Як самому розгорнути ферму для майнінгу і не зійти від цього з розуму

CryptoExplorer         Немає коментарів         ферми для майнінгу майнінг
419 переглядів
Кінець весни, початок літа 2017 року стали знаменними високими курсами криптовалют. Майнінг почав приносити майнерам дохід від 3 до 6 доларів з однієї відеокарти на добу. Хвиля майнінгу почала повільно накривати весь світ. Графічні адаптери почали посилено скуповувати величезними партіями. Це призвело до порожніх полиць не тільки офлайн магазинів, але і в інтернеті, у онлайн рітейлерів було складно знайти щось вартісне за прийнятні гроші.

Дефіцит призвів до зростання цін, найпопулярніша відеокарта від AMD RX480 подвоїлася в ціні. Люди кинулися брати кредити на купівлю заліза, думаючи, що майнінг - це "гроші з повітря". Але насправді, якщо ви раптом стали власником пари-трійки ферм, це може перетворитися для вас в пекло.

Маючи досвід розгортання великої кількості ферм з 2013 року, можу сказати, що при сучасному рівні розвитку комплектуючих і програмного забезпечення керувати всім цим господарством можна з легкістю. Мій матеріал буде корисний власникам двох і більше ферм. Йтиметься про програму для управління і моніторингу ферм "Awesome Miner". Її функціонал дозволяє моніторити показники кожного графічного адаптера, загальний хешрейт кожної ферми, прибутковість в реальному часі, швидке переключення між пулами і все це-навіть з мобільного телефону за допомогою будь-якого браузера.

Я не буду розповідати про всі функції програми, торкнемося лише основних і потрібних кожному майнеру. Забігаючи наперед відразу обмовлюся, я такий же простий користувач, як і всі інші, до розробки програми я не маю ніякого відношення. Стаття написана з метою полегшити життя початківців колег.

Завантажити саму програму "Awesome Miner" і агент можна тут.

Програма складається з двох частин. Власне центру управління, який ви встановлюєте собі на комп'ютер і агента, який встановлюється на кожну ферму. Агент налаштування не потребує, навіть, якщо потрібно його оновлення, ви можете вибрати пункт "Upgrade Remote Service" в головному вікні Awesome Miner.


Тепер перейдемо власне до налаштування основної частини.

Ми розглянемо дві основні концепції роботи програми, External Miner і Managed Miner.


Відразу обмовлюся, що Profit Switch я не використовую і ніколи ним не користувався.

Network Scan призначений для автоматичного додавання майнерів у вашій локальній мережі. Ви задаєте тип майнера, працюючого на фермі, і діапазон IP, в якому необхідно здійснити пошук.


Ставите галочки біля знайдених об'єктів і додаєте їх в основне вікно програми.


Тепер детальніше про кожен режим роботи.

Режим External Miner


External Miner - це режим роботи, при якому ви можете тільки моніторити показники ферми. Для налаштування даного режиму, вам необхідно просто вказати ім'я ферми, IP адреси ферми і порт API, вибрати в списку алгоритм і версію майнера.Всі налаштування майнера, який працює на фермі, проводиться вами вручну. Після запуску майнера, стартує його API (порт 3333, наприклад, для майнера від Claymore) і програма через даний порт отримує всю інформацію з ферм і відображає вам в одному вікні.


  • 1. IP-адреса і пул, на якому працює ферма
  • 2. Максимальна температура на GPU, встановлених на фермі і час, який працює майнер з моменту запуску.
  • 3. Кількість прийнятих і відхилених шар ферми
  • 4. Загальний хешрейт ферми. Secondary показує хершейт другої монети, якщо ви використовуєте Dual майнінг. Я його не використовую, тому у мене 0.
  • 5. Алгоритм майнера, який працює на фермі (ETH), дохід з ферми за добу (Per day) і за місяць (Per month).

Для коректного відображення прибутковості пункту 5, вам необхідно додати пул, на якому працює ферма, в Options-Pools.


Ви задаєте опис пулу, який відображається в пункті 1, адресу підключення, який використовується майнер і зі списку вибираєте монету, яку майните на цьому пулі. Awesome Miner по API з сайту whattomine.com отримує дані про ціну монети, складність мережі і обчислює ваш дохід.

Режим Managed Miner


Для налаштування керованого майнера потрібно почати з встановлення на ферму Remote Agent.Більше ніяких налаштувань на ній проводити не потрібно. Для додавання такого типу майнера, потрібно задати його опис, IP-адресу ферми з встановленим Remote Agent.

У наступному вікні вам потрібно задати всі параметри роботи майнера.

Алгоритм монети вибираємо у пункті 1.
Версія майнера, використовуваного для майнінгу, встановлюється у пункті 2.
У пункті 3 слід вказати шлях до майнера. Automatic download означає, що Awesome Miner самостійно закачає майнер на ферму. Версії підтримуваних майнерів для автоматичного завантаження також вказані.


Якщо вийшла нова версія майнера і його немає в списку, то ви можете його самостійно закачати на ферму і вказати шлях до нього через пункт "Specify existing installation path", і він з'явитися в пункті 4.


Вибираємо чи будемо ми використовувати Dual Mining у пункті 5.
Задаємо пул для майнінгу у пункті 6, який попередньо потрібно додати в Options-Pools.

На цьому налаштування закінчене. Після додавання такого майнера у вас стають активними кнопки, Start, Stop, Restart, Reboot Computer, Swith Pool.


Якщо у вас є якісь додаткові інструкції для майнера, ви можете додати їх у властивостях майнера, натиснувши правою кнопкою миші на нього і вибравши пункт "Properties-Command Line".


На скріншоті, для прикладу, вказано параметр підтримувати температуру GPU на рівні 65 градусів.

Після натискання кнопки "Start", процес майнінгу стартує на фермі. Також, натиснувши по кнопці "Stop", ви можете його зупинити, або перезапустити кнопкою "Restart". Для цього не потрібно кожного разу віддалено заходити на ферму.

Після додавання всіх ферм у вас повинна вийти приблизно така картина:


Крім всіх основних даних по всіх фермах, вгорі ви бачите загальний хершейт ферм і прибутковість за день. Майнери можна розбити на групи і дивитися прибутковість по них.


У нижній частині екрану можна побачити параметри по кожній відеокарті. Тут можна бачити частоту ядра і пам'яті кожного адаптера, швидкість обертання вентилятора, прийняті / відхилені / шари і хешрейт.


Щоб у вас було трохи вільного часу від цього «золотого» екрану, ви можете налаштувати собі повідомлення при будь-яких подіях. У мене налаштовано, щоб при досягненні температури відеокарти 85 градусів приходив лист на пошту. Давайте розглянемо, як це зробити.

У розділі "Options-Rules" активуємо шаблон "Device Temperature" і налаштуємо його параметри кнопкою "Edit".Спершу необхідно задати ім'я правила у полі "Description". Встановлюючи чекбокс "Only apple to selected miners", ми активуємо правило тільки для обраних майнерів. Їх потрібно вибрати після натискання кнопки "Select". Далі, потрібно задати температуру, при якій має спрацьовувати правило, для цього необхідно натиснути кнопку "Edit" і ввести температуру спрацьовування.Далі, в нижній частині, потрібно задати яким чином сповіщати вас про спрацювання правила. У мене налаштовано, щоб на пошту відправлявся лист, потім очікування 60 секунд. Очікування додано, щоб він не надсилав вам в скриньку 20 листів в хвилину. Також в програмі присутні шаблони правил для моніторингу відеокарт або цілих ферм, які "відвалилися". Щоб захистити відеокарти від перегріву, можна налаштувати відключення окремої відеокарти. Я показав вам на одному прикладі як це налаштовується, думаю, в налаштуваннях інших правил у вас проблем не виникне.

І останнє, про що я хотів розповісти, як керувати своїм господарством з екрану телефону. У програму вбудована функція веб-інтерфейсу, за допомогою якої ви можете отримувати всі дані моніторингу з ферм і запускати або зупиняти роботу майнерів на фермах. З інших функцій є тільки перемикання між пулами в межах одного алгоритму, тобто, якщо ферма налаштована працювати на алгоритмі для Ethereum то, ви можете переключитися з пулу ETH на ETC. Переключити на Zcash не вийде.

Активується функція Options-Web-Enable local Web Server


Сервіс запускається на порту 17790. У браузері це виглядає як

http://AddreSSorIP:17790

Для того, щоб дохід ваших ферм тішив тільки вас, необхідно задати логін і гасло для авторизації. Ось так це все виглядає в браузері:


На екранах телефонів раніше не відображався дохід на добу, з оновленням до версії 4.0 це виправили.

Я постарався описати для вас основні функції та методи їх налаштування, програма містить багато інших налаштувань, які ви можете самостійно вивчити в розділі на сайті: http://www.awesomeminer.com/help.aspx

Ціни вважаю демократичними і цілком раціонально розраховані для кількості майнерів, підтримуваних в кожній з версій. Ціни на сайті в розділі Buy: http://www.awesomeminer.com/buy.aspx.

Якщо ваші ферми розкидані територіально і вам, щоб зібрати все на одному екрані, потрібна статична IP-адреса в кожному місці підключення і роутер, здатний прокидати порти в локальну мережу. З приходом 4 версії програми, ці проблеми вирішуються, якщо ви купите пакет Cloud Services. Інформація від всіх ферм збирається в вашому особистому кабінеті і ви просто моніторите свої ріги без налаштування роутерів і пошуку оператора, який може вам надати статичну IP.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах