
У нещодавно опублікованій статті Джим Рейд обговорює те, що він називає «початком кінця фіатних грошей». За словами Рейда, домінування сучасної валютної системи, заснованої на доларах, яка вже не забезпечена золотом, нестабільна і схильна до таких проблем, як висока інфляція. До сих пір цього вдалося уникати тільки через дезінфляційний шок, який був в 1980 році, який впливає на всі традиційні світові валюти.
Для того, щоб пом'якшити ризики фінансового колапсу, останнім часом з'явився новий інструмент, який може допомогти - використання цифрових валют. Виходячи зі своєї децентралізованої природи, вони не контролюються урядами, але регулюються попитом і пропозицією.
Reid зазначає, що «поточний спекулятивний інтерес щодо криптовалют, більше викликаний появою блокчейн-технологій, ніж зменшенням довіри в звичні гроші. З певної точки зору: криптовалюти стануть зручнішим багатофункціональним конкурентом фіатних грошей».
Не так давно президент Центрального банку Туреччини також зробив заяву щодо цього. Він попередив про потенційні ризики, пов'язані з криптовалютами, але також заявив, що у нього є позитивний погляд на їхнє майбутнє. За його словами, вони можуть «сприяти фінансовій стабільності». Крім того він повідомив, що Центральний банк Туреччини створив дослідницьку групу, призначену для подальшого вивчення потенціалу цифрових валют.