Як правильно отримати і використовувати криптовалюту Bitcoin Gold

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin Gold
710 переглядів
Криптовалюта Bitcoin Gold (BTG) була запущена 12 листопада 2017 року. З тих пір, як блокчейн Bitcoin технічно роздаоївся на блоці 491407, кожен, у кого були Bitcoin-и (BTC) 24 жовтня 2017 року, повинен мати в своєму гаманці еквівалентну суму в Bitcoin Gold, приписану до тих ж приватних ключів від Bitcoin. Стаття пояснює, як ви можете отримати і використовувати свої BTG.

Будьте обережні

Хороша новина: Bitcoin Gold забезпечує сильний захист від відтворення. Це означає, що ви не зможете випадково витратити свої Bitcoin-и, коли ви хочете витратити BTG і, навпаки.

Якщо вас зараз не хвилюють BTG, вам не потрібно нічого робити. Ви можете просто користуватися Bitcoin як зазвичай. Ви все одно зможете претендувати на BTG в будь-який момент. Точно так само, якщо ви хочете притримати свої BTG на довший час, вам не потрібно нічого робити. Ви можете продовжувати використовувати Bitcoin, просто переконайтеся, що приватні ключі у вас не втрачені.

В обох випадках не завадило б записати адреси, на яких у вас були Bitcoin-и в момент форку. Це не обов'язково, але може стати в нагоді. Ви повинні знайти цю інформацію в своєму гаманці, в різних гаманцях вона може бути представлена по-різному. Крім того, ви могли перемістити всі свої монети на нову адресу. Якщо пізніше ви переглянете всі свої транзакції, починаючи з 25 жовтня 2017 року, зверніть увагу, з яких адрес витрачені монети (починаючи з тієї ж дати), - це і будуть ті адреси, на яких під час розколу були монети.

Тепер давайте припустимо, що прямо зараз вам потрібні ваші BTG, і ви готові їх продати (на момент написання статті за 1 BTG коштує близько 0.02 BTC, тому ви можете заробити «дивіденди» в 2% на ваших Bitcoin-ах.

Повторимося, якщо у вас є доступ до своїх приватних ключів, то у вас вже є BTG. Однак, претендувати на BTG зараз не до кінця безпечно. Якщо ви використовуєте небезпечне (або навіть шкідливе) програмне забезпечення, то ви можете випадково видати свої особисті ключі зловмисникам. І оскільки це ті ж секретні ключі, які захищають ваші Bitcoin, це може привести і до їх крадіжки. Втрата Bitcoin - це набагато більша втрата, ніж виграш від продажу ваших BTG.

Таким чином, потрібно розуміти, що ви робите, і не наражати на небезпеку ваші особисті ключі, тоді ваші Bitcoin-и нікуди не подінуться.

Доступ до монет


Зверніть увагу, що краще спочатку перенести ваші Bitcoin-и (BTC) на нову адресу або навіть новий гаманець, перш ніж отримувати BTG (хоча це не обов'язково). Таким чином, ви зменшите ризик в плані безпеки і конфіденційності.

Так, наприклад, у підтримуючого BTG гаманця Coinomi програма з закритим кодом. Це означає, що вам обов'язково потрібно слідувати запропонованій пораді і спочатку перемістити ваші Bitcoin-и на нову адресу або новий гаманець, перш ніж вставляти свої секретні ключі в гаманець Coinomi.

Також не зайвим буде нагадати, що гаманці варто качати виключно з офіційних сайтів і репозитаріїв, кожен клієнт, посилання на який ви знайшли в чаті, на форумі, або навіть отримали від знайомого, може йти з «сюрпризом», що може призвести до крадіжки ваших ключів.

Паперовий гаманець


«Паперові» гаманці (QR-код вашого закритого ключа, роздрукований на папері), як правило, використовуються для довгострокового зберігання Bitcoin, але, звичайно, і з них ви зможете отримати Bitcoin Gold в будь-який момент. Головна перевага паперових гаманців в тому, що ваші закриті ключі зберігаються буквально на папері, без доступу до мережі, і відповідно, без можливості їх крадіжки через інтернет.

Тому, якщо плануєте завантажувати свій секретний ключ в гаманець Bitcoin Gold, вам обов'язково потрібно створити новий паперовий гаманець з новим особистим ключем для ваших Bitcoin (BTC). Ймовірно, краще спочатку імпортувати ваші особисті ключі від Bitcoin (BTC) гаманця, а потім відправити монети на новий паперовий гаманець для BTC.

Electrum і Coinomi - два гаманці, які дозволяють імпортувати приватні ключі Bitcoin. Шукайте опцію «sweep» в меню: так ви зможете сканувати QR-код, що відображається на паперовому гаманці (або ввести його вручну). Як тільки ви це зробите, відправте Bitcoin-и в новий паперовий гаманець.

Коли ви перекинете Bitcoin-и на новий гаманець (дочекайтеся хоча б одного підтвердження), потрібно пам'ятати, що старий паперовий гаманець все ще містить Bitcoin Gold.

Тепер цей же трюк потрібно повторити для здійснення доступу до ваших Bitcoin Gold. Electrum не підтримує BTG, а Coinomi підтримує. У блозі Coinomi опублікований пост, в якому пояснюється, як отримати доступ до ваших Bitcoin Gold, там є інструкції, в тому числі для паперових гаманців.

Звичайний гаманець


Отримання доступу до ваших Bitcoin Gold, якщо ви використовували звичайний гаманець, на різних гаманцях здійснюється по різному. Однак в більшості випадків Coinomi знову і знову виявляється кращим гаманцем для імпорту ваших ключів. Цей пост в блозі Coinomi, хоч і спочатку писався для Bitcoin Cash, підходить і для Bitcoin Gold (просто подумки замініть «BCH» на «BTG», де це необхідно).

Гаманець повного вузла (Full node)


Мова про гаманці повного вузла, таких як Bitcoin Core або Bitcoin Knots.

Такі гаманці зберігають ваші особисті ключі в виділеній папці на вашому комп'ютері. Ви можете зробити резервні копії за допомогою меню в своєму гаманці, вибравши команду «Backup wallet». Після того, як ви це зробили, ви зможете імпортувати резервну копію в повний вузол (ноду) Bitcoin Gold Core.

Все ж, набагато простіше (і навіть безпечніше) експортувати ваші особисті ключі з вашої ноди і імпортувати їх в мобільний гаманець Coinomi. Той же пост від Coinomi знову повинен допомогти.

Апаратний гаманець


Багато хто користується апаратними гаманцями (фізичними девайсами) для забезпечення безпеки секретних ключів. Такі гаманці не обов'язково полегшують доступ до ваших Bitcoin Gold.

Дійсно, на момент написання статті, жоден апаратний гаманець не дає доступу до Bitcoin Gold. Проте, і Ledger, і Trezor опублікували повідомлення в блогах про те, що працюють над цим. Якщо ви використовуєте який-небудь з цих гаманців, стежте за оголошеннями в соціальних мережах або блогах. Digital Bitbox і Keep Key також опублікували повідомлення в блогах по форку Bitcoin Gold, припускаючи, що технічно зможуть його підтримувати (але така опція поки не доступна). Слідкуйте за їх соціальними мережами і блогами, щоб дізнатися про зміни.

Інші гаманці (НЕ bitcoin.org), біржі і т.д.


Якщо ви зберігаєте свої Bitcoin-и в будь-якому іншому гаманці (що не дає доступу до ключів) або на біржі, або де-небудь ще, то ймовірність отримання ваших Bitcoin Gold вже знижується. В цьому випадку вам доведеться самостійно з'ясувати, як це зробити, біржі та сервіси приймають свої власні рішення, нараховувати користувачам Bitcoin Gold чи ні. Знову ж таки, в блозі Coinomi перераховані деякі сервіси (нагадаємо, замість «BCH» читаємо «BTG»).

Використання (або продаж) ваших Bitcoin Gold


Як тільки ви отримали ваші Bitcoin Gold, ви можете використовувати їх так, як вам заманеться. Як і будь-який інший альткойн, ви можете продати їх за Bitcoin-и або, можливо, витратити десь, якщо їх приймають до оплати і т.д.

Якщо вирішите продати свої Bitcoin Gold, є ряд бірж, де ви можете це зробити, більшість з них перераховано на сайті Bitcoin Gold. Ви самі можете вирішити, якій з них слід довіряти, тут ми не станемо давати конкретних порад.

Є ще рада для справжніх параноїків. Пам'ятайте, що ваші відкриті ключі, пов'язані з адресами BTC і BTG, ідентичні.

Це означає, що всякий раз, коли ви витрачаєте Bitcoin Gold (наприклад, щоб відправити їх на біржу), ви розкриваєте біржі або сервісу гаманців не тільки свої BTG-адреси, а й, відповідно, ваші Bitcoin-адреси. Це, в свою чергу, може багато розповісти про ваші поточні заощадження, а також про ваші минулі і майбутні транзакції, і навіть розкрити інші дані про осіб чи компанії, з якими ви працюєте. Подумайте, чи готові ви відмовитися від такої конфіденційності, якщо ви всього лише збираєтеся відправити BTG на біржу або куди-небудь ще.

І знову повторимося, якщо ви використовуєте небезпечне ПЗ для отримання ваших Bitcoin Gold, ваші Bitcoin-и можуть піддаватися ризику. Ймовірно, найкраще перемістити Bitcoin-и на нову адресу або навіть новий гаманець, перш ніж ви почнете робити що-небудь з BTG, незалежно від того, яким гаманцем ви користуєтеся для зберігання.

Отже, резюме:


1. Вам можна нічого не робити в даний момент, якщо вам терміново не потрібні Bitcoin Gold. Якщо ваші особисті ключі в безпеці, то і ваші BTG в безпеці, ви зможете отримати їх коли завгодно.

2. Якщо хочете використовувати ваші Bitcoin Gold, то краще спочатку перенести ваші Bitcoin-и на абсолютно нову адресу, яку ви контролюєте, або навіть на новий гаманець (але не втрачайте старі ключі, вони все ще зберігають ваші BTG!).

3. Якщо ви добре розумієте весь процес, завантажте свої секретні ключі в гаманець Bitcoin Gold, наприклад, в Coinomi. Тоді ви можете зберігати їх, витратити їх або відправити їх на біржу для продажу - зробити з ними все, що хочете.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах