківців майнерів, які не мають достатньо потужного оснащення, першочергово варто акцентувати свою увагу на альтернативних валютах, а не на Bitcoin. В першу чергу, варто брати до уваги ті валюти, що не базуються на алгоритмі хешування SHA256. І ця рекомендація не випадкова: міра складності розрахунку блоків транзакцій Bitcoin надмірно висока для процесорів звичайних ПК.

Для тих, хто сумнівається, яку саме криптовалюту необхідно добувати, рекомендується підключитися до пулу «Multipool», він автоматом виконує перемикання обладнання користувача для майнінгу між найбільш-прибутковими альтернативними валютами. Пул «Multipool» проходить оновлення кожні півгодини, з часом кожен користувач може відзначити приріст балансу в різноманітних альткойнах. У разі необхідності, пул дає можливість користувачеві прив'язати своє обладнання виключно до єдиної альтернативної валюти.

І все ж користувач Марк з nut2pools.com так описує з'єднані пули: «Вірні прихильники криптовалют не люблять їх, з тих причин, що як тільки рівень складність видобутку монет знижується, зростає рентабельність даного процесу. Після чого всі мультипули виконують різкий поворот, а також збільшують рівень складності до максимуму через пару годин, а потому знову виходять. Дана практика змушує вірних прихильників криптовалют займатися видобутком монет на високому рівні складності, при низькому рівні рентабельності».

Доступні винагороди в пулах


Визначившись з пулом, потрібно вирішити для себе, яку винагороду надає пул, а також яка комісія передбачена (в тому випадку, якщо вона стягується).

Доступно декілька варіантів схем, згідно з якими пули виконують розподіл доходу. Велика частина пулів зосереджується на загальній кількості «шар», тих, що майнер відвів пулу в формі «свідоцтва виконаної роботи» (в оригіналі як «proof of work»).

Шара (share) являє собою хитромудру ідею для сприйняття. Необхідно паралельно розуміти дві ідеї: в першу чергу, майнінг являє собою процес вирішення криптографічних завдань. А по-друге, майнінг володіє різними рівнями складності. У той момент, коли майнер відшукав блок транзакцій, є певний рівень для даного рішення. Про нього варто думати, як про якісний показник. В ситуації, коли рівень складності рішення майнера перевищує середній рівень складності валюти в цілому, при цьому має місце процес додавання ланцюга блоків, формується винагорода у формі монет.

Як бонус, майнінг-пули вибирають рівень складності на такому показнику: між 1, а також загальною складністю валюти. У разі, коли майнер повертає блок, чий рівень складності розташований між загальним рівнем складності пулу, а також рівнем складності валюти, при цьому блок записується в формі «шари». Для таких шар-блоків зовсім немає застосування і все ж їх відзначають в формі «свідоцтва роботи», щоб продемонструвати: майнер хоче розрахувати блоки транзакцій. До того ж вони показують, які обсяги обчислювальної потужності майнери віддають пулу - чим новіше і досконаліше устаткування використовується, тим більша кількість шар формується.

Базовий метод розподілу платежів - це модель «pay per share», PPS або «плата за шару». Даний метод нарахування має популярні варіанти. Наприклад, ESMPPS або максимальна вирівняна розподілена плата за шари, або SMPPS - максимальна розподілена оплата за шари. При цьому пули, так само, здатні брати до уваги або не брати «стаж» майнера: наприклад, RSMPPS - максимальна недавно розподілена оплата за шари. Повний перелік варіантів доступні в вікіпедії Bitcoin.

Ще один фактор, який майнер повинен враховувати, комісія, яку пул знімає з винагороди користувача. Стандартний розмір комісії знаходиться в межах 1 - 10%. І все ж певні пули комісію не стягують.

Яким чином почати майнінг, беручи участь в пулі


Визначившись для себе, яку саме валюту добувати, до якого пулу приєднуватися, настає час переходити безпосередньо до дій. Користувач повинен завести свій особистий аккаунт на сторінці пулу, за аналогією зі звичайною реєстрацією на будь-якому порталі. Потім потрібно створити «worker» - «працівника» (можна створити відразу пару worker-ів, окремо для кожного обладнання, що застосовується для майнінгу). Стандартно в пулах worker-и в якості імені отримують число, а також 'x' як гасло, проте дані параметри можна поміняти на свій розсуд.
0
Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах