Смарт контракти на Bitcoin

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin Rootstock
323 перегляди
Хоча Ethereum існує всього пару років, він ще на перших порах закріпив за собою статус конкурента і суперника Bitcoin. Навіть незважаючи на те, що у даних криптовалют ідеологічно різні функції, фанати кожної з них постійно сперечаються про переваги, недоліки і право вважатися лідером.

Природньо, що з наближенням запуску основної мережі Rootstock, стали частіше виникати запитання «що це означає для Bitcoin» і «чи означає це початок кінця Ethereum». Має якесь значення той факт, що Ethereum першим зайняв нішу децентралізованих додатків на смарт-контрактах, або Bitcoin за підтримки Rootstock (RSK) зможе, з часом, захопити цю сферу? Розбирає питання @bitoracle.

Конкуренція і суперництво - прекрасне середовище для розвитку інновацій в області блокчейн-технологій і смарт-контрактів, тому Rootstock - компанія, яка потрібна всім в крипто-просторі. Це безперечно. Однак, чи настільки конкурентноздатний Rootstock в порівнянні з блокчейном Ethereum?

Почнемо з того, що за основу сайдчейну Rootstock цілком взята віртуальна машина Ethereum (EVM) і її мова програмування, Solidity, для створення смарт-контрактів. Таким чином, команда Rootstock, завдяки оригінальному і продуманому інтелектуальному дизайну, імпортує Ethereum в Bitcoin. RSK не вигадують заново велосипед, вони дають можливість додаткам, написаним для платформи Ethereum, працювати на платформі Bitcoin за допомогою Rootstock. Розробники і навіть користувачі смарт-контрактів можуть запросто перенести всю роботу в інший блокчейн. Дана особливість не завдає прямого удару мережі Ethereum, але зате дає Bitcoin-у можливість конкурувати з Ethereum в більш повній мірі, перебуваючи в полі діяльності другого.

Виходить, нічого нового? Це ті ж самі смарт-контракти, децентралізовані додатки і незліченні ICO, тільки тепер на Bitcoin?

Емм ... Ні. Тому що є два важливі чинники, що відрізняють союз Bitcoin + RSK від Ethereum: особливості роботи мережі і ком'юніті.

Особливості роботи мережі


Основним напрямком розробки блокчейну Ethereum спочатку були смарт-контракти. Очевидно, що у випадку з Bitcoin, задум був зовсім інший, і архітектура коду помітно відрізняється. Надбудова сайдчейну не зможе згладити ці відмінності - взятий за основу блокчейн, так чи інакше, буде придушувати функціональність RSK. Так само, ні для кого не секрет, що Rootstock - федеративна система, іншими словами централізована система.

І виходить, що Bitcoin, що не призначений і не адаптований поки до роботи в середовищі смарт-контрактів, повинен спиратися на рішення компанії Rootstock. А користувачі, фактично, повинні довіряти свої Bitcoin-и федерації RSK, що забезпечує смарт-контрактні операції, написані на мові програмування Solidity, саме з особливостями якого часто пов'язують численні проблеми безпеки в криптовалютній екосистемі. Більш того, за надання своїх послуг RSK Labs буде стягувати невелику комісію.

Звучить жахливо, так? Не так вже й жахливо, якщо ви вже знайомі з Ethereum, адже саме так він і працює.

Перейдемо до більш позитивних речей. Розробники Rootstock обіцяють суттєве збільшення швидкості транзакцій. RSK дозволить Bitcoin-у обробляти до 100 операцій в секунду вже при запуску (проти 3-4 операцій в секунду в разі Bitcoin + SegWit на даний момент). З протоколом стиснення транзакції Lumino (LTCP), RSK зможе проводити до 2000 ончейн транзакцій в секунду. А як тільки протокол Lumino буде розгорнутий і синхронізований з протоколом RSK, це дозволить пропускати до 20k оффчейн транзакцій в секунду, наближаючи Bitcoin до рівня швидкості VISA. Якщо Rootstock зможе забезпечити таку швидкість, це надихне багатьох користувачів і багато компаній, а також, найімовірніше, забере частину DApp-ринку у мережі Ethereum.

Але не забувайте, що і ця швидкість забезпечена повною вашою довірою своїх коштів RSK Labs. Зовсім як в PayPal.


Ком'юніті (спільнота)


Величезна частина Bitcoin-спільноти дотримується стратегії HODL і розглядає Bitcoin тільки як засіб заощадження і накопичення капіталу. Це підтверджують численні опитування і дослідження. Ходлера буде зовсім не просто змусити користуватися іншими «функціями» Bitcoin.

Bitcoin-спільнота давно засуджує погляди і принципи прихильників Ethereum. Спроба «вбудувати» Ethereum в Bitcoin може обернутися несподіваним фідбеком з боку біткойнерів. А DApp'ам потрібні користувачі, які, швидше за все, вже користуються цими додатками мережі Ethereum, якщо вони цього хотіли. А ті, хто не поділяє ідеології Ethereum, відкинуть децентралізовані додатки всередині Bitcoin.

Крім усього іншого, талановиті розробники децентралізованих додатків давно знайшли собі застосування в проектах, що діють на платформі Ethereum.

Це цікаво і похвально, що кілька Bitcoin-розробників вирішили за всяку ціну зробити революційну технологію Ethereum частиною свого масштабного Bitcoin-проекту. Цей варіант, врешті-решт, ідеально поєднується з ідеєю систем з відкритим вихідним кодом. Я особисто є давнім фанатом Rootstock, пильно стежу за їх діяльністю і навіть періодично контактую з CEO проекту Diego Gutierrez'ом, зрідка отримуючи інформацію з перших рук. Та й взагалі є Bitcoin-максималістом. І все ж вважаю, що мережі Ethereum нічого побоюватися після релізу мейннету Rootstock, враховуючи всі згадані вище аспекти. Слабим є сценарій, при якому Ethereum може бути заміщений сайдчейном на базі Bitcoin.

Можливо мої слова виявилися недостатньо переконливими, але їх може підтвердити і головний розробник Rootstock, Sergio D. Lerner:


Rootstock не є конкурентом-загрозою платформі Ethereum. Я згоден.

0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах