Податок на криптовалюту. Де і скільки треба платити за операції в Bitcoin

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin США Євросоюз Великобританія Японія Німеччина Австралія
411 переглядів
Сьогодні ми розповімо вам, де Bitcoin вважається майном, чому ЄС не оподатковує операції з криптовалютами ПДВ і з якої країни може взяти приклад Україна.

Сьогодні криптовалюти широко використовуються не тільки як спосіб оплати, але і як інвестиційні інструменти. Цифрові валюти створили правовий вакуум, який поступово заповнюється новими нормами і правилами.

Bitcoin, найпопулярніша криптовалюта, замінює звичайні гроші і володіє реальною вартістю (наприклад, біткойни можна обміняти на долари США, євро та інші класичні і віртуальні валюти). Зазвичай операції з Bitcoin проводяться анонімно через інтернет. Ця нерегульована віртуальна валюта не залежить від будь-якого центрального банку або уряду.

Податок на криптовалюти


Хоча в багатьох країнах Bitcoin поки не отримав статус законного платіжного засобу, деякі податкові служби вже визнали його значення і запропонували конкретні норми оподаткування. Коротко розглянемо податковий статус Bitcoin в США, ЄС, Німеччини, Японії та Австралії.

СШАПодаткове управління США (Internal Revenue Service, IRS) для цілей податкового регулювання розглядає Bitcoin як майно, а не як валюту. Будь-які транзакції з використанням Bitcoin оподатковуються відповідно до принципів, що застосовуються до оподаткування власності. Таким чином, власники Bitcoin повинні повідомляти IRS про всі свої угоди.

Податкові резиденти США, які реалізують товари і послуги в обмін на криптовалюти, зобов'язані включати вартість отриманих Bitcoin в щорічну податкову декларацію. Вона розраховується на основі справедливої ринкової ціни в доларах США на дату отримання (тобто, обмінного курсу на конкретний день).

Криптовалюта розглядається як капітальний актив в руках платника податків (аналогічно акцій, облігацій та інших інвестиційних інструментів), тому він зобов'язаний враховувати прибутки і збитки при обчисленні оподатковуваної бази. Прибуток виникає в разі, коли ціна продажу в доларах США перевищує скориговану вартість купівлі. Збиток виникає, коли ціна продажу нижча, ніж скоригована вартість купівлі.

Майнери, які видобувають Bitcoin на власному обладнанні, також підлягають оподаткуванню. Майнер зобов'язаний включити справедливу ринкову вартість добутої криптовалюти в свій річний валовий дохід.

З заробітної плати, що виплачується в Bitcoin, утримується прибутковий податок і інші збори (наприклад, внески до фонду соціального страхування). Податкова база по зарплаті в Bitcoin обчислюється, виходячи з курсу криптовалюти на дату платежу.

Орендна плата, премії, ануїтети та інші платежі також підлягають обліку для цілей оподаткування.

На резидентів, які порушують податкове законодавство в сфері віртуальних валют, можуть бути накладені штрафи. Таким чином, ключ до дотримання податкового законодавства США і точного виконання зобов'язань перед урядом - докладний облік всіх транзакцій з Bitcoin.

ЄвросоюзУ 2015 році Європейський Суд (вища судова інстанція ЄС) ухвалив, що операції в Bitcoin звільняються від податку на додану вартість (ПДВ), відповідно до положень, що регулюють обіг валют, банкнот і монет, що використовуються в якості законного платіжного засобу. Таким чином, на думку суду, Bitcoin - валюта, а не майно.

Хоча при купівлі і продажу Bitcoin не утримується ПДВ, інші операції можуть обкладатися податками, наприклад, прибутковим або податком на приріст капіталу. Фіскальний статус Bitcoin відрізняється в залежності від країни ЄС.

ВеликобританіяУ Великобританії Bitcoin розглядається як іноземна валюта. Податкові правила, справедливі для доходів і збитків в інвалюті, застосовуються і до операцій з криптовалютами. При цьому транзакції з Bitcoin, які вважаються спекулятивними, не обкладаються ніякими податками.

Управління Її Величності з податків і митних зборів (податкова служба Великобританії) дає досить туманну інформацію про податковий статус транзакцій з віртуальними валютами. Зокрема, кожна операція за участю Bitcoin «повинна розглядатися на основі індивідуальних фактів і обставин».

НімеччинаЗ 2013 року Bitcoin вважається в Німеччині різновидом приватних грошей. Хоча криптовалюта обкладається 25-відсотковим податком на приріст капіталу, він утримується тільки в тому випадку, якщо прибуток був отриманий протягом одного року після отримання Bitcoin.

Таким чином, якщо продаж Bitcoin пройде пізніше, ніж через рік після купівлі, він не буде обкладатися податком на приріст капіталу і угода буде розглядатися як «приватна продаж». У Німеччині Bitcoin вважається аналогом інших інвестиційних інструментів, таких, як акції або облігації.

ЯпоніяВ Японії Bitcoin офіційно визнаний платіжним засобом. Станом на 1 липня 2017 року продажі криптовалюти звільняються від податку на споживання. Віртуальні валюти розглядаються як «прирівняні до активів носії вартості», які «можуть використовуватися для здійснення платежів і передаватися в цифровому вигляді».

Таким чином, в Японії, надходження від операцій з Bitcoin вважаються доходами від ведення бізнесу і обкладаються відповідними податками на прибуток і приріст капіталу. 

АвстраліяВ Австралії операції за участю Bitcoin і інших криптовалют підпадають під визначення бартерних угод. Для цілей оподаткування влада країни розглядає Bitcoin не як платіжний засіб або іноземну валюту, а як актив.

Компанії, що здійснюють транзакції в Bitcoin, зобов'язані відповідним чином документувати, записувати і вказувати дати операцій. Компанії, які отримують Bitcoin у вигляді платежів, повинні вказувати їх вартість в австралійських доларах і розглядати як звичайний дохід.

З іншого боку, операції з Bitcoin для особистих цілей звільняються від оподаткування в наступних випадках:

  • Коли Bitcoin використовується в якості платежу за товари і послуги для особистого споживання;
  • Коли розмір угоди не перевищує 10 тис. австралійських доларів.

Видобуток Bitcoin і обмін для комерційних цілей в Австралії вважається біржовою торгівлею і обкладається відповідними податками.

Висновок

Нормативи, що регулюють оподаткування Bitcoin і інших криптовалют, значно відрізняються в різних країнах. У деяких юрисдикціях (ЄС) Bitcoin вважається валютою, інші (США і Австралія) розглядають його як актив. Частина країн (Японія) дотримується проміжного підходу, визначаючи Bitcoin як «прирівняний до активів носій вартості».

В Україні до цих пір не розроблена система регулювання і оподаткування криптовалют і представники фінансового сектору вважають їх високоризиковими спекулятивними інвестиціями. Однак українська криптоекономіка розвивається і допомагають їй в цьому бізнесмени, які просувають блокчейн-проекти, які можуть заспокоїти регуляторів.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах