Чи варто інвестувати в Ethereum?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Ethereum
265 переглядів
Що можна протиставити зростанню активу на 3700% з початку року? Для початку - заморозку $ 260 млн. в криптогаманцях користувачів Parity. Але є й інші проблеми. Історично склалося так, що фондовий ринок був головним джерелом добробуту. У довгостроковій перспективі вкладення в акції приносили в середньому 7% річних з врахуванням реінвестування дивідендів. Для порівняння: ціни на облігації, золото, нафту і навіть ціни на житло з врахуванням інфляції відставали від цього показника.

Рік криптовалюти


Але в 2017 році криптовалюти, такі як Bitcoin і Ethereum, перевернули все з ніг на голову. Сукупна капіталізація ринку, на якому торгуються більше 1200 криптовалют, зросла з 17,7 млрд доларів на початку року до 236 млрд. на сьогоднішній день, тобто майже на 1000% за десять з половиною місяців.

Лідерами ринку стали Bitcoin, чия капіталізація досягла 133 млрд. доларів, і Ethereum, який подорожчав з початку року майже на 3700%. Популярність Bitcoin пов'язана з його капіталізацією, а також з тим, що він став першою на ринку криптовалютою і що ряд великих ритейлерів приймають його до оплати, тоді як різке зростання популярності Ethereum в 2017 році обумовлене потенціалом блокчейну Ethereum. Зараз в Enterprise Ethereum Alliance входять більше 150 організацій, у тому числі дев'ять добре відомих компаній, які тестують різні проекти на блокчейні Ethereum у фінансовій, промисловій і енергетичній галузях.

Ethereum істотно відрізняється від інших варіантів блокчейну, завдяки використанню «розумних контрактів». Ці протоколи допомагають укладати і верифікувати контракти і забезпечувати виконання їх умов. Іншими словами, вони допомагають компаніям безпечно і ефективно проводити поставки і дотримуватися вимог законодавства. З врахуванням того, скільки компаній тестують блокчейн Ethereum вже зараз, цілком можливо, що він стане загальноприйнятим стандартом в індустрії фінансових послуг.

Великий прибуток пов'язаний з великими ризиками


В теорії все це виглядає чудово, і складно щось протиставити зростанню активу на 3700% за десять місяців, однак інвестування в криптовалюту, як і раніше, пов'язане з великими ризиками.

Як повідомлялося раніше, через критичну вразливість криптогаманця Parity, виявилася замороженою сума в ефірах, еквівалентна приблизно 280 млн. доларів. Згідно з повідомленням самої Parity від 7 листопада, через цю вразливість користувачі могли змінювати код і отримувати контроль над чужими криптогаманцями. Гірше того, один користувач знищив гаманець і видалив код, через що була заморожена настільки велика сума. Через це інші користувачі не можуть вивести свою криптовалюту з гаманця, і неясно, коли ця проблема буде вирішена. Чи відбудеться коли-небудь таке з інвестиціями на фондовому ринку? Малоймовірно.

І це далеко не єдиний приклад проблем з вкладеннями в Ethereum. Та ж Parity заявила в липні, що хакери отримали доступ до криптогаманців деяких користувачів і змогли вкрасти суму в ефірах, в той момент еквівалентну 32 млн. доларів. Parity окремо вказала, що вразливості схильні гаманці з мультипідписом. Іншими словами, кошти користувачів піддаються ризику через вразливість вже вдруге за чотири місяці.

Але і це ще не все. 21 червня 2017 року ціна Ethereum на криптобіржі GDAX за одну секунду звалилася з $ 319 до $ 0,1, а потім відновилася через кілька хвилин. За словами представника GDAX, спочатку, через великі заявки на продаж, Ethereum подешевшав до $ 224,48, після чого спрацювало близько 800 стоп-лоссів. Спочатку GDAX заявила тим інвесторам, хто позбувся вкладень через раптове обвалення, що їм не пощастило і вони не отримають назад свої гроші. Однак після кількох днів публічної критики, криптобіржа змінила рішення, хоча і зберегла переконання, що її програмне забезпечення працювало без збоїв.

Інші можливі проблеми криптовалюти


Вище наведені три приклади проблем, з якими Ethereum зіткнувся в останні кілька місяців. Однак проблеми криптовалюти в цілому набагато серйозніші.

Ймовірно, найбільша проблема (і причина, по якій слід уникати криптовалют), полягає в тому, що більшість інвесторів зосереджені на потенціалі самих криптовалют, тоді як реальну цінність має саме блокчейн, на якому вони засновані.

Жити на Bitcoin-и було б вкрай важко навіть в США або Японії, а Ethereum поки приймається до оплати тільки на сайті Overstock.com.

Навіть якщо інвестори зосередяться на вірному аспекті - блокчейні, невідомо, у що в кінцевому рахунку буде оцінена ця технологія і як швидко почнеться її широке застосування. Якщо згадати недавні проривні технології, такі як розшифровка геному, 3D-друк і навіть послуги для бізнесу в інтернеті, інвестори в кожному з цих випадків переоцінювали потенційну швидкість впровадження. Можливо, що і блокчейну знадобиться час, щоб завоювати популярність у користувачів.

Ще однією важливою проблемою залишається регулювання. Незважаючи на те, що дії, подібні обіцянці CME Group запустити торгівлю ф'ючерсами на Bitcoin до кінця року, позитивні для криптовалюти, так як допомагають Bitcoin стати новим класом активів, вони також підштовхують інші країни до відмови від криптовалют. Південна Корея і Китай недавно заборонили ICO, а Китай потім пішов далі і оголосив про закриття місцевих криптобірж.

Незважаючи на прибуток, який зараз приносять Bitcoin і Ethereum, вони можуть просто зникнути.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?