Закон про криптовалюти: Bitcoin в Україні обкладуть податком, а власників ідентифікують

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin Україна
406 переглядів
В Україні вперше намагаються визначити законний юридичний статус для криптовалют. 6 жовтня 2017 року у Верховній Раді група депутатів (Народний фронт, БПП) зареєструвала законопроект №7183 «Про обіг криптовалют в Україні».

Лаконічний документ вперше визначає поняття криптовалют, визнає майнерів і наділяє НБУ статусом органу, який буде здійснювати управління в сфері обігу віртуальних валют. Крім того, проект закону встановлює для майнерів вимогу платити податки і позбавляє криптовалюту ключової переваги для інвесторів - анонімності.

Український Bitcoin


Автори проекту вирішили не мудрувати зі статусом криптовалюти в Україні. Платіжним засобом вона стати не зможе, оскільки її суть суперечить всім чинним нормам українського законодавства. Єдиним законним платіжним засобом в нашій країні є гривня.

Не вийде прикрутити до Bitcoin, Ethereum і інших поняття електронних грошей, оскільки в Україні їх емісією дозволено займатися тільки банкам. Причому тільки номінованій у гривні. Але навіть якщо перелік емітентів розширити, дозволивши випускати e-гроші, наприклад, фінкомпаніям, то узгоджувати правила використання криптовалюти буде нікому. Оскільки за емісією віртуальних грошей не стоять конкретні організації або фізичні особи.

Тому автори законопроекту назвали криптовалюти «програмним кодом». Уточнивши, що він є об'єктом власності і може виступати засобом міни. А дані про нього вносяться і зберігаються в системі блокчейн в якості «облікових одиниць».

Таким чином, законопроект пропонує підмінити поняття «купівля / продаж» терміном «обмін». Втім, ніяких обмежень на використання криптовалют це не накладає. Адже, згідно з текстом законопроекту, власник може «міняти» криптовалюти на що завгодно: іншу криптовалюту, електронні гроші, валютні цінності, цінні папери, послуги, товари та ін.

Анонімність заборонять


Одночасно документ передбачає створення в Україні криптовалютних бірж. На думку його авторів, тільки на них українці зможуть легально обміняти свої крипто-кошти на електронні гроші, цінні папери або валютні цінності. Тобто, фактично вивести віртуальні кошти в реальний світ.

Правда, за таку розкіш власникам Bitcoin і Ко доведеться дорого заплатити. Ціною за вихід повинна стати анонімність.

Справа в тому, що порядок створення і діяльності таких бірж повинен буде прописати Національний банк. При цьому, в зобов'язання біржі неодмінно повинні бути закладені повний моніторинг всіх операцій, а також ідентифікація і персоніфікація суб'єктів криптовалютних операцій. Під останніми проект має на увазі як майнерів, так і власників рахунків.

Таким чином, проект закону пропонує позбавити криптовалюти анонімного статусу. Принаймні в частині операцій з виведення «програмного коду» в реальні гроші.

Намайнив - заплати податок


Законопроект пропонує обкладати податком всі без винятку операції з криптовалютами. Отримана в результаті майнінгу винагорода визнається об'єктом оподаткування. Тобто майнерові-фіз.особі доведеться заплатити в казну 18% ПДФО і 1,5% військового збору.

Правда, документ ніяк не обумовлює, від якої суми слід розраховувати податок. І за яким курсом визначати базу оподаткування. Адже крім того, що котирування криптовалюти змінюються щомиті, так і загальносвітової ціни на неї не існує. Котирування на двох різних біржах можуть сильно відрізнятися.

Але крім доходів майнерів, податками повинні обкладатися і всі операції з криптовалютою на українських біржах, а також доходи самих майданчиків. Правда, тут питань виникає ще більше. А за роз'ясненнями законопроект відсилає до «чинного» законодавства України.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах