Як створити і захистити Bitcoin-гаманець?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin гаманець
327 переглядів

Вибираємо оптимальний Bitcoin-гаманець


Той, хто вперше вирішив купити Bitcoin, відразу ж стикається з непростим питанням - куди краще помістити куплені Bitcoin-и, як вибрати для них надійний, зручний і безпечний Bitcoin-гаманець?

Спробуємо розібратися, як створити Bitcoin-гаманець, чим відрізняються Bitcoin-гаманці різних типів, і який з них буде оптимальним вибором для початківців.

Чим відрізняються і як створюються Bitcoin-гаманці різних типів?


Bitcoin-гаманці спрощено можна розділити на два типи - локальні і онлайн-гаманці.

Локальний Bitcoin-гаманець зберігається на пристрої користувача: зазвичай на комп'ютері або смартфоні, але іноді і на спеціалізованих пристроях, таких, як апаратні гаманці Ledger, Trezor або Keepkey. Для створення локального Bitcoin-гаманця скачують і встановлюють спеціальне програмне забезпечення. При створенні Bitcoin-гаманця «важкого» типу доведеться завантажити ще й так званий блокчейн, який «важить» кілька сотень гігабайт. Іноді процес скачування «важкого» гаманця розтягується на декілька діб. При установці «легкого» гаманця цієї складності можна уникнути.

Онлайн-гаманець - це гаманець, доступ до якого дає той чи інший інтернет-сервіс (або вузькоспеціалізований сайт для зберігання Bitcoin, або криптовалютна біржа, на якій, крім операцій купівлі та продажу криптовалют, можна зберігати їх в наданих гаманцях). Фізично файл гаманця зберігається на серверах згаданого сервісу. Управління онлайн-гаманцем здійснюється або за допомогою клієнтської програми, або просто через браузер на пристрої власника Bitcoin. Для того, щоб відкрити Bitcoin-гаманець в інтернеті, потрібно зареєструватися на тому чи іншому сервісі, а іноді - пройти складну процедуру підтвердження особи. Втім, є ряд сервісів, де отримати Bitcoin-гаманець можна після найпростішої реєстрації.

Де краще створювати Bitcoin-гаманець?


Локальний Bitcoin-гаманець не дуже підходить для зберігання Bitcoin, якщо їх власник технічно недосвідчений або іноді забуває гасла. Якщо власник забуде гасло і сід-фразу до «легкого» Bitcoin-гаманця, Bitcoin-и будуть втрачені безповоротно, те ж станеться, якщо при поломці або зломі ПК буде втрачено файл «важкого» гаманця. Для недосвідченої людини більш зручно використовувати для зберігання Bitcoin онлайн-сервіси, за умови, що буде обраний технічно надійний, зламостійкий ресурс, що володіє хорошою діловою репутацією.

Криптовалютна біржа є чудовою альтернативою Bitcoin-гаманцю. Так, на криптовалютній платформі можна не тільки легко і просто купувати різні криптовалюти, але і зберігати їх на вашому біржовому рахунку.

Що таке Bitcoin-адреса і id транзакції?


Bitcoin-адресу можна назвати ідентифікатором певного Bitcoin-гаманця. Коли ви чекаєте на якийсь платіж в Bitcoin (або, наприклад, хочете вивести Bitcoin з біржі), вам досить повідомити відправнику Bitcoin-адресу свого гаманця. Коли ви відправляєте Bitcoin-и кому-небудь, все, що ця особа дізнається про вас при даній операції - це вашу унікальну Bitcoin-адресу.

Незважаючи на те, що кожна адреса прив'язана до конкретного Bitcoin-гаманця, конкретний гаманець зовсім не обов'язково має тільки одну адресу. Власник може створювати для свого гаманця додаткові адреси знову і знову. При цьому, нові транзакції будуть йти з найбільш «свіжої» адреси.

Транзакції (перекази) в системі Bitcoin також мають свої ідентифікатори (id). Ці ідентифікатори представляють собою 64-символьний рядок з цифр і букв; кожній транзакції відповідає власний унікальний ідентифікатор (він же хеш транзакції). Хеші транзакцій можна використовувати для пошуку транзакцій в будь-якому Bitcoin-браузері.

Безпека Bitcoin в вашому гаманці


Тепер поговоримо про те, як забезпечити безпеку коштів в Bitcoin-гаманці.

  • Використовуйте складне гасло і зберігайте його в надійному місці.

  • Найкраще виділити для роботи з гаманцем Bitcoin окремий «чистий» пристрій, в надійності якого ви можете бути впевнені. Якщо ж це зробити не вдається, то використовуйте ваш звичайний пристрій, але не зловживайте установкою сумнівних програм і регулярно оновлюйте його систему, Firewall і антивірус. Надійність роботи з гаманцем з звичайного пристрою можна підняти досить високо, якщо гаманець буде на інтернет-сервісі, що надає захист 2FA (двофакторна аутентифікація). Не забудьте включити двофакторну аутентифікацію і для забезпечення її роботи виділіть надійний мобільний пристрій, на якому додатки завжди встановлюються через офіційні сервіси Google.

  • При використанні онлайн-гаманців обов'язково стежте за правильністю вказівки адреси сторінки в адресному рядку. Рекомендуємо помістити важливий сайт (криптовалютної біржі, наприклад) в закладки браузера, оскільки у видачі пошукових систем часто зустрічаються шахрайські «клони» довіреної платформи. Не варто переходити і по сумнівних посиланнях, які можуть приходити до вас на пошту.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах