Фіксація SegWit відбудеться сьогодні: поріг досягнуто

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin
333 перегляди
О 21:06 8 серпня, за київським часом, в мережі Bitcoin був створений блок 479 708. Цей номер нічим особливим не виділяється, однак він ознаменував собою важливу для спільноти подію: саме на цьому блоці був досягнутий 95% поріг для фіксації в основному ланцюзі технології Segregated Witness (BIP141). Тепер фіксація відбудеться навіть у тому випадку, якщо всі майнери, раптом, відмовляться від голосування (зрозуміло, це чисто умовне припущення).

Однак, не потрібно забувати, що активація змін до Bitcoin, зазвичай, прив'язується до перерахунку складності. Технічно, фіксація відбудеться при найближчому перерахунку складності на блоці 479 808, який повинен з'явитися в мережі близько 12:00 9 серпня.


Слідом за фіксацією, піде так званий «grace period», протягом якого вузли мережі і в першу чергу майнери, повинні будуть оновити своє програмне забезпечення, щоб правильно обробляти транзакції з Segregated Witness. Точні дата і час активації, як це не банально, також залежать від майнерів. Активація SegWit відбудеться на блоці 481 824 (через 2016 блоків після фіксації). При нульовій зміні складності вона повинна відбутися близько полудня 23 серпня, але з врахуванням постійного зростання хешрейту, а відповідно і прискореної видобутку блоків, це може статися в середині дня 22 серпня або навіть раніше.

Не зайвим буде згадати про майже дворічну боротьбу, пов'язану з впровадженням SegWit в блокчейн Bitcoin. Код SegWit був підготовлений ще в червні 2016 року в релізі Bitcoin Core 0.13.0, проте, механізм голосування і активації був представлений тільки у версії 0.13.1, що вийшла в кінці жовтня, а голосування було запущено 18 листопада.

Після піврічної «холодної війни» з проектом Bitcoin Unlimited, що просуває лінійне збільшення розміру блоку, в кінці травня було досягнуто так звану Нью-йоркську угоду. На ній було прийнято пропозицію Баррі Зільберта SegWit2x, що припускає активацію SegWit і подальше збільшення розміру блоку до 2Мб. Перший етап угоди, реалізований в BIP91, був зафіксований 21 липня, після чого і почалося пряме голосування по активації SegWit. Реалізація BIP91 також анулювала загрозу виконання ультиматуму BIP148 (UASF), який міг привести до відділення деякої частини майнерів і користувачів. Розкол, проте, відбувся у вигляді хардфорку UAHF 1 серпня, з утворенням ще одного альткойна Bitcoin Cash. Цей хардфорк був заздалегідь спланований і не завдав шкоди основному ланцюзі.

Зараз вже складно повірити, що всі ці пристрасті і конфлікти залишилися в минулому і спільноті треба готуватися до нового майбутнього. В якості першого призу після «розлучення» з Bitcoin Cash пішов зліт і закріплення курсу Bitcoin вище 3000 доларів і подальше піднесення до 3480 доларів. Досягнення 95% порогу фіксації SegWit призвело до ще одного невеликого сплеску - після корекції Bitcoin знову піднявся вище 3400 доларів і готується до штурму нового рубежу - 3500 доларів. Втім, велика частина очікувань вже відіграна ринком і очікувати нових «гойдалок» зараз не варто.

Технічні складності не закінчилися


Необхідно зауважити, що на відміну від діючої зараз процедури голосування, відповідно до BIP91 / BIP148, власне активація SegWit згідно BIP 141 не зобов'язує вузли, а також майнерів, використовувати цю технологію.

Іншими словами, використання старих версій ПЗ буде можливо і після активації, однак такі вузли не матимуть можливості правильно обробляти транзакції з підтримкою SegWit, тому що не будуть «бачити» їх електронні підписи, винесені в спеціальну область блоку (witness). При цьому, «старі» вузли і раніше зможуть працювати з транзакціями зі стандартним зараз розміщенням підписів.

Для повної реалізації всіх переваг Segregated Witness, в тому числі збільшення місткості блоку і остаточного позбавлення від «пластичності транзакцій» може знадобитися декілька місяців. Зрозуміло, більшість великих гравців криптовалютної галузі оновляться якомога швидше - це в інтересах їх бізнесу. Однак, не можна виключати і акти «саботажу» - в першу чергу, не навмисні, а пов'язані з технічними складнощами переходу зі старих версій клієнта мережі. Залишається сподіватися, що таких «хто запізнився на потяг» серед великих бірж і операторів гаманців буде небагато, але певні технічні складності в перші тижні після активації неминучі.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах