Знову DAO? Хардфорк через баг Parity?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Parity Ethereum гаманець
190 переглядів
Через одну з найбільших прогалин у безпеці Ethereum (якщо не найбільшу) в крипто-спільноті заговорили про можливу кризу.

Після того, як був «випадково» видалений патч коду, розробник заморозив гроші на всіх гаманцях з мультипідписами Parity, оновлення якого відбулося 20 липня. За деякими оцінками, користувачі цих гаманців більше не можуть використовувати Ethereum, загальна сума якого становить не менше $ 150 млн.

У доларовому вираженні - це приблизно в три рази більше, ніж під час злому DAO, одного з найбільш-заплутаних інцидентів в історії Ethereum. Деякі експерти висловлюють стурбованість тим, що наслідки будуть далекосяжними.

Коментуючи цю ситуацію, інженер Vulcanize, Рік Дадлі, заявив:

На мій погляд, ми як спільнота, повинні задуматися, де знаходиться межа нашого прощення. В який момент розробники повинні нести відповідальність у разі збоїв в безпеці?


Він назвав цей момент «екзистенційним ризиком» для смарт-контрактної платформи.

Недбалі смарт контракти


Розробники Ethereum швидко відреагували, заявивши, що проблема пов'язана з кодом смарт-контракту, створеним поверх Ethereum, а не з самим Ethereum.

Ситуація, що склалася підтверджує, що писати смарт-контракти складно, ми використовуємо успішний досвід, однак імовірність багу присутня


, - сказав засновник і виконавчий директор FunFair, Джез Сан Обе.

Небезпека для блокчейну з боку «нестримного» коду існує. Хоча ця доробка може в кінцевому рахунку поліпшити ряд додатків - тих, які відстежують поставки продуктів харчування та соціальних мереж. Помилок уникнути майже неможливо, як це було продемонстровано в дорогій помилці в коді, запущеному поверх блокчейну.

Розробники Ethereum посилили безпеку Ethereum на багатьох фронтах, щоб запобігти повторенню подій, аналогічних DAO. Але, можливо, ще рано гарантувати безпеку банківських операцій.

Інші експерти критикують команду Parity, адже в липні чергова помилка в їх програмному забезпеченні привела до злому і втрати $ 30 млн.

Ситуація, безумовно, не вселяє надії на наступне оновлення з виправленням цієї помилки


, - сказав генеральний директор Eximchain і співзасновник, Хоп Ліу.

Незважаючи на шквал звинувачень, Parity стверджує, що перед його впровадженням код був перевірений.

Ми дотримуємося найвищих стандартів у технічному розвитку, [включаючи] аудит. У нас є програма для підрахунку багів під час тестування користувачами


, - відповів представник компанії Parity по електронній пошті.

Проблема в Ethereum?


Ця подія дала привід давнім критикам Ethereum знову заявити, що дана помилка демонструє фундаментальну проблему з Ethereum.

Творець Litecoin, Чарлі Лі, назвав Ethereum «раєм для хакерів». На його думку, мова Solidity, яка використовується для написання контрактів Ethereum - один з найгірших варіантів, відповідний для написання безкоштовних кодів.

Джонсон Лау з Bitcoin Core назвав смарт-контракти Ethereum «тупими», додавши, що платформа не відповідає вимогам безпеки.

Є думка, що теперішня критика Ethereum - швидше за все відгомін давньої образи. Після того, як в минулому році DAO був зламаний, розробники Ethereum вибрали спірне рішення про повернення коштів їх законним власникам.

Знову форк?


Отже, чи є спосіб розморозити ці кошти?

Так званий хардфорк - один із способів повернути кошти користувачам. Проте, скасування блокування (і перезапис її розподіленої книги) є спірним методом оновлення.

Минулого разу, коли розробники Ethereum пішли на цей крок, блокчейн розділився на дві конкуруючі мережі. Деякі користувачі вже не згодні з можливою зміною, хоча на поточний момент голоси розділилися порівну.

Фахівці з блокчейну сумніваються, що розробники Ethereum підуть на хардфорк, найімовірніше, що вони знайдуть спосіб врятувати кошти. У самій Parity заявили, що проблема на стадії вирішення.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах