«Піднятися на біткойні». У чому суть криптовалютних інвестицій?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin Ethereum Stratis
492 перегляди
На сьогоднішній день альтернативні інвестиції, на відміну від класичних, дають можливість заробити більше 1000% на рік. Звичні нам фінансові інструменти з важкістю покривають інфляцію. А доступні більшості приватних інвесторів банківські депозити не покривають і реальної інфляції. До цього додаються фінансова криза, нестабільна політична та економічна обстановка як всередині країни, так на світовій арені.

В якості альтернативи люди вкладають гроші в нерухомість і цінні папери. Але, по-перше, щоб вкладати в нерухомість треба володіти вагомим стартовим капіталом, який не у всіх є, а, по-друге, привабливість вкладень в нерухомість знаходиться на рівні, плюс-мінус, банківських депозитів. Щоб торгувати на фондовій або товарній біржах самостійно, необхідно володіти відповідними знаннями та навичками або передавати гроші в довірче управління, при якому ви не маєте операційного контролю і, по суті, не впливаєте на інвестиційні рішення. Таким чином, набір інвестиційних опцій для більшості людей досить обмежений.

На даний момент з'явилися альтернативні інструменти, доступні широкому колу населення при наявності інтернету - інструменти, використовувані на криптовалютному ринку. Поріг входу на ринок - практично відсутній.

Варіантів точок входу на ринок декілька. Можна купити біткойни або іншу криптовалюту (токени), які торгуються на біржі. Не всі токени можна купити за фіатну валюту, але практично всі вони торгуються через Bitcoin. На даний момент купівля Bitcoin не є складним процесом, як раніше: не треба завантажувати та встановлювати на свій ПК спеціалізовані програми, досить скористатися одним з численних онлайн-сервісів або купити Bitcoin безпосередньо на криптобіржі.

В основі приватного інвестування на крипторинку лежить Bitcoin. Друга за популярністю криптовалюта - Ethereum (інакше - ефіріум; сленг - «ефір»), добовий обсяг торгів по якій досягає рівня Bitcoin.

Для приватного інвестора можна виділити кілька можливих інструментів інвестування на крипторинку:

  • Інвестування фіатних (фідуціарних) грошей в криптовалюти.
  • Інвестування в стартапи.
  • Трейдинг на криптобіржі.
  • Криптовалютні інвестиційні фонди.

Переведення фідуціарних грошей в криптовалюти


Це найпростіший з наявних на даний момент інструментів, що не вимагає багато уваги і часу для вивчення ринку. Його можна порівняти зі звичайною купівлею іноземної валюти за гривні з метою уникнути інфляції та зберегти купівельну спроможність. Але в порівнянні з класичною схемою, в якій іноземна валюта грає роль збереження, заощадження накопичень, в схемі з криптовалютою це ще й інвестування. Зростання того ж Bitcoin по відношенню до долара США за даними Coinmarketcap.com склало з січня 2016 року по даний момент близько 665%, з $ 430,27 до $ 2 863,27. Ethereum за даний період часу виріс з $ 0,93 до $ 343,88, трохи менше ніж в 400 разів.

Якщо порівнювати з нинішнім показником, перший курс Bitcoin (BTC) до долара США, встановлений New Liberty Standard 5 жовтня 2009 року, дорівнював 1 309,03 BTC за 1 USD. Тобто 1 BTC можна було купити за 0,0007 USD, що дає зростання більш ніж в 4 090 000 разів.

Таким чином, існує інвестиційний ефект володіння криптовалютами.

Інвестування в стартапи. ICO


Кілька років тому люди дізналися про краудфандінг - можливість вкласти гроші в якийсь перспективний проект на ранніх стадіях. Зараз краудфандінг переживає своє «друге народження» з елементами нової децентралізованої економіки - ICO (initial coin offering). Він перестав бути просто економічним способом купити корисний гаджет, і переродився в приватне венчурне інвестування з відповідними ризиками та можливостями.

Трохи більше року тому венчурним інвестуванням займалися банки, інвестиційні фонди, бізнес-ангели, які вкладають від десятків тисяч до мільйонів доларів США. Зараз воно є доступним будь-якій людині з практично необмеженим мінімальним порогом вкладення. В результаті інвестор отримує криптовалюту, випущену стартапом, яка торгується на криптобіржі і росте пропорційно успіхам бізнес-проекту.

Як і у венчурному інвестуванні є ризик втратити повністю всі накопичення, так само, як і можливість заробити на успішних проектах. До останніх, зокрема, відноситься британська блокчейн-платформа Stratis, яка розробляє блокчейн-проекти на основі своєї платформи для різних сфер бізнесу. Компанія запустила ICO 20 серпня 2016 року, вартість випущеного ними токена на ICO склала $ 0.007. Зараз вони торгуються на ринку по $ 9.06. Інвестори отримали дохід в розмірі 129 335%.

Трейдинг на криптобіржі


Волатильність токенів на криптовалютних біржах значно вища від будь-яких інших інструментів на фондовій, товарній біржах або Forex. Так, наприклад, маркери блокчейн-платформи BitShares протягом декількох годин 10 червня 2017 року зросли на 160%, а потім впали на 100%. І 11 червня продовжують показувати негативну динаміку в районі 30%.

Безумовно, як і при класичному трейдингу на звичних нам біржах, участь в торгах вимагає від трейдера відповідної підготовки і знань. Ускладнюється торгівля фактором відсутності фундаментальних показників, тобто можна спиратися лише на дані технічного аналізу і новинний фон.

Криптовалютні інвестиційні фонди


Останні два варіанти припускають повноцінну зайнятість і повне занурення в крипторинок: відстеження новин, аналіз проектів, участь в онлайн-конференціях. Крім цього, велику роль відіграє особистісний фактор - репутація засновників і розробників проектів, що виходять на ринок. Це, також, необхідно враховувати при використанні середньо- і довгострокової стратегії інвестування.

Для приватних інвесторів, що розглядають інвестиції в якості додаткового доходу або фінансової подушки безпеки на випадок економічної кризи, які не можуть приділяти багато часу криптовалютному ринку, існує можливість вкласти кошти через інвестиційні криптовалютні фонди.

Інвестиційні криптофонди стандартно приносять більше 1000% річних. Показники деяких з них за 2016 рік перевищили 3000%.

За великими можливостями криптовалютного ринку ховаються і ризики. Тут також діє негласне правило «чим вищий прибуток (або відсоток), то вищі ризики». Однак парадокс полягає в тому, що до недавнього часу криптовалюти балансували на межі закону, що і стримувало їх зростання. З моменту легалізації біткойна в Японії і низці інших країн ця перешкода впала, і ринок «полетів» вгору неймовірними темпами. Подальші перспективи децентралізованої економіки залишаються неясними, але на даний момент вона пропонує конкурентоспроможні альтернативи класичних схем інвестування і заощадження власних коштів.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах