Zcash - «найцікавіша альтернатива Bitcoin» відзначає один рік з моменту запуску

CryptoExplorer         Немає коментарів         Zcash
434 перегляди
Рівно рік тому, 28 жовтня 2016 року, відбувся запуск децентралізованої платіжної системи Zcash. Незважаючи на певну критику на свою адресу, через 12 місяців проект, метою якого називається створення «інтернет-грошей», можна вважати якщо не повністю таким, що відбувся, то, як мінімум, таким, що досить міцно став на ноги.

Зуко Вілкокс, засновник проекту Zcash

Нагадаємо, в основі Zcash лежить протокол Zerocash, покликаний забезпечити анонімність і конфіденційність метаданих транзакцій при збереженні загальної децентралізованої структури і публічно доступного блокчейну.

Для більшої ефективності Zerocash, була задіяна технологія zk-SNARK (zero-knowledge Succinct Non-interactive ARgument of Knowledge), яку можна розглядати як нову форму криптографічного доказу нульового розголошення.

Одна з головних задач zk-SNARK - забезпечити повне шифрування транзакцій в блокчейні і захист, пов'язаних з ними метаданих. Іншими словами, zk-SNARK також можна назвати свого роду механізмом, за допомогою якого можна довести володіння інформацією, не розголошуючи сам цей факт і без будь-якої взаємодії між сторонами.Апгрейди


З моменту запуску проекту, розробники Zcash випустили в цілому 12 апгрейдів офіційного клієнта протоколу, останній з яких, під номером 1.0.12, відбувся 28 вересня. Також були покращені внутрішні процедури, включаючи цикл випуску апгрейдів і процедура забезпечення захисту для вивчення потенційних вразливостей, що становлять підвищену небезпеку для користувачів.

Пейдж Пітерсон, ком'юніті-менеджер Zcash

Ми можемо з гордістю заявити, що жоден з багів в коді не привів до втрати коштів або втрати приватності


, - каже ком'юніті-менеджер Zcash Пейдж Пітерсон.

Інтеграції


Ще в травні Zerocoin Electric Coin Company (ZECC), компанія, яка стоїть за Zcash, повідомила про початок співпраці з одним з провідних світових банків J.P. Morgan. В рамках цієї співпраці технологія Zcash буде інтегрована в корпоративну блокчейн-платформу Quorum. У жовтні інтеграція була завершена.

Також досить цікаво виглядає інтеграція технології zk-SNARK в блокчейн Ethereum. Ще у вересні доказ нульового розголошення zk-SNARK було успішно верифіковано в тестовій мережі Byzantium, а на початку жовтня, в результаті хардфорку, протокол був імплементований і в основну мережу Ethereum.

Zcash Foundation


У березні 2017 року CEO ZECC, Зуко Вілкокс, оголосив про створення Zcash Foundation, некомерційної організації, головною метою якої називається фінансування подальшого розвитку проекту. Крім цього, Zcash Foundation займається питаннями освіти в області криптовалют, технологій, що забезпечують онлайн-приватність і комп'ютерних мереж, які керують цими інструментами. Також організація підтримує відкриті наукові дослідження в області доказів нульового розголошення та пов'язаних з цим криптографічних технологій і надає активну допомогу в побудові децентралізованої мережі Zcash, як відкритої суспільної інфраструктури.

Як зазначив сам Зуко Вілкокс, Zcash Foundation є самостійною одиницею і діє незалежно як від нього самого, так і ZECC.

За кілька днів до річниці з моменту запуску проекту, Zcash Foundation отримала статус благодійної організації.

Zcash очима криптотрейдерів


Як багато хто пам'ятає, запуск Zcash пройшов на тлі безпрецедентної волатильності курсу криптовалюти, коли її курс, в певні моменти, досягав майже $ 6000.

Однак з часом ситуація помітно стабілізувалася і ціна монети очікувано пішла вниз. До початку 2017 року ZEC коштував вже близько $ 50, однак вже через півроку після запуску капіталізація ZEC вперше перевищила $ 100 млн, а сама криптовалюта з тих пір демонструє, в цілому, позитивну динаміку.

До свого «дня народження» Zcash з капіталізацією вже в $ 580 млн. займає 16-е місце в рейтингу Coinmarketcap, торгуючись в районі $ 235.

Дані: Coinmarketcap

Примітно, що не так давно, відомий Едвард Сноуден, раніше вже говорив про потенціал Zcash, безпосередньо назвав цю криптовалюту «найбільш-цікавою альтернативою Bitcoin». За словами колишнього співробітника спецслужб США, Bitcoin, хоча і прекрасний, але не забезпечує того рівню приватності і надійності, який дає Zcash.

Плани на майбутнє


Найближчий масштабний апгрейд Zcash вийде під кодовою назвою Sapling. З його релізом буде підведена риска під нинішньою імплементацією протоколу Sprout і проект перейде на новий етап розвитку.


Sapling буде в першу чергу націлений на загальне підвищення продуктивності протоколу. Також будуть впроваджені нові важливі функції, включаючи можливість випуску користувацьких токенів на базі блокчейну Zcash.

Також розробники Zcash не виключають підтримку нових напрямків, включаючи Lightning Network, або його більш націлену на захист приватності версію BOLT.

З огляду на все це, можна очікувати, що майбутнє у проекту Zcash виявиться цілком яскравим і цікавим.

Andrew Asmakov
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах