
Ми вирішили провести експеримент та збудувати ферму для майнінгу, використовуючи USB ASIC-майнери FutureBit Moonlander 2. У вересні місяці ми викладали на нашому сайті окремий матеріал, присвячений USB ASIC-майнерові FutureBit Moonlander 2 і саме в цей день нам вдалося замовити декілька таких пристроїв за ціною 59 доларів США в одному з спеціалізованих інтернет-магазинів.

До слова, замовлення вдалося зробити, практично, в останню хвилину, так як всю партію викупили за лічені години з моменту анонсу на форумі BitcoinTalk. Після оплати замовлення, протягом 10-15 хвилин на сторінці інтернет-магазину з'явився напис "Sold Out", що означало, що вся доступна партія азіків розпродана.
На сьогоднішній день ми перебуваємо в очікуванні відправки замовлення, яке заплановане на (орієнтовно) середину листопада, плюс/мінус тиждень. Сума замовлення склала 839,80 доларів США, включно з доставкою в Україну, за 12 шт. FutureBit Moonlander 2.
Доки ми очікуємо на доставку ASIC-ів, було вирішено не витрачати час даремно і підготуватися завчасно з іншими необхідними комплектуючими, які знадобляться для побудови ферми.
Оскільки для підключення ферми достатньо звичайного персонального ПК, або ноутбука, необхідно було вирішити питання з наявністю 12-ти вільних USB3.0 портів, щоб задіяти всі ASIC-майнери до роботи одночасно. Ця робота була проведена нами не без помилок і сума помилки склала для нас додаткових 52.18 доларів США, які доведеться відробляти в майбутніх періодах.
Що пішло не так
В процесі пошуку пристрою, який би зміг забезпечити під'єднання 12-ти USB-майнерів, ми натрапили на 10-ти портові USB3.0 хаби в інтернет-магазині AliExpress. Чому саме там, запитаєте ви? А тому, що ні в одному українському інтернет-магазині нам не вдалося знайти порівняно потужний, металевий (ферма буде нагріватися) 7-ми, або 10-ти портовий USB3.0 хаб, не говорячи вже про 16-ти, чи 20-ти портовий.
Ми спробували знайти потрібний пристрій у європейському Amazon-і (Німеччина), але цінник там нас зовсім розчарував. Ціна виявилася для нас занадто високою і єдиним варіантом залишився, як завжди, AliExpress.
Отже, помилково розрахувавши параметри для майбутньої ферми, було куплено 2 10-ти портові USB3.0 хаби, з подальшим планом задіяти по6 портів на кожному з них. Як виявилося вже після отримання, фатальною помилкою було припущення (без консультації з розробником FutureBit Moonlander 2), що куплені нами хаби "потягнуть" більше, ніж 1 Ампер струму на кожен USB3.0 порт. На куплених хабах тільки один порт здатен видавати навантаження зі струмом 2.1 Ампера, всі решта, в той же час видають, стеля, 500 міліампер.
Це погано. Тому, що для повноцінного розгону азіка FutureBit Moonlander 2, потрібен струм в районі 2+ Ампер, на кожен порт, в якому працюватиме один азік. В нашому випадку потрібно 12 портів на 5 Вольт і 2+ Ампер.
Довелося ще раз розпочинати пошук такого хаба, який би задовільняв нашим вимогам. В черговий раз пошуки в Україні не призвели до успіху, а пошуки на Amazon-і прикро здивували захмарними цінами. І як завжди, "старий, добрий" AliExpress виручив нас і цього разу.
Зустрічайте... король 20-ти портових USB 3.0 хабів - Sipolar A-223!
USB 3.0 HUB Sipolar A-223
Хаб Sipolar (Сайполар модель A-223) був придбаний нами, як ми вже казали вище, на AliExpress в офіційного представника одноіменної компанії-виробника "Sipolar" за ціною 175.58 доларів США (119.00 доларів вартість пристрою + 56.58 доларів - доставка в Україну).
3 листопада (через 7 днів з моменту відправки) хаб був вже у нас. Там же, на сторінці з хабом, ви можете побачити наш відгук про отриманий пристрій, датований третім листопада. Доставка була виконана міжнародною поштовою службою DHL, а сама посилка була доставлена кур'єром служби "до дверей замовника".
В даному матеріалі ми не будемо описувати як і в що було все запаковане і т.п. Цю інформацію ми залишили у відгуку на AliExpress, тож кому цікаво - почитайте самостійно. Якщо сказати в кілька слів, то все максимально якісно та надійно.

Тепер декілька слів про сам USB 3.0 хаб Sipolar A-223. Річ вартує своїх грошей. 20 USB3.0 портів, кожен з яких витримує навантаження до 10.5 Вт (напруга 5 Вольт, струм 2.1 Ампера). Сумарна корисна потужність хаба 210 Вт при повному максимальному навантаженні (якщо задіяні всі доступні порти).

Кожен з 20 портів має подвійне використання: ви можете використовувати їх як інформаційний порт для передачі даних, як джерело напруги, наприклад, для зарядки гаджетів (смартфони, планшети) або використовувати їх задіявши і передачу даних і джерело напруги. Саме цього вимагають USB ASIC-майнери FutureBit Moonlander 2, кожен порт повинен бути і інформаційним портом і портом живлення.

Такий хаб, як USB 3.0 HUB Sipolar A-223, можна використовувати за різноманітним призначенням:
- побудова міні-ферми на USB ASIC-майнерах, як в нашому випадку
- організація кластеру з зовнішніх жорстких дисків для зберігання інформації, чи обміну нею
- організація пункту з надання послуг підзарядки гаджетів (ще не розповсюджене в Україні)
- інші варіанти, залежно від вимог власника
Варто відзначити, що лінійка продуктів Sipolar вміщує також ряд інших, більше дешевих хабів, але тут вартість залежить від різних факторів, які в цілому роблять пристрої дешевшими. Серед таких факторів застосування портів USB2.0 замість USB3.0, струм, менший ніж 2 Ампери на кожен порт та тому подібне. В якості прикладу можемо навести такі пристрої:
Sipolar A-213 20 ports USB 3.0 Charger and syncing HUB with BC1.2 agreement Smart Charging - ціна 146.48$ з доставкою в Україну
- 20 USB3.0 портів (інформація + живлення)
- 5 Вольт, струм на порт тільки 1 Ампер.
Sipolar 16 ports USB HUB ,USB 5V/3A 2.0 HUB - ціна 79.99$ з доставкою в Україну
- лише 16 портів і всі вони USB2.0 (інформація + живлення вього 300 mA)
- 5 Вольт, струм на порт всього 300 міліампер
- швидкість передачі інформації до 480 Мбіт/сек.
На сайті AliExpress, окрім наведених прикладів ви можете знайти і такі моделі хабів, у яких функція передачі інформації відсутня взагалі і призначені вони виключно для підзарядки зовнішніх гаджетів. В якості прикладу ось така модель (Sipolar 20 Port 2017 Best Desktop Charging Station) за 118.90 доларів США.
Але, оскільки нам було потрібно струм 2+ Ампери на порт, ми зупинили свій вибір саме на моделі A-223. На даний момент в нас буде добрий запас по потужності, так як віикористовуватися будуть 12 портів з двадцяти, а крім цього даний хаб залишає право на розширення майнінг-ферми до 20 ASIC-ів, або використання інших пристроїв, наприклад, зовнішніх жорстких дисків для фармінгу, тощо.
Технічні характеристики USB 3.0 HUB Sipolar A-223:
- Кількість портів: 20 (всі інформаційні і всі джерело живлення)
- Колір: чорний
- Матеріал корпусу: алюміній
- Розміри: 236 х 164 х 64 мм
- Вага: 2200 грам
- Швидкість передачі інформації: 5.0 Гбіт/сек.
- Вбудоване джерело живлення: 5 Вольт / 40 Ампер (Mean Well)
- Зовнішнє джерело живлення: мережа 220 Вольт
- Сумісність: Windows XP/Vista / 7/8/10; Mac OS, Linux
- Гарантія: 12 місяців
Комплект поставки
- 20-ти портовий USB 3.0 HUB Sipolar A-223;
- Силовий кабель (220 Вольт) європейського типу;
- 2 шт. USB3.0 кабелі;
- Монтажні кронштейни з гвинтами;
- Інструкція користувача на англійській мові.
Що далі
На даний момент, все, що нам залишається робити - це очікувати на доставку USB ASIC-майнерів FutureBit Moonlander 2. Наскільки нам відомо (тримаємо руку "на пульсі"), розробник ASIC-ів вже запустив процес виробництва девайсів і їх розсилка в інтернет-магазини (які були задіяні в попередній продажі) намічена на наступний тиждень.
Далі азіки будуть розсилатися вже безпосередньо покупцям, які оплатили замовлення. Вангуємо, що це займе час до 2-х тижнів. Тому, орієнтовно через два тижні ми продовжимо дану серію матеріалів і розповімо вам вже про сам ASIC-майнер FutureBit Moonlander 2.
Залишайтеся на зв'язку, читайте наш сайт. Попереду ще багато цікавого.