Все про криптовалюту Monero

CryptoExplorer         Немає коментарів         Monero
253 перегляди
Якщо говорити про місце Monero в крипто-індустрії, то швидше за все, її можна було б назвати "справжньою цифровою готівкою". Це революційна і дуже важлива технологія, яка дозволяє приховувати відправника, одержувача, суми і історію транзакцій, а також баланс гаманця. На даний момент Monero займає восьме місце в загальному рейтингу криптовалют за обсягом ринкової капіталізації, а вартість однієї монети XMR становить $ 94.73 (станом на 16.10.17).

Графік основних показників Monero за останні 3 місяці
Трохи історії


Датою створення Monero вважається 18 квітня 2014 року, коли розробники Bytecoin вирішили перезапустити валюту з нульовим попереднім майнінгом, так як було виявлено, що 80% від загальної кількості Bytecoin вже були видобуті і розподілені. Тому виходить, що Monero - це друга в історії криптовалюта на основі протоколу CryptoNote, який надає підвищену анонімність транзакцій.

Розробниками Monero вважаються 7 осіб, проте лише двоє відомі широкому загалу. Це Ріккардо Спання і Франсіско Кабаньяс. І це не дивно, що п'ять розробників з семи працюють під псевдонімом, так як безпрецедентна анонімність цієї валюти є приводом для постійних звинувачень в тому, що її використовують для незаконної діяльності.

Monero була запущена без попереднього майнінгу. Майнінг був запущений тільки через кілька тижнів на відеокартах. Спочатку користувачам Monero були доступні тільки утиліти командного рядка, тому багато хто просив розробників доопрацювати користувацький інтерфейс. Однак, вже у вересні 2014 року система зазнала витонченої атаки і розробникам довелося направити всі сили на усунення вразливостей.

Тільки до кінця 2014 року Рікардо Спання зміг запустити Web-гаманець під брендом MyMonero. Розробники вкрай педантично ставляться до своєї розробки, тому проект продовжує активно розвиватися. В даний час система регулярно оновлюється. Оновлення плануються на кожні 6 місяців. Передбачається, що вони будуть вносити значні поліпшення безпеки і нові функції. 5 січня 2017 року розробники повідомили про успішний хардфорк системи.

Технологія


Головна особливість Monero - це протокол CryptoNote, який працює на основі кільцевих підписів. Дана технологія не є результатом діяльності творців Monero, вона була створена набагато раніше. Криптографічну основу протоколу створили Рон Ріверст, Аді Шамір і Яель Тауман в 2001 році, допрацювали її двоє японців Е. Фуджісакі і К. Сузукі в 2007. В якості алгоритму використовується схема EdDSA, яка була запропонована американським математиком Даніелем Бернштайном. До цієї основи розробники Monero додали додаткову обфускацію транзакцій.

За рахунок цієї, дуже складної комбінації, відбувається пасивне змішування, тобто транзакції змішуються між собою, а в разі затримання учасники мережі можуть використовувати правдоподібне заперечення. Більш того, Monero ховає баланси через приховані одноразові адреси, які генеруються випадковим чином і ні за ким не закріплені. Також в Monero працюють два ключі - "ключ для витрат" і "ключ перегляду". Перший використовується для здійснення операцій, а другий може передаватися користувачем на свій розсуд. Для приховування сум транзакцій Monero використовує технологію RingCT. Дана технологія до кінця доповнила систему повної анонімності системи Monero.

Особливості та відмінності від Bitcoin


  • Сумарна емісія Monero не обмежена, після випуску основної маси в 18.4 млн XMR, наступний майнінг буде приносити по 0.6 нових XMR за кожен двохвилинний блок;
  • Майнінг Monero менш ефективний ніж майнінг Bitcoin, так як алгоритм майнінгу Monero використовує систему команд AES для мікропроцесорів x86 і велику кількість пам'яті;
  • Дотримання кільцевих підписів здійснюється у всій мережі, що означає, що всі монети і транзакції завжди перемішані. Такий рівень анонімності не може зрівнятися із застосуванням міксерів Bitcoin, коли кожен вирішує сам, використовувати його чи ні;
  • Транзакція в мережі Bitcoin виглядає так - "Вася перевів 0,5 BTC Колі", а в мережі Monero - "X перевів n XMR Y";
  • Криптографія Monero була написана ще в 2001 році, тому можна припускати, що вона є досить надійною;
  • Транзакції Monero займають часу в 8 разів більше, ніж транзакції Bitcoin;

Звичайно, анонімність Monero не є "непробивною", так як якщо зловмисник отримає контроль над більшою частиною мережі, при певних обставинах він зможе розкрити якісь дані. Однак, це дуже малоймовірно, тому що розробники постійно працюють над вдосконаленням системи безпеки.

Monero - це дуже цікава валюта, за якою стоїть унікальна технологія. І можливо, дана криптовалюта стане єдиним оплотом конфіденційності в світі, де більшість речей відстежується і контролюється.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах