Як створити паперовий гаманець для криптовалют Bitcoin та Ethereum

CryptoExplorer         Немає коментарів         гаманець Bitcoin Ethereum
245 переглядів
Розповідаємо вам, що таке паперовий гаманець, кому він підійде і як завести такий гаманець для Bitcoin, Ethereum та інших криптовалют.

Для роботи з Bitcoin і альткойнами вам потрібен гаманець. Він дозволяє купувати і продавати криптовалюту, але його головне завдання - зберігати секретний ключ, який потрібен для доступу до Bitcoin-адреси.

Гаманці бувають різними: десктопними, мобільними, онлайновими, апаратними, але найбезпечніший - паперовий. Його можна зробити абсолютно безкоштовно і, якщо дотримуватися певних заходів, він дасть повну гарантію збереження особистих ключів - а їх дуже важливо зберігати в таємниці, оскільки в іншому випадку ви втратите свої кошти.

Що таке паперовий гаманець?


Якщо в двох словах, то це спосіб офлайнового зберігання криптовалюти. Ви друкуєте на папері свої ключі - особистий і публічний - і ховаєте їх в безпечному місці. Ключі друкуються у вигляді QR-кодів, які, при скануванні, відкривають доступ до всіх ваших транзакцій. Це безпечно, оскільки ви, користувач, повністю контролюєте свій гаманець - єдине, що потрібно, це забезпечити збереження аркуша паперу.

Чи потрібен мені паперовий гаманець?


Якщо ви плануєте час від часу торгувати, ймовірно, ні. Якщо ж мова йде про довгострокове зберігання частини капіталу, яку ви не плануєте чіпати тривалий час, то це найбезпечніший спосіб.

Як зробити паперовий гаманець


Вам знадобиться програма, яка випадковим чином створить унікальні приватний і публічний ключі. Це програма з відкритим кодом і, якщо ви розбираєтеся в програмуванні, можете особисто переконатися, що вона не робить нічого зайвого.

Більш того, ключі будуть створюватися офлайн, щоб вони не потрапили в інтернет, а, коли справу буде зроблено, треба видалити програму, щоб позбутися від усіх слідів.

Вам не потрібно бути програмістом або розбиратися в шифруванні: знадобляться тільки комп'ютер, друкарка, підключення до інтернету і аркуш паперу. Спочатку потрібно переконатися, що на вашому комп'ютері немає шкідливого ПЗ. Найкраще підійде просто новий комп'ютер, але це, звичайно, не всі можуть собі дозволити.

Як зробити паперовий гаманець для Bitcoin


Зайдіть на WalletGenerator.Net.


Скачайте zip-архів.


Після цього обов'язково відключіться від інтернету, а потім відкрийте файл index.html. Все це потрібно, щоб захистити гаманець від можливої хакерської атаки.


Тепер перейдемо до створення гаманця. Поводіть курсором по сторінці і програма згенерує послідовність символів, використовуючи цей рух як джерело випадкової інформації (якщо хочете, можна просто ввести випадкові символи в текстове поле). Продовжуйте, поки лічильник не дійде до нуля.


Все. Адреса і гаманець створені.


Тепер потрібно роздрукувати цю сторінку або переписати кудись дві послідовності символів. Перед друком переконайтеся, що друкарка не підключена до інтернету через Wi-Fi.


Видаліть збережену сторінку. Тепер можна підключатися до інтернету.

Як зробити паперовий гаманець для Ethereum


Зверніть увагу, в списку підтримуваних програмою WalletGenerator криптовалюти Ethereum немає. Припустимо, вам потрібен гаманець саме для цієї криптовалюти. Що робити?

Зайдіть на сайт MyEtherWallet.Com.


Перейдіть на вкладку Help.


У розділі Offline клацніть на пункт "How do I run MyEtherWallet.Com offline/locally?" (Як запустити MyEtherWallet.Com локально?)


Перейдіть по посиланню і скачайте zip-файл.


Відімкніть комп'ютер від інтернету, після чого відкрийте архів і запустіть файл index.html.


Тепер задайте гасло (складне гасло!) і створіть гаманець. Скачайте файл з ключами - це, власне, і є ваш гаманець. Обов'язково зробіть резервну копію цього файлу. Тепер натисніть на кнопку №I understand. Continue№ (Мені все зрозуміло. Продовжити).


Все. Гаманець створений. Перед вами ваш приватний ключ. Нікому його не показуйте!


Тепер гаманець можна роздрукувати, натиснувши на кнопку "Print Paper Wallet" (Роздрукувати паперовий гаманець). Зверніть увагу, на роздруківці будуть обидва ключі, приватний і публічний.


Все, паперовий Ethereum-гаманець готовий!

Яким ризикам піддається паперовий гаманець?


Зрозуміло, хоча використання паперового гаманця знижує ризики, пов'язані з інтернетом, інші ризики залишаються:

 • Примус. Завжди є люди, готові на все заради збагачення і, звичайно, вас можуть чемно попросити відкрити сейф. Мораль? Не хваліться інвестиціями в криптовалюти, ні в інтернеті, ні особисто - навіщо давати злочинцям привід?
 • Недовговічність. Папір - це всього лише папір, він легко рветься або стирається. Краще зробити кілька копій.
 • Крадіжка. Знову ж таки, оскільки це папір, зловмисник може його прочитати або сфотографувати - і все, у нього є доступ до ваших грошей.
 • Стихійне лихо. Аркуш паперу може згоріти або потрапити в воду - краще мати резервні копії.
 • Погана друкарка. Наприклад, якщо ви надрукували гаманець на струменевій друкарці, то при попаданні в воду фарба може потекти. Лазерна друкарка краща.
 • Людський фактор. Ви просто можете забути, куди поділи свій гаманець.

Особистий ключ та методи відновлення


Приватний ключ - найважливіша інформація про гаманець, його потрібно захищати за будь-яку ціну. Якщо ви його втратите, то втратите гроші і зробити з цим нічого не можна. Так що краще зберігати кілька копій в декількох місцях.

Подумайте, що буде, якщо трапиться ураган, раптова евакуація або що-небудь ще в цьому роді. З іншого боку, чим більше копій, тим більший ризик, що хтось дізнається ключ.

Під замком


Багато хто віддає перевагу зберігати ключі в паперовій формі. В цьому випадку логічно заховати їх у сейфі, але пам'ятайте, що домашні сейфи, як правило, не дуже надійні і злодій буде шукати такий сейф в першу чергу. З іншого боку, якщо у вас немає індивідуального доступу до надійного банківського сейфу, доведеться користуватися домашнім.

Хмарне сховище


Можна сподіватися, що в майбутньому можна буде тримати ключі в безпечному розподіленому хмарному сховищі. Втім, помістити їх туди у відкритому вигляді, ймовірно, не найкраща ідея, але можна попередньо їх зашифрувати.

Гравірування на металі


Можна вигравіювати ключі на металі і заховати їх. В цьому випадку дуже важливо правильно вибрати метал - низькоякісний матеріал може виявитися недовговічним.

Пам'ять


Можна вивчити ключі, але, очевидно, це не найкращий шлях: ризик не згадати послідовність з 64 символів занадто великий.

Про що потрібно пам'ятати, вибираючи метод зберігання?


 • Важливо, щоб доступ до вашого особистого ключа був тільки у тих, кому ви довіряєте свої гроші.
 • Продумайте, що буде, якщо трапиться пожежа, повінь, крадіжка. Ідеальний варіант, якщо у вас є одноосібний доступ до якісної сейфу і ви можете самостійно нанести гравіювання на метал.
 • Краще мати кілька копій в різних місцях, але кожне з цих місць має бути безпечним.

Ризики є у будь-якого методу зберігання. Головне - їх мінімізувати.

Відновлення ключів з офлайн-сховища


Коли вам знадобиться використовувати ключі, що зберігаються на папері, їх потрібно буде імпортувати в один з онлайн-гаманців - підійде будь-який варіант, який підтримує подібний імпорт. У більшості випадків це робиться очевидним чином. Нижче - послідовність дій у разі використання гаманця Bitcoin Core (для Bitcoin).

 • Відкрийте програму і виберіть пункт Help (Допомога).
 • Виберіть Debug Window (Вікно налагодження) і клацніть по вкладці Console (Консоль).
 • В полі importprivkey замініть дані на свій приватний ключ, видаливши лапки.
 • Натисніть Enter.

Тепер всі дані з вашого гаманця імпортовані в онлайн-гаманець. Пам'ятайте, відтепер вас стосуються всі загрози, до яких схильні онлайн-гаманці, так що краще по можливості не захоплюватися роботою з ними.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?