Посібник для початківця: як купити криптовалюти

CryptoExplorer         Немає коментарів         Changelly, BTC-Trade, Приват24
634 перегляди
Перш, ніж дізнатися як купити криптовалюти і отримати в результаті певні переваги, необхідно зрозуміти принцип функціонування криптовалютних систем і їх відмінність від інших (фіатних) валют.

Причини виникнення криптовалют


Перші грошові системи виникли в зв'язку з розвитком торгівлі. В основному вони виготовлялися з рідкісних металів, оформлених впізнаваним для користувачів способом - розмір, форма, вага, рельєф і т. д. Більшою мірою грошові знаки контролювалися державами за допомогою відповідних посад і установ - скарбників, монетних дворів, держбанків. Ці структури відповідали за емісію (випуск нових грошових одиниць), заміну зіпсованих примірників, якість монет, що перебувають в обігу і загальну валютну політику. В деякі періоди історії приватні організації випускали власні грошові одиниці. З появою перших грошових систем з'явилися і фальшиві гроші, що відрізнялися від оригіналів домішкою дешевих металів, зменшеними розмірами і іншими ознаками. Такі зміни знижували вартість виготовлення. У складних економічних ситуаціях фальшиві гроші масово випускалися самими емітентами - державою або приватною компанією. Але за часів металевих грошей, вартість матеріалу наближалася або дорівнювала номіналу, тому значна інфляція була неможлива.

Все змінилося з випуском перших бон (паперових грошей). Спочатку напис на кожній купюрі гарантував наявність у емітента дорогоцінних металів (в першу чергу - золота) або інших цінностей, що підтверджують вартість банкноти, хоча це не завжди відповідало істині. Пізніше більшість країн відмовилося від жорсткої прив'язки курсу валюти до вартості золота. Вартість паперу і виготовлення була незначна, в порівнянні з номіналом, тому виникла спокуса заробити на «запуску верстата», починаючи інфляційний процес. Під час воєн серйозні вкладення в випуск фальшивих грошей ворожої держави сильно шкодили її економічному стану. Але, все ж, найбільшої шкоди економіці наносили самі емітенти, по суті, будучи найбільш успішними фальшивомонетниками, так як були абсолютно легальні.

Люди не мали альтернативи до 2009 року, коли був запущений перший проект класичної децентралізованої криптовалюти - Біткойн (Bitcoin, BTC).

Основна відмінність криптовалюти від фіатних (національних) грошей в тому, що до процесу випуску грошових одиниць не мають відношення державні органи, а іноді емісія непідконтрольна нікому, так як закладена первинно в програму і здійснюється автоматично.

Перевага в тому, що механізм випуску нових монет передбачуваний і обмежений, а це спрощує розрахунки при тривалому плануванні і підтримує високий курс по відношенню до фіатних валют.

Інший тип криптовалют, по суті, являє собою віртуальні акції (токени). Володіння такими маркерами передбачає не тільки можливу вигоду на грі курсів криптовалют, але і різні варіанти виплат, які є аналогом дивідендів у звичайних акцій.

Перспективність інвестицій в криптовалюти


Криптовалютний сектор світової економіки стрімко зростає - менш ніж за десятиліття створено більше тисячі криптовалют, а сукупна капіталізація обчислюється в сотнях мільярдів доларів. У 2009 році перші обмінники криптовалют на фіатні гроші міняли по курсу 1300 BTC за $1, а менше, ніж через десять років за 1 Bitcoin вже віддають 7500 доларів.

Співвідношення BTC до USD за весь період

Основні можливості отримання прибутку при використанні криптовалют (для різних видів частина з перерахованих способів неактуальна):

  • Майнінг;
  • Зберігання заощаджень в криптовалютах;
  • Отримання винагороди за зберігання монет;
  • Гра на біржі, використовуючи різницю курсів.

Суть майнінгу полягає в отриманні винагороди за внесок в обчислювальну потужність розподіленої платформи певної криптовалюти.

Ранні версії клієнта Bitcoin мали функцію «згенерувати нові монети». З розробкою процесорів вузької спеціалізації (ASIC) видобуток на побутових комп'ютерах став збитковим - вся обчислювальна потужність Bitcoin забезпечується тільки майнінговими фермами, тому майнінг був виключений з доступних опцій звичайного користувача гаманця.

Майнінг


Майнінг деяких криптовалют доступний тільки при володінні певною сумою на гаманці цієї системи (спосіб роботи заснований на PoS).

Зберігання заощаджень в криптовалютах


Графік, зображений на ілюстрації вище, показує, що незважаючи на часті коливання курсу, Bitcoin, як і більшість альткойнів, має стійку тенденцію до зростання. Особливо процес прискорився в 2017 році. Це викликано підвищенням інтересу до криптовалют, а також обмеженою і поступово зменшуваною емісією. Багато криптовалютних інвесторів припускають, що потенціал зростання курсу Bitcoin в значній мірі вичерпаний, тому шукають перспективні проекти серед молодших криптовалют.

Винагорода за зберігання криптомонет


Винагорода (електронний варіант дивідендів) за наявність в гаманці монет проводиться в криптовалютних системах, випущених для залучення інвестицій до стартапів в сфері криптовалют і інших інтернет-технологій. Це можуть бути проекти мультивалютних бірж, випуску криптовалютних пластикових карт, сумісних з системами MasterCard/Visa, платформи для проведення ICO, інші інновації в криптовалютному і фінансовому секторі.

Значне зростання інтересу до криптовалют в 2017 році призвело до підвищення курсу монет практично всіх систем. Менш ніж за рік, інвестори, в залежності від напрямку інвестицій, вже отримали прибуток у тисячу і більше відсотків. Скептики побоюються, що межа зростання, заснована на ажіотажі, майже досягнута і наступним етапом стане значне просідання курсів, неминуче після цього втеча інвесторів, що призведе до катастрофічного обвалення і навіть припинення функціонування значної кількості криптовалют. Більш оптимістичні прогнози стверджують, що популяризація криптовалют веде до дефіциту монет, що збільшить капіталізацію криптовалютного ринку. Якщо сказати простіше - бажаючих купити Bitcoin або Ethereum за гривні, долари, іншу фіатну валюту стає все більше, а обмежений, на програмному рівні, випуск нових монет буде і далі стійко піднімати курс більшості криптовалют.

Можливі ризики


Криптовалютний світ дуже молодий, бурхливо розвивається і прогнозувати з високою часткою ймовірності в ньому що-небудь складно. При використанні криптовалют важливо усвідомити, що на відміну від фіатних валют, операції на цьому ринку не регулюються державними структурами і незворотні, незалежно від того - зробили ви випадкову помилку або стали жертвою шахраїв. При збої або здійсненні шахрайських схем відшкодування збитків є абсолютно добровільним з боку прямих або непрямих винуватців і часто просто неможливе, з огляду на значущість сум і велику кількість постраждалих. У фіатному світі крадіжка грошей з кредитної картки або депозиту є сферою відповідальності (в різному ступені, залежно від ситуації і держави) органів правопорядку і банківської установи. При подібному ПП з криптовалютами, ніякого законодавчого гаранта немає - безпека ваших заощаджень залежить виключно від правильного створення, зберігання ключів до гаманців і від рівню довіри до бірж, обмінних пунктів, інших інструментів, які отримують доступ до ваших коштів.

Але навіть найнадійніші ресурси не дають абсолютної гарантії - в 2014 році зі зламаних рахунків криптовалютної біржі «Mt. Gox» (найбільшої на той момент) було вкрадено Bitcoin на загальну суму близько $ 450 млн. Це призвело до банкрутства біржі і першого значного падіння курсу BTC. Курс 2014 року відновився тільки через три роки - на початку 2017.

З ростом популярності криптовалют, зусилля зловмисників в цьому напрямку зросли - 2017 рік ознаменований низкою резонансних зломів бірж і онлайн-гаманців з використанням різних методів, в першу чергу соціальної інженерії.

Чим забезпечена криптовалюта?


Багато критиків криптовалют вважають їх подобою фінансових пірамід, пророкуючи неминуче "схлопування", при якому одиниці отримають надприбутки, а решта опиняться в категорії постраждалих. Грунтується це на твердженні, що криптовалюта не опирається ні на золотовалютний запас, як фіатні валюти в минулому, ні на обсяг товарообігу, як це відбувається зараз. Адепти криптомонет у відповідь стверджують, що класичній криптовалюті не потрібна гарантія у вигляді золотовалютного запасу, так як вона сама є самодостатньою в цьому сенсі. Як приклад наводиться вартість золота, яка забезпечена лише тим, що воно саме по собі є об'єктом інвестицій. При використанні золота лише як промислової сировини його вартість була б на порядки менша. В такому випадку високі котирування золота і альткойнів тримаються на такому ненадійному механізмі, як довіра. Золото вважають більш перспективним, з огляду на традиційність, а перспективи криптовалют складно вгадати через відсутність подібного прецеденту раніше. Значна частина монет є, по суті, віртуальним різновидом акцій, вартість яких підтверджується економічною діяльністю і прибутковістю компаній, які їх випустили.

Велика відмінність криптовалютного гаманця від рахунку в банку або пластикової карти в тому, що при втраті ключа всі кошти, які знаходяться в гаманці, вийдуть з обігу безповоротно.
Обережні аналітики рекомендують інвестувати в криптовалюти такі суми, втрата яких не буде болючою для вашого бюджету.

Як купити криптовалюту


З криптовалют з фіатними грошима найлегше конвертується Bitcoin, тому часто, при купівлі будь-яких альткойнів, використовують BTC в якості проміжної валюти. За останній рік з'явилося багато сервісів, для спрощення прямого обміну, але це все-таки більше стосується найбільш поширених криптовалют - для інвестицій в криптовалюти, які з'явилися недавно, обійтися без Bitcoin, Ethereum або Litecoin буде складно. Тому інвестиція проводиться в два етапи.

Для конвертації валют в онлайн-режимі існує два механізми - біржі криптовалют (фіатних валют, універсальні) і обмінники. Торгувати криптовалютами на біржі складніше - потрібно хоча б елементарно розбиратися в біржовому механізмі, але курс вигідніший. Основні аргументи на користь обмінного пункту - простота і швидкість, але втрати за курсом криптовалют можуть бути значними.

Як вибрати криптовалюту для інвестиції і не віддати гроші пірамідам і хайпам


Вкладення в криптовалюти дають прибуток на порядок більший, ніж аналогічні операції з фіатними грошима або інвестиції в акції. Але при недостатньо продуманій стратегії, або в зв'язку з негативними впливами, що не залежать від вас, є ризик втратити все або значну частину вкладеного. Як купити криптовалюту і з високою часткою ймовірності залишитися у виграші? Інтернет повний аналітичних статей на цю тему. Більшість радить вкладати в «розігріті» і добре перевірені проекти - Bitcoin, Ethereum, Litecoin або інші зі списку криптовалют, що лідирують за капіталізацією.

Валюти з найбільшою капіталізацією

Але якщо подивитися статистику коливань курсів криптовалют, можна побачити, що часто маловідомі валюти можуть «раптово» зрости в ціні в десятки, а то і сотні разів протягом тижня або навіть лічених годин.

Криптовалюти, що показали найбільше зростання за результатами останнього тижня

Працювати з такими криптовалютами складно у зв'язку з тим, що через їхню малу поширеність знайти достовірну інформацію складно, особливо, якщо вони, в основному, поширені за межами UA-нету. При пошуку таких варіантів інвестицій можна отримати фантастичні прибутки або ж втратити значну частину своїх вкладень.
Криптовалюти, що показали значне падіння (обвалення) курсу

Зі зростом популярності криптовалют цією сферою зацікавилися шахраї, що приховують під модним трендом злегка змінені різновиди фінансових пірамід.

Основні ознаки хайпу (шахрайства):

  • відсутність точок доступу та зовнішніх котирувань, незалежних від емітента, повний контроль всіх коштів користувачів (гаманці тільки на сайті компанії або на фіктивних біржах, контрольованих цією ж системою), всі операції з «монетою» проводяться там же;
  • агресивна реклама, що гарантує високий прибуток;
  • активне просування «товару», що не має об'єктивної цінності поза даною структурою - «ключі доступу», посібники по залученню нових користувачів і подібне;
  • відсутність в проекті персон, відомих по інших криптовалютних проектах, в тому числі у вигляді інформаційної підтримки або в якості експертів;
  • імітація співпраці з серйозними фінансовими установами (банками, фондами, біржами), що не підтверджується або спростовується представниками цих організацій;
  • згадка в зв'язку з проектом імен, які вже «відзначилися» в шахрайських схемах, реалізованих в інших сферах.

Складність в цьому питанні виникає ще в тому, що державні структури відносять до ознак шахрайства відсутність реєстрації підприємницької діяльності та анонімність творців, що притаманне багатьом криптовалютам, починаючи з уже легендарного Bitcoin-а.

Кожен інвестор формує власну стратегію вкладень, а операції в цій сфері пов'язані з ризиком аналогічно з торгами на ринках цінних паперів або фіатних валют.

Покрокові інструкції купівлі криптовалют


Навіть якщо прийнято рішення інвестувати в екзотичні криптовалюти, без використання Bitcoin або однієї з декількох подібних систем не обійтися, так як різновиди монет, надійно конвертовані безпосередньо з фіатними грошима, обмежені. Як проміжний варіант криптовалюти крім Bitcoin, можуть використовуватися Litecoin, Bitcoin Cash і Ethereum.

Нещодавно нами були підготовані декілька посібників з купівлі криптовалют за допомогою обмінного сервісу та криптовалютної біржі. Обидва варіанти відмінно працюють в українських реаліях, тому рекомендуємо розпочати саме з цих матеріалів. Посилання нижче відкриваються у нових вкладках браузера:


Окрім даних варіантів для вибору обмінника зручно скористатися сервісом BestChange - інтуїтивно зрозумілий і повністю русифікований інтерфейс не складе складності навіть для початківця.

Вибір способу купівлі криптовалюти Bitcoin через Інтернет-банкінг в лівому стовпчику сервісу BestChange

Необхідна валютна пара вибирається в лівому стовпчику. Щоб дізнатися, як купити Bitcoin за гривні через Приват24, в нижній частині знаходимо підрозділ «Інтернет-банкінг», в першому стовпці (з заголовком «Віддасте») відмічаємо "Приват24 UAH". Після цього в другому стовпці (з заголовком «Отримаєте») шукаємо і відмічаємо "Bitcoin".

Вибір обмінної пари "Приват24 UAH"-"Bitcoin" на BestChange

В результаті, праворуч, видається список обмінників, що працюють в цій валютній парі.

Список обмінників, що працюють у валютній парі "Приват24 UAH"-"Bitcoin"

Дані оновлюються в реальному часі, є можливість ранжувати за різними параметрами - курс, наявний резерв або кількість відгуків.

При виборі обмінника також звертайте увагу на мінімальну суму обміну. З огляду на високий курс Bitcoin, у багатьох обмінників ця цифра може становити десятки тисяч гривень. Візьмемо варіант з невеликою кількістю грошей - зі списку обмінників вибираємо обмінник з хорошим курсом, невеликою мінімальною сумою обміну і достатньою кількістю відгуків.

Вибираємо варіант валюти для оплати.

Вибір варіанту оплати і суми для купівлі бажаної криптовалюти на одному з онлайн-обмінників

Після цього вказуємо суму, номер карти, ПІБ. Вводяться гаманець, e-mail, номер телефону, після чого натисканням «Здійснити обмін» заявка відправляється на обробку операторові обмінника.

Час обміну на різних сервісах може сильно відрізнятися - від декількох хвилин до декількох годин. Також можуть сильно відрізнятися способи техпідтримки. Це можуть бути форма зворотнього зв'язку на сайті, e-mail, skype, телефон та інші варіанти. Інтерфейси обмінних пунктів також суттєво відрізняються між собою, але поля відправної форми, як правило, ідентичні.

На завершення

Використовуючи наведені в матеріалі способи купівлі криптовалют, ви з легкістю можете придбати основні топові криптовалюти та деякі з особливо поширених альткойнів (альтернативні криптовалюти). Не забудьте, що до моменту здійснення купівлі, ви повинні вже мати у наявності гаманець під ту криптовалюту, яку купуєте. Інакше вам просто нікуди буде її зарахувати.

Рекомендуємо завжди здійснювати пробну купівлю на невелику суму. Якщо все пройде "гладко", суму наступної купівлі можна збільшити згідно до ваших потреб.

Що стосується придбання менш-популярних криптовалют (з розрахунку на майбутній ріст), або монет/токенів, які з'явилися зовсім недавно, то в таких випадках вже не обійтися без великих криптовалютних бірж. Але це вже тема для майбутнього матеріалу на нашому сайті.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?