Electrum 3.0 - перший гаманець з адресами Bech32 SegWit

CryptoExplorer         Немає коментарів         Electrum гаманець
382 перегляди
Минулого тижня вийшов Electrum 3.0. Нова версія одного з найпопулярніших «легких» гаманців для Bitcoin не тільки підтримує SegWit, а й ще використовує новий формат адреси Bech32. Electrum 3.0 може стати одним з найцікавіших оновлень популярного гаманця. Він не просто переноситься з Python3 на Qt5, але також підтримує SegWit, в якості першого гаманця з власним форматом Bech32 SegWit.

Завантажити нову версію гаманця можна тут, а тут можна ознайомитися з інформацією про версію. Якщо ви хочете зрозуміти, що означає це оновлення, варто спочатку розібратися з проблемами, які створює SegWit для розробників гаманців, а також з тим, які наслідки тягне за собою представлення нового формату адреси Bech32.

Перенесення користувацьких входів в новий формат адреси


SegWit - це оновлення формату транзакцій Bitcoin. Його мета - більш ефективне упорядкування даних, він відокремлює підпис від вмісту транзакції. Це дозволяє транзакціям SegWit обходити обмеження розміру блоку в 1Мб без збільшення константи розміру блоку, для чого потрібен хардфорк.

Однак, для збільшення пропускної здатності, необхідно використовувати новий формат адреси. Для цього користувачі повинні перенести свої монети на нову адресу SegWit, з якої вони зможуть створювати транзакції SegWit. Завдання розробників гаманців полягає в тому, щоб реалізувати SegWit таким чином, щоб користувачі могли легко і без особливих складнощів перенести свої входи на адреси SegWit. До сих пір всі гаманці, які активували адреси SegWit - Ledger, Trezor, Core, GreenAddress, використовують так звані «складені адреси P2SH».

Це означає, що вони беруть існуючу адресу Pay 2 Script Hash address, що починається з «3» і поміщають в неї адресу SegWit. Це забезпечує високий рівень сумісності з існуючими гаманцями, оскільки кожен гаманець знайомий з цими адресами. Однак це свого роду «милиця», що призводить до необхідності збільшення розміру необхідного простору для транзакції SegWit на 10%. Очевидно, що це суперечить меті збільшення пропускної здатності.

Electrum 3.0 не тільки приєднався до клубу прихильників SegWit - він став першим гаманцем, котрий не використовує складені p2sh адреси.

Невідомий тип адреси


Якщо ви хочете використовувати гаманець SegWit в Electrum, то ви повинні спочатку створити новий гаманець. Оскільки Electrum використовує секретну фразу (seed) для генерації секретних ключів і адрес, реалізація нового формату адреси в існуючому гаманці викличе проблеми. Тому вам потрібно створити новий гаманець і погодитися на можливість створення гаманця SegWit.

Коли ви натискаєте на вкладку «receive», вас чекає сюрприз: замість типової адреси, що починається з 1 або 3 і що складається з 30-34 символів, так званої адреси Base58, ви побачите щось на зразок цього: «bc1q76awjp3nmklgnf0yyu0qncsekktf4e3qj248t4».

Адреси гаманця Electrum SegWit існують в так званому форматі Bech32, який був адаптований для SegWit в BIP173. Адреси Bech32 складаються з приблизно 42 знаків і починаються з bc1.


На відміну від складених адрес P2SH, адреси Bech32 відразу сумісні з SegWit. Це означає, що транзакції не потрібно додатковий простір для розміщення SegWit в адресі P2SH.

Крім того, адреси Bech32 мають кілька переваг, у порівнянні зі старими адресами Base58: QR-код менший, захист від помилки у визначенні типу є більш сильною і вона активує автоматичне завершення.

Однак не все так гладко. Крім Electrum немає гаманця, який використовує цей формат. Гаманець Samourai також планує включити його, але в даний час неможливо отримати монети в гаманець SegWit з інших гаманців. Єдиний можливий спосіб - використовувати гаманець Electrum 3.0 без SegWit для переказу коштів на гаманець SegWit Electrum 3.0.

Крім цього, більшість оглядачів блоків (block explorers) "туплять" при зустрічі з новим форматом. Blocktrail взагалі не впізнає його і вважає його невідомим виходом OP_Return. Blockchain.info знає про формат, оскільки, коли ви активуєте «show script and coinbase», він здатний декодувати адресу. Однак він не показує його як запис в базі даних з балансами.


Внаслідок цих обставин цілком ймовірно, що перехід від стандартних адрес до адрес SegWit в Electrum потребує деякого часу і що протягом тривалого часу - а то й завжди - обидва формати адреси будуть співіснувати паралельно. Але коли ви захочете перемістити свої кошти в гаманець SegWit Electrum, будьте впевнені - все пройде як по маслу.
0
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах