Білорусь: майнінг, як незаконна підприємницька діяльність

CryptoExplorer         Немає коментарів         Білорусь майнінг
564 перегляди
Білоруське законодавство не дозволяє компаніям та індивідуальним підприємцям займатися випуском криптовалют, оскільки такий вид економічної діяльності, на даний момент, не передбачений законодавчими актами країни. Про це в колонці на порталі «Білоруси і ринок» написав юрист-ліцензіат Дмитро Шкраб.

При цьому експерт відзначає, що слід відрізняти майнінг, як діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків шляхом математичних обчислень від криптовалюти, яка виступає в ролі винагороди майнерам за вдалі операції.

У будь-якому випадку, кінцевою метою є отримання криптовалюти, а не виконання математичних обчислень. При цьому, в рамках білоруських законів, майнер не вступає в будь-які класичні цивільно-правові відносини ні з іншими майнерами, ні з глобальними гравцями ринку криптовалют


, - пише Дмитро Шкраб.

За його словами, продаж криптовалюти, отриманої за видобутий блок, передбачає прихід коштів на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання.

Білоруський банк, як агент валютного контролю, зажадає надати документи, що підтверджують підстави для зарахування грошових коштів, проте зробити це буде неможливо. Не вдасться навіть показати копію банального договору публічної оферти, як у випадку з Google AdSense. Не вийде повідомити і відомості про особу, яка перерахувала платіж.


Відповідно, зазначає юрист, банк на законних підставах може заморозити валютну виручку від продажу Bitcoin або інших криптовалют. Крім того, оскільки при майнінгу, зазвичай, використовується обладнання, що застосовується для шифрування даних, його ввезення і використання можуть вимагати дозволу компетентних органів.

У нашій країні майнінг виявився прерогативою фізичних осіб, які займаються ним нишком, адже за подібне можна понести відповідальність. На наш погляд, відповідно до білоруського законодавства, видобуток криптовалют можна віднести до підприємницької діяльності, яка вимагає реєстрації суб'єкта господарювання, так як основною метою є отримання доходу. Інші ознаки вторинні. Безпосередньо криптовалюта не є доходом, ним будуть електронні гроші, традиційний «кеш», товари або послуги, придбані за видобутий майнером «криптобезнал». При цьому, як зазначалося вище, реєстрація індивідуального підприємця або організації не допоможе легалізувати майнінг


, - говорить Дмитро Шкраб.

Проте, юрист підкреслює, що довести незаконну підприємницьку діяльність буде вкрай важко, якщо тільки особа, що займається майнінгом, щиросердно зізнається в тому, як, коли і з якою метою вона займалася емісією «цифрового грошового сурогату».

Факт отримання фізичною особою грошових переказів з-за кордону (в тому числі на електронний гаманець) від операцій, пов'язаних з майнінгом, не є незаперечним доказом підприємницької діяльності. Компетентним органам доведеться доводити причинно-наслідковий зв'язок між видобутком криптовалюти і отриманням доходу. Судової практики по майнерах в Білорусі поки немає. Якщо вона з'явиться, доведеться вносити зміни і доповнення до постанови Пленуму Верховного Суду Республіки Білорусь від 28.06.2001 № 6 «Про судову практику у справах про незаконну підприємницьку діяльність»


, - додав Дмитро Шкраб.

Раніше генпрокурор Республіки Білорусь, Олександр Конюк, рекомендував правоохоронним органам країни активно цікавитися і вникати в нові фінансові технології. Одночасно з цим він зазначив, що силові структури налаштовані на конструктивний діалог з співробітниками IT-галузі і мають намір сприяти створенню прозорих умов ведення криптовалютного бізнесу.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах