Посібник по майнінгу: все, що потрібно знати про видобуток криптовалют

CryptoExplorer         Немає коментарів         майнінг хмарний майнінг
446 переглядів
Ви вже напевно знаєте, що купівля - не єдиний спосіб отримати криптовалюти. Все більше людей звертаються до майнінгу, що не дивно, якщо врахувати зліт вартості Bitcoin в 2017 році. Деякі альткойни теж значно подорожчали. Останнім часом темпи зростання Ethereum дещо уповільнилися, при цьому багатьох вразив весняний стрибок його ціни. Всього за шість місяців валюта подорожчала в 50 разів.

Майнінг почав вважатися простим і швидким способом отримання доходу, який не вимагає спеціальних навичок і глибоких знань. Але чи дійсно все так просто? Розповідаємо про основи майнінгу, його типи і способи реалізації.

Майнінг: що це


На зорі розвитку криптовалют існувало кілька фундаментальних проблем. Емісія - одна з них. Як відомо, всі криптовалюти засновані на ідеї максимальної децентралізації і припускають відсутність «центрального банку», або єдиного органу, відповідального за випуск та контроль валюти.

На перший погляд, такий собі аналог центрального банку необхідний для емісії, проте весь сенс існування криптовалют втрачається, якщо в системі з'являється єдиний наглядовий орган. В цьому випадку цифрові валюти перетворюються на якусь подобу класичних грошей (з супутніми недоліками). Рішенням стало перенесення функцій емісійного органу на майнерів - рядових учасників системи.

Важливу роль у розвитку криптовалют зіграла проблема перевірки, пов'язана з необхідністю підтримувати роботу всієї мережі і встановлювати справжність кожної транзакції. Зрозуміло, що існування єдиного центру, який відповідає за транзакції, суперечить принципам децентралізації (інакше він отримав би занадто велику владу і міг би втрутитися в роботу системи). Однак за процес перевірки транзакцій хтось повинен відповідати. Більш того, він повинен бути децентралізованим.

Ця потреба і становить основу проблеми перевірки - другої концептуальної особливості криптовалютної системи. Рішенням знову став майнінг: обчислювальні потужності майнерів використовуються для перевірки і підтвердження транзакцій. При цьому мотивуючим фактором виступає винагорода.

Ризики


Майнінг переживає бум - люди, які зовсім недавно не мали нічого спільного зі світом криптовалют, стають активними видобувачами. Однак, від їхньої уваги часто вислизають ризики, пов'язані зі специфікою процесу. Слід розуміти, що неможливо заздалегідь передбачити прибутковість майнінгу. Вона залежить від таких факторів, як ціна і загальна обчислювальна потужність мережі.

Курси криптовалют дуже волатильні - вони можуть різко змінюватися без будь-яких умов, на які можна було б заздалегідь відреагувати. Початківець майнер повинен враховувати ризик негативної зміни котирувань, через яку витрати на обладнання можуть не окупитися - отримана в ході видобутку криптовалюта буде коштувати набагато менше, ніж очікувалося. Різкий обвал цін (flash crash) можуть викликати такі причини:

  • Вразливість в програмному коді криптовалюти. Нею можуть скористатися хакери, підірвавши довіру до певної валюти і, відповідно, попит на неї (а чим менший попит, тим нижча ціна);
  • Висока нерівномірність розподілу криптовалют в суспільстві. Значний обвал вартості може відбутися в разі, якщо якийсь криптомонополіст раптово вирішить продати всі свої накопичення. Це призведе до надмірної пропозиції на ринку і падіння цін;
  • Дії державних органів та міжнародних організацій, спрямовані на заборону або обмеження анонімного використання криптовалют. Подібні рішення можуть вдарити по репутації валюти і створити негативний імідж, зменшивши число бажаючих її купити.

Крім того, початківці майнери повинні враховувати, що розмір винагороди (отриманої за рівні проміжки часу на одному і тому ж обладнанні) може змінюватися і залежить від складності, обернено пропорційній до загальної обчислювальної потужності мережі.

Ажіотаж навколо видобутку криптовалют став настільки високим, що деякі люди готові продати квартири, будинки, машини і вкласти виручені гроші в обладнання, будучи повністю впевненими в майбутніх доходах. Однак, слід пам'ятати, що чим більше людей залучено в «золоту лихоманку» майнінгу, тим менший дохід отримує кожен з них (за умови, що обмінний курс залишається колишнім).

Типи майнінгу


З технічної точки зору, розрізняють кілька типів майнінгу, в залежності від конфігурації і вартості обладнання, підключеного до мережі:

  • За допомогою центрального процесора (CPU);
  • За допомогою графічних карт (GPU);
  • За допомогою інтегральних схем спеціального призначення (ASIC).

У першому типі майнінгу задіяний центральний процесор звичайного ПК. Зараз він застарів, через низьку ефективність у порівнянні з більш сучасними підходами. Видобуток за допомогою CPU не приносить прибутку з 2010 року, коли йому на зміну прийшов майнінг за допомогою відеокарт.

Майнінг за допомогою GPU заснований на обчисленнях, виконуваних відеокартами. Він дає високу швидкість завдяки їх здатності проводити паралельні обчислення і вирішувати кілька завдань одночасно (ця властивість дуже цінна для майнінгу).

Перехід на видобуток за допомогою GPU став справжнім проривом, в порівнянні з CPU-майнінгом. Відеокарта здатна обчислювати значно більше хешів, ніж центральний процесор. Крім того, з'явилася можливість розміщувати чотири карти на одній материнській платі (пізніше їх число зросло до шести, а теоретична межа дорівнює восьми), що дозволило користувачам створювати відносно дешеві майнінг-ферми з відеокарт.

Ще один тип видобутку заснований на інтегральних схемах спеціального призначення (ASIC). Вони призначені для виконання тільки одного завдання (і орієнтовані на видобуток тільки однієї валюти, найчастіше Bitcoin) і не підходять для аматорського використання. Однак ASIC набагато ефективніший від центрального процесора - різниця в продуктивності пристроїв одного цінового рівня може досягати тисяч відсотків.

Вузька спеціалізація ASIC-систем має на увазі не тільки плюси, а й мінуси: зазвичай вони обмежуються видобутком єдиної криптовалюти і не здатні переключатися на її аналоги (крім того, не всі цифрові валюти підходять для ASIC-майнінгу).

У разі обвалу курсу криптовалюти, продати ASIC-системи буде набагато складніше, ніж GPU - на вторинному ринку просто не буде бажаючих їх купити, в той час як графічні карти можна продати любителям комп'ютерних ігор.

Майнінг також поділяється на декілька видів, залежно від числа учасників. Існують три основні способи:

  • Самостійний;
  • Спільний;
  • Хмарний.

Самостійний майнінг (Соло-майнінг)


Варто зазначити, що цей тип підходить тільки для нових криптовалют, де для розрахунків поки не потрібна велика обчислювальна потужність. У цьому випадку пошук блоків виконується майнером самостійно на своєму обладнанні. Головна перевага - майнер залишає собі всі здобуті монети. Але є і істотний недолік - пошук блоків може зайняти досить багато часу. Все залежить від складності обчислень і удачі (за умови, що обладнання майнера зможе вирішити задачу швидше, ніж комп'ютери конкурентів).

Спільний майнінг


Найпопулярніший спосіб. У цьому випадку велике число незалежних майнерів об'єднуються в пули для обчислення блоків, а прибуток розподіляється між кожним учасником в залежності від його вкладу (обчислювальної потужності).

Спільний видобуток більш надійний, ніж самостійний, оскільки всім учасникам гарантована частина прибутку, незалежно від того, хто з них згенерував наступний блок.

У той же час криптоспільнота з недовірою ставиться до великих об'єднань, оскільки є ризик накопичення більше половини обчислювальної потужності в одному пулі. У цьому випадку він отримає можливість здійснювати шахрайські маніпуляції і підтверджувати фіктивні транзакції, повністю поставивши під контроль відповідну криптовалюту.

Хмарний майнінг


Найбільш спірний спосіб. З одного боку, майнерові не потрібно витрачати гроші на покупку, налаштування, обслуговування устаткування і електроенергію (це особливо актуально в регіонах з її високою вартістю, саме тому більшість майнінг-центрів розташовуються в країнах з дешевою електрикою, наприклад, в Таїланді).

У перших двох типах за обладнанням стежить сам майнер. При хмарному видобутку комп'ютери можуть розташовуватися на іншому кінці світу і майнерові тільки залишається повірити обіцянкам постачальника послуги. Слід пам'ятати: немає ніяких гарантій, що постачальники будуть свідомо виконувати свої зобов'язання і майнер отримає винагороду за обчислені блоки.

Майнінг, як і раніше, залишається привабливим, однак потрібно враховувати всі ризики.

Обдумано вибирайте криптовалюти, прораховуйте стратегію видобутку. Приєднуйтесь тільки до надійних пулів з перевіреною репутацією. Не довіряйте гроші сумнівним постачальникам послуг, якщо їх діяльність не підтверджена багаторічним досвідом і позитивними відгуками. Беріть участь в тематичних форумах і стежте за обговореннями реальних методів видобутку і галузевими проблемами, що впливають на курс. Пам'ятайте про ризики і будьте готові до коливання котирувань або зниження прибутковості через збільшення складності.

Будьте реалістом і ви досягнете успіху.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах