Майнінг по-українськи: добувати криптовалюти може кожен

CryptoExplorer         Немає коментарів         майнінг Україна
179 переглядів
В Україні бум на майнінгові ферми - бізнесмени, держслужбовці і навіть прості українці почали добувати криптовалюти на своїх балконах і в гаражах. А поки добувачі ганяються за віртуальними монетами, винахідливі українські підприємці почали заробляти на них цілком реальні гроші.

Йдеться про компанії, які допомагають зібрати, навчити роботі і обслуговувати майнінгові ферми. Деякі навіть почали пропонувати майнерам послуги з обладнання приміщення необхідним охолоджуючим і вентиляційним обладнанням.

Рейдів не бояться

Сплеск популярності на пристрої для майнінгу, званого в середовищі фахівців «фермами», припав на березень-травень місяць, та й зараз попит величезний.

Як розповіли UBR.ua учасники ринку, попит на майнінгове обладнання зростає з кожним днем. Так, за словами директора компанії Сase.kiev.ua Дмитра Александрова, за рік він зріс на 300%.

Якщо раніше про майнінг знали лише деякі ентузіасти, то зараз, за рахунок капіталізації і зростання котирувань криптовалют, ним зацікавилися навіть бізнесмени. Останніх приваблює заробіток від 100% річних і вище. Популярний майнінг і серед звичайних людей, які дізналися про таку можливість.


Інтерес українців до криптовалют не змогли погасити навіть недавні рейди правоохоронців на Bitcoin-ферми, хоча, все-таки, такі візити наразі одиничні. Хоча, якщо увага з боку СБУ та податкової продовжить рости, ситуація може і змінитися.

Поки незрозуміло, у що це виллється далі, так як статус криптовалют в Україні ніяк не визначений. І саме цією невизначеністю користуються СБУ та інші правоохоронці, щоб чинити тиск на майнерів. А судді виносять неправомірні рішення. Ситуація повинна незабаром вирішитися і ми працюємо над тим, щоб це відбулося в позитивному ключі. Щоб Україна стояла в одному ряду з розвиненими країнами, а не, скажімо, Венесуелою, де криптовалюта і майнінг поза законом, а майнери активно переслідуються


, - зауважив у розмові з UBR.ua маркетолог Bitcoin-агентства KUNA, Вадим Попов.

Поки рейди СБУ ніяк не позначилися на вартості обладнання для ферм. Вона залишається стабільно високою. Адже курс віртуальних валют надто вже привабливий, щоб ось так відразу відбити бажання майнити, кажуть експерти.

Наприклад, ETH (Ethereum) за два-три місяці виріс з $ 13 за одну монету до $ 394 на піку. Це майже 30-кратне зростання.

Як розповіли нам в компанії Asic Trade, починаючи з березня цього року, на ринку спостерігається величезний сплеск попиту на проекти, побудовані за технологією blockchain, що, в свою чергу, штовхає всі криптовалюти до стрімкого зростання.


Світові тенденції лише підсилюють інтерес українців до майнінгу. Добувати стали більше, а коло майнерів розширилося: нині ним займаються і прості люди, і великі бізнесмени.

Справа фермера боїться


Зібрати ферму для майнінгу може будь-який власник персонального комп'ютера. У мережі чимало інструкцій і необхідної для старту інформації. Бюджет стартує з позначки $ 300, але не має верхньої межі. А почати майнити може будь-який комп'ютер при правильному налаштуванні.

Правда, по-справжньому ефективними виявляються тільки топові комп'ютерні збірки, звані рігами або фермами. Середня вартість однієї такої системи від $ 2000 до $ 3000.

Найбільш вигідними відеокартами для майнінгу, з точки зору окупності, експерти називають GTX1060 ($ 196) і Radeon RX470 / RX570 ($ 380). Більш нові карти (GeForce 1070, 1080) окупаються трохи довше.

Витрати на реалізацію такого стартапу багато в чому залежать від масштабів проекту. Одну-дві ферми нескладно розмістити і в квартирі - великого дискомфорту вони доставляти не будуть. А взимку послужать ще й додатковим обігрівачем.

За роботу ферми теж доведеться платити. Витратитися доведеться на електроенергію і послуги доступу до інтернету. Догляд за готовим і правильно налаштованим рігом особливих турбот не доставить. За умови, що майнер буде дотримуватися стандартних технічних умов для комп'ютерного обладнання.

Перед встановленням обладнання для початківців «фермерів» дуже важливо передбачити 4 моменти:

  • Встановити двозональний лічильник, що дозволить зменшити витрати на електроенергію.
  • Передбачити хорошу вентиляцію приміщення, де буде розташована ферма.
  • Забезпечити стабільний доступ до мережі інтернет.
  • Встановити джерела безперебійного живлення для стабілізації напруги в мережі.

Приміщення обладнати нескладно, кажуть експерти. Набагато важче знайти підходящу площадку. Найчастіше українці встановлюють системи хто де: в погребі на дачі, на балконі в центрі міста. Тут ключова вимога - дотримуватися температурного режиму і вологості повітря, пояснюють експерти.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?