Інтерв'ю з CEO Ripple про криптовалюту XRP і її перспективи розвитку

CryptoExplorer         Немає коментарів         Ripple
490 переглядів
Бред Гарлінгхаус дав інтерв'ю виданню Fortune, в якому розповів про те, в якому напрямку рухається його компанія, включаючи те, як Ripple планує розгорнути свої величезні резерви XRP, які вона описує як «стратегічне знаряддя».

Fortune: Ripple і XRP - конкуренти для інших блокчейнів і цифрових валют?

Бред Гарлінгхаус: Якийсь час у Ripple не було основного блокчейну, тому що це не Bitcoin. Тоді ми усвідомлювали, що ми не «анти-банківські», не «анти-урядові» і не «анти-фіатні». Це допомагало залишатися при своїй думці і тримати власний курс перед обличчям більш лібертаріанських елементів в криптовалютному просторі.

У 2017 році люди зрозуміли, що не буде єдиної криптовалюти для всіх. Є вертикальні рішення, в яких XRP вирішує проблеми з платежами; Ethereum орієнтований на смарт-контракти; Bitcoin все більше використовується для зберігання цінності. Всі вони - не конкуренти один одному. Я б насправді хотів, щоб Bitcoin і Ethereum домоглися належного визнання.

Навіщо банкам XRP?

Мова про ліквідність. Такий актив як XRP може виступати реальною пропозицією цінності. Потреба в ліквідності для банків сьогодні управляється, буквально, десятьма трильйонами доларів касових коштів, які знаходяться як на власних, так і на зовнішніх рахунках. Ми вважаємо, що це дуже неефективна модель. Можна використовувати цифрові активи для фінансування ліквідності, і у Ripple тут унікальні переваги. Bitcoin-у, буває, потрібно до чотирьох годин, щоб транзакція завершилася. У XRP це займає 3,6 секунди.

Поясніть, як Ripple буде поширювати XRP серед банків

Створено програму Ripple Net Accelerator, в рамках якої виділяється до $ 300 млн., щоб стимулювати і прискорити поширення [наших технологій]. Це нагадує перші дні Visa. Грубо кажучи, ми платимо банку, щоб прискорити використання нашої програми, і ми платимо в XRP. Але якщо банк не хоче XRP, завжди є варіант з доларом США.

На даний момент ми ще не платили банкам в XRP. Хоча це не зовсім так. Ми провели експеримент 18 місяців тому. Ми дали зовсім невелику кількість XRP десяткам банків, щоб продемонструвати його багатосторонній характер. Це наше бачення вирішення проблеми ліквідності для банків. Я не маю наміру їм просто так це віддавати. Це стане мотивуючим фактором, якщо станеться ряд послідовних подій.

Як працює модель ціноутворення Ripple?

Модель складається з трьох частин - ліцензії на програмне забезпечення, професійного сервісу і комісій за транзакції.

Ціна залежить від розміру банків і кількості транзакцій, для яких банк має намір використовувати Ripple. Це великі зобов'язання. Ми не говоримо про ліцензії на 10 місць від Salesforce, які можуть коштувати кілька тисяч на рік. Можете додати як мінімум ще один нуль.

Чи не турбує вас перспектива того, що центральні банки можуть ввести свої маркери?

Ні. Нам пощастило поговорити з десятками центральних банків по всьому світу. Не думаю, що банки коли-небудь відмовляться від фіатної валюти.

Що означає «гостокен»? Подивіться на цей папірець [тримає $ 20 банкноту], він вже токенізований. Це унікальна банкнота в $ 20 з серійним номером. Що значить «ви берете цю банкноту і токенізуєте її»? Не знаю, що саме це означає. Про це багато говорять, але я не знаю.

Пройшов майже рік з тих пір, як ви стали CEO. Як складаються стосунки з двома іншими співзасновниками Ripple?

Кріс [Ларсен] на 100% бере участь в компанії. Він голова, і я розмовляю з ним кожен день. У нього дуже чітке уявлення про інтернет-цінності. При цьому я не перетинаюся з Джедом [МакКалеб]. Я кілька разів зустрічався з ним, і я знаю, чим займається [його компанія] Stellar, але це все.

Ripple заробляє? І яка частка в доходах від продажу XRP?

Досить сказати, що у нас позитивний баланс, і це дає нам можливість інвестувати в те, що добре для екосистеми і для нашої компанії. Очевидно, що ми продаємо частину XRP. Для нас дуже важлива прозорість на ринках XRP, тому кожен квартал ми публікуємо звіт, в якому вказується, скільки ми продали на відкритому ринку і інституціональним інвесторам.

І так, ми не змогли б мати позитивний баланс, не продаючи XRP. Це пов'язано з тим, що XRP виступає стратегічним знаряддям для інвестування в екосистему. Це дає нам можливість наймати кращих інженерів в світі і інвестувати в платформу і технологію.

Чого люди не розуміють в Ripple?

На мій погляд, часта помилка, коли говорять «Ripple - це централізована платформа». Для мене це застарілий погляд. У нашій технології IRP відкритий вихідний код, як і у XRP Ledger.

Якщо Ripple, як компанія піде, то XRP продовжить торгуватися. Для мене визначення децентралізації якраз в цьому. При цьому ціна може знизитися, тому, що Ripple, як центральний гравець в екосистемі XRP, інвестує в те, що добре для неї, але думаю, що як і раніше відбувається непорозуміння централізації і децентралізації. Правда, не думаю, що все це хвилює читача Fortune, це більше технічна сторона.

У Ripple є велика бачення появи «інтернету цінностей». Для нас мета - виступати каталізатором такого бачення і підключати сховища цінності, якими виступають банки. Ті в криптовалютній спільноті, хто бачить в них ворога, самі створюють перешкоди для розвитку.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах