До Верховної Ради внесено ще один проект закону, який регулює криптовалюти

CryptoExplorer         Немає коментарів         Україна
274 перегляди
У ВР України внесено другий законопроект, який регулює криптовалюти. Його ініціатором виступив депутат від Радикальної партії, Сергій Рибалка. Текст опублікований на офіційному сайті ВРУ.

Термінологія проекту істотно відрізняється від поданого раніше спільного документу НФ і БПП. Криптовалюту в законопроекті визначено як децентралізований цифровий вимір вартості, який може функціонувати як засіб обміну або одиниця обліку, що має криптографічний захист. Для правового регулювання цифрові валюти визнаються фінансовим активом.

Контроль за проведенням криптовалютних операцій документ покладає на Національну комісію в сфері ринку фінансових послуг, а випуск і обіг - на Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. При цьому, якщо порівняти положення з законопроектом НФ і БПП, регулятором призначений НБУ.

Крім регулювання та контролю транзакцій, законопроект передбачає стимулювання розвитку ринку цифрових валют. Зокрема, криптобіржі будуть зобов'язані отримати статус фінансових установ та ліцензії на здійснення діяльності, а також нести відповідальність за порушення норм закону.

Особи, що інвестують в цифрові валюти, як фізичні, так і юридичні, повинні мати відповідну кваліфікацію і прийняти можливі ризики і збитки на себе. Майнером може стати будь-який громадянин країни, який отримає повне право на свій розсуд розпоряджатися здобутими криптовалютами, але буде нести відповідальність за майнінг з використанням сторонніх ресурсів без згоди правовласників.

Законопроект передбачає пільгове оподаткування та пільгові тарифи на електроенергію. Купівля криптовалют буде обкладатися податком за нульовою ставкою, а конвертація в гривню передбачає збір до Пенсійного фонду в розмірі 2%.

Відзначимо, що Сергій Рибалка вважає ініційований ним проект закону - стартовим майданчиком для обговорення питань регулювання та оподаткування цифрових валют профільним комітетом Ради.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах