Складність майнінгу Bitcoin підстрибнула на 21.4% вперше за два роки

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin
336 переглядів
Користувачі соціальної мережі Reddit обговорюють недавній стрибок складності в мережі Bitcoin. Остання велика зміна підняла складність на 250 мільярдів одиниць, або на 21.4% - зі значення 1 196 792 694 099 до 1 452 839 779 146. Останній раз такий великий стрибок відбувався в 2015 році.

Для того, щоб читач краще уявив масштаби цієї зміни, нагадаємо, що знадобилося майже 7 років, щоб складність піднялася з 1 до 250 мільярдів.

Причиною такої різкої зміни міг стати тільки початок роботи в останні два-три тижні нових великих потужностей обладнання для майнінгу, а наслідком стало закономірне зростання хешрейту мережі з 8.56 до 10.4 Ех / с (екзахешів в секунду).

Якщо це обладнання належить одному власникові - значить, постраждали не тільки інші майнери (їх частка видобутку зменшилася), але і децентралізація всієї мережі Bitcoin.

Багато хто також помітили суттєву різницю в діаграмах розподілу видобутих блоків за останні 7 днів і за сьогодні (29 жовтня) на сайті coin.dance. Частка AntPool, за останню добу, зросла на 51% - з18.8% до 28.47%, а пул BTC.top повністю зник з мережі Bitcoin, також значно впала потужність F2Pool.


Втім, короткочасний перерозподіл говорить тільки про те, що Antpool не перемістив свої потужності на Bitcoin Cash, а BTC.TOP і F2Pool зробили це: після рекордного зростання складності на Bitcoin, частина майнерів звично перейшла на видобуток цього альткойна, хешрейт мережі якого за добу зріс приблизно з 1 до 4 екзахешів - тобто в 4 рази! Це означає, що видобуток BCH прискорився і перерахунок складності відбудеться приблизно через три дні, після чого майнери знову повернуться на Bitcoin, хешрейт мережі якого, навпаки, впав до 7 Ех/с.

Більш довгострокові діаграми не показують істотних змін у розподілі хешрейту, а це значить, що навіть, якщо нові потужності введені в дію в одному датацентрі (до речі, для цього буде потрібно потужність близько 200 МВт) то вони рівномірно розподілені по різних пулах. Для порівняння - показаний журналістам в серпні датацентр Bitmain в Монголії містить 25 тисяч пристроїв Antminer S9! І навіть така значна «ASIC-армія» дає хешрейт не більше 350 ПХ/с і споживає близько 35 МВт потужності, тобто майже в 5.5 разів менше, ніж потрібно для забезпечення останнього зростання складності.

Зрозуміло, тут можна зробити і більш сміливі припущення - від введення в дію першої партії майнерів нового покоління японського холдингу GMO або іншого виробника, що проводить секретні розробки, до тестування на майнінгу квантового комп'ютера. Однак, всі ці гіпотези поки що  неможливо перевірити.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах