Який Bitcoin-гаманець кращий? Посібник «молодого» біткойнера

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin гаманець Ledger Trezor KeepKey Bread
567 переглядів
Даний посібник допоможе вам знайти для себе кращий Bitcoin-гаманець! Але врахуйте, що не існує універсального Bitcoin-гаманця, який підійде всім! Є безліч гаманців під різні платформи і з різними наборами функцій. Якщо ви хочете підібрати для себе найкращий варіант, продовжуйте читати ...

Що таке Bitcoin-гаманець?


Bitcoin-гаманець - це ваш перший крок у використанні біткойнів.

Чому?

Без гаманця ви не зможете отримувати, зберігати або витрачати біткойни.

Гаманець можна розглядати як ваш особистий канал взаємодії з Bitcoin-мережею, подібно до того, як онлайн-банкінг виступає "містком" між вами і фінансовою системою. Bitcoin-гаманці містять приватні ключі: секретні коди, які дозволяють вам витрачати біткойни. По суті, зберігати і захищати потрібно не самі біткойни, а приватні ключі, які надають вам доступ до них.

Коротко:

Bitcoin-гаманець - це додаток, сайт або девайс, які містять приватні ключі для ваших біткойнів.

Типи Bitcoin-гаманців


Давайте дізнаємося, які бувають типи гаманців, і чому люди використовують різні гаманці.

Апаратні гаманці


Апаратний гаманець - це фізичний електронний пристрій, розроблений виключно для зберігання і захисту ваших біткойнів. Суть апаратного гаманця полягає в тому, що для того, щоб витратити ваші біткойни, вам потрібно буде спочатку підключити його до ПК, смартфону або планшету.

На сьогоднішній день найпопулярнішими апаратними гаманцями вважаються:


Апаратні гаманці - відмінна опція, якщо вам потрібне надійне і зручне біткойн-сховище з високим порогом безпеки. Апаратні Bitcoin-гаманці зберігають приватні ключі окремо від вразливого обладнання, підключеного до інтернету. Робота з вашими приватними ключами відбувається в віддаленому захищеному середовищі всередині апаратного гаманця, що дозволяє зберігати їх в безпеці навіть при підключенні до зламаних або незахищених ПК.

Так як біткойни - цифровий продукт, кібер-злочинці мають потенційну можливість зламати ваш ПК і навіть встановлений на ньому софтверний гаманець, і вкрасти ваші біткойни, отримавши доступ до приватного ключа.

Створення і зберігання приватного ключа в офлайні за допомогою апаратного гаманця, дозволяє захистити себе від ситуацій подібного роду. Звичайно ж, зловмисники можуть вкрасти сам апаратний гаманець, проте він буде захищений вашим особистим PIN-кодом.

До того ж, вам навіть можна не турбуватися, якщо ваш гаманець вкрадений, загублений або пошкоджений. При ініціалізації гаманця ви створюєте спеціальний код для відновлення, за допомогою якого ви завжди зможете повернути доступ до своїх біткойнів.

Можна розглядати апаратний гаманець як своє особисте підземне сховище з броньованими дверима. Якщо ви накопичили значну кількість біткойнів, то ми наполегливо рекомендуємо вам задуматися про придбання апаратного гаманця!


- Jordan Tuwiner, засновник Buy Bitcoin Worldwide

Які переваги апаратних гаманців?

 • Найпростіший спосіб безпечно зберігати біткойни
 • Легко захистити і відновити гаманець
 • Менше потенційних вразливостей; проста процедура налаштування навіть для пересічних користувачів

Які мінуси апаратних гаманців?

 • Відносно висока ціна

Онлайн-гаманці


Онлайн-гаманці (або "гарячі" гаманці) представляють собою Bitcoin-гаманці, що працюють на ПК, смартфонах або планшетах з обов'язковим підключенням до інтернету. Приватний ключі - це секретні коди. Так як онлайн-гаманці генерують ваші приватні ключі на пристроях, підключених до інтернету, ці приватні ключі не варто вважати на 100% захищеними. 

Онлайн-гаманці можна порівнювати з вашим гаманцем: ви можете зберігати в ньому готівку, але не заощадження за все життя. Такий тип гаманців дозволяє швидко і просто проводити платежі, однак не зовсім підходить для довгострокових накопичень


- Jordan Tuwiner, засновник Buy Bitcoin Worldwide

Які переваги онлайн-гаманців?

 • Найпростіший спосіб зберігання невеликої кількості біткойнів
 • Зручно швидко відправляти і отримувати платежі
 • Деякі онлайн-гаманці дозволяють використовувати рахунок відразу на декількох пристроях

Які мінуси онлайн-гаманців?

 • Небезпечно зберігати великі обсяги біткойнів

Який гаманець підходить для вас?


Чому ви користуєтеся біткойнами? Інвестуєте і / або накопичуєте? Тоді вам більше підійде апаратний гаманець.

Для щоденних витрат можна придивитися і до онлайн-гаманця. Тут головна перевага в тому, що всі онлайн-гаманці безкоштовні.

У кожного гаманця є свої переваги і недоліки, і при цьому різні гаманці мають злегка різне призначення. Деякі орієнтовані на безпеку, в той час як інші перевершують по частині приватності. Ви можете вибирати найбільш підходящий вам гаманець, керуючись власними потребами, так як єдиного "кращого біткойн-гаманця" не може бути за визначенням.

Нижче перераховані гаманці, які ви можете купити або скачати. Ми рекомендуємо вам випробувати наведені нижче опції, але для початку спробуйте провести власне невеличке дослідження. Практично кожен день в Google Play і App Store з'являються шахрайські Bitcoin-гаманці, за допомогою яких зловмисники обкрадають наївних або недосвідчених користувачів. Ми ж пропонуємо вам виключно ті гаманці, розробники яких не побоялися викласти вихідний код в загальний доступ.

Апаратні гаманці: зберігайте біткойни в безпеці


Апаратні гаманці не безкоштовні! Їх ціна буде цілком виправдана, якщо ви назбирали значну кількість біткойнів. Апаратний гаманець краще за інших допоможе вам зберегти свої заощадження в безпеці.

Як працюють апаратні гаманці?


Апаратні гаманці - це безпечні офлайн-сховища. Вони зберігають ваші приватні ключі без підключення до інтернету, а значить їх не можна зламати. Це означає, що ви можете використовувати апаратні гаманці навіть на зламаних або незахищених ПК.

Для чого апаратним гаманцям екран?


У таблиці нижче ви можете бачити, які гаманці обладнані екраном. Екран - це додатковий захисний шар, так як дозволяє верифікувати транзакції і відображати важливу інформацію. Так як апаратний гаманець практично неможливо зламати, дані на екрані викликають набагато більше довіри, ніж те, що відображається на екрані ПК.

Порівняння апаратних Bitcoin-гаманців


Нижче наведена невелика таблиця для порівняння декількох опцій.

ГаманецьЕкранДата випускуЦіна
Ledger Nano S
є201658€
TREZOR
є2013$99
KeepKey
є2015$99
Ledger HW.1
немає2013$17

Короткі огляди кращих апаратних Bitcoin-гаманців


 • Ledger Nano S

  Ledger Nano S - найдешевший з трьох апаратних гаманців, обладнаних екраном. Він обійдеться Вам приблизно в $ 63. Пристрій був представлений в серпні 2016 року компанією Ledger, однією з найвідоміших в Bitcoin-індустрії.

 • TREZOR

  TREZOR випустили в серпні 2014 року і це перший в світі апаратний Bitcoin-гаманець, який надає безпечне сховище біткойнів з можливістю витрачати їх так само зручно, як і онлайн-гаманці. Пристрій виконано в компактному дизайні.

 • KeepKey

  Гаманець KeepKey був випущений на ринок у вересні 2015 року і вважається другим гаманцем в історії, обладнаним екраном. Великий екран KeepKey дозволив розробникам додати кілька нових заходів захисту, які відсутні в Nano S і Trezor.

 • Ledger HW.1

  Ledger HW.1 вважається одним із найбюджетніших апаратних гаманців. У нього немає екрану і тому його не можна вважати настільки безпечним, як три попередні гаманці. Хоча при цьому він все одно буде захищений краще онлайн-гаманців.

Онлайн-гаманці


Трохи освіжимо пам'ять: онлайн-гаманці є Bitcoin-гаманцями, що працюють на ПК, смартфонах або планшетах з обов'язковим підключенням до інтернету. Так як вони генерують ваші приватні ключі на пристроях, підключених до інтернету, їх не можна вважати на 100% захищеними.

Онлайн-гаманці можна порівнювати з вашим гаманцем: ви можете зберігати в ньому готівку, але не заощадження за все життя. Такий тип гаманців дозволяє швидко і просто проводити платежі, однак не зовсім підходить для довгострокових накопичень.


- Jordan Tuwiner, засновник Buy Bitcoin Worldwide

Онлайн Bitcoin-гаманці (Веб-гаманці)


У випадку з веб-гаманцями, ваші приватні ключі зберігаються онлайн, хоча і зашифровані гаслом, яке встановлює сам користувач. Незважаючи на найнижчий рівень захисту, Bitcoin веб-гаманцями можна користуватися з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету.

 • GreenAddress

  GreenAddress - це мультипідписний Bitcoin-гаманець, представлений як в онлайн, так і в версіях для ПК, Android або iOS. GreenAddress сумісний з апаратними гаманцями TREZOR, Ledger Nano і HW.1.

"Мультипідпис" в даному контексті означає, що сайт запитає від вас дозволу на переміщення коштів. Це дозволяє, в деякій мірі, підвищити рівень безпеки.

Bitcoin-гаманці для Android


На даний момент, можна вибирати з безлічі різних Android-гаманців. Так як Bitcoin-гаманці початково блокуються компанією Apple, розробники набагато більше зосереджені на розробці гаманців для Android.

 • Mycelium

  Mycelium вважається одним з найпопулярніших Bitcoin-гаманців для Android. Ним дуже просто користуватися. Ви також легко зможете створювати резервні копії, а разом з додатком надається дуже докладний посібник.

 • Breadwallet

  Breadwallet - чудовий Bitcoin-гаманець для iPhone, який недавно представили і в версії для Android. Гаманець дозволяє управляти приватними ключами за допомогою простого у використанні інтерфейсу.

 • Airbitz

  Airbitz - простий у використанні Bitcoin-гаманець для iPhone і Android. Зручна авторизація дозволяє без зусиль впоратися з додатком навіть новачкам в сфері біткойнів. Гаманець автоматично створює резервні копії, так що вам не доведеться турбуватися за це.

 • GreenBits

  GreenBits є нативною Android-версією гаманця GreenAddress. Це мультипідписний гаманець, який також підтримує апаратні гаманці TREZOR і Ledger.

 • Bitcoin Wallet

  Bitcoin Wallet або "Гаманець Шільбаха" був першим мобільним біткойн-гаманцем. Bitcoin Wallet пропонує трохи більший рівень безпеки, ніж більшість мобільних біткойн-гаманців, так як підключається безпосередньо до мережі Bitcoin. У Bitcoin Wallet простий інтерфейс, а серед функцій тільки найнеобхідніші, що робить цей гаманець ідеальним для знайомства з біткойн-транзакціями.

Bitcoin-гаманці для iOS і iPhone


У лютому 2014 року компанія Apple забанила всі Bitcoin-гаманці в App Store, проте, через пару місяців змінила своє рішення. На щастя, зараз користувачам iOS доступно безліч опцій.

 • Breadwallet

  Особисто ми вважаємо Breadwallet кращими біткойн-гаманцями для iPhone. Він поширюється з відкритим кодом і пропонує користувачам повний контроль над приватними ключами. Інтерфейс тут дуже простий і приємний і дозволяє без зусиль відправляти і отримувати платежі в біткойнах.

 • Airbitz

  Airbitz - простий у використанні Bitcoin-гаманець для iPhone і Android. Зручна авторизація дозволяє без зусиль впоратися з додатком навіть новачкам в сфері біткойнів. Гаманець автоматично створює резервні копії, так що вам не доведеться турбуватися за це.

Гаманці для ПК


Настільні гаманці потрібно завантажувати і встановлювати на ПК. Якщо вас турбує приватність, то ми рекомендуємо придивитися до гаманця Bitcoin Core, так як він не залежить від будь-яких сторонніх інструментів і сервісів.

 • Electrum

  Electrum - щось на зразок полегшеної версії Bitcoin-гаманця для Mac, Linux і Windows. Гаманець Electrum був випущений в листопаді 2011. Серед основних властивостей Electrum можна відзначити: підтримку апаратних гаманців (TREZOR, Ledger Nano і KeepKey), можливість безпечно зберігати біткойни. Electrum підійде як новачкам, так і просунутим користувачам.

Bitcoin-банки vs. гаманці: більш $ 1 млрд вкрадено хакерами


Коли мова заходить про біткойн-гаманці, не можна забувати, що є гаманці, а є банки. Деякі користувачі помилково вважають Coinbase біткойн-гаманцем, проте подібні компанії все ж більше виступають в ролі банків.

Пам'ятайте:

Користувачам потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб тримати свої приватні ключі в безпеці. Коли ви передаєте комусь свої приватні ключі, це можна розцінювати як відкриття рахунку в фінансовій установі.

Не зберігайте криптовалюту в обмінниках! За всю історію, Bitcoin-користувачі передали в руки шахраїв біткойнів на понад $ 1 млрд в еквіваленті. Завжди тримайте приватні ключі при собі.


- Jordan Tuwiner, засновник Buy Bitcoin Worldwide

Однак це не означає, що всі Bitcoin-банки погані. Компанії подібні до Coinbase виконали чудову роботу по залученню нових користувачів в екосистему Bitcoin. Просто важливо пам'ятати, що у кого приватні ключі - той і володіє відповідними біткойнами.

У минулому помилкове трактування цього правила призвело до крадіжки або втрати мільйонів доларів, і саме тому вам важливо розуміти, як правильно зберігати приватні ключі від ваших біткойнів. Розуміння принципу роботи біткойн-гаманців - це ваша ж безпека. Bitcoin поки що знаходиться лише на початку свого шляху і вже в недалекому майбутньому гаманці стануть зручнішими і захищенішими. Уже в найближчому майбутньому деякі девайси будуть поставлятися з попередньо встановленими гаманцями, які будуть взаємодіяти з блокчейном навіть без відому користувача.

Ну а наразі вам потрібно усвідомити, що приватні ключі повинні бути доступні вам і тільки вам.

Скам і шахрайство


Незалежно від того, який гаманець ви виберете, пам'ятайте:

Ваші біткойни знаходяться в безпеці тільки тоді, коли ви згенерували приватний ключ безпечним чином, нікому його не передавали, та подбали про його збереження!

Пропонуємо вам трохи інформації про те, що буває, коли користувачі передають свої біткойни посередникам:

 • Злом Bitfinex, через якого користувачі втратили $ 70 млн
 • Помилка обмінника Mt Gox обійшлася користувачам в $ 450 млн

Щоб не опинитися в подібних ситуаціях, намагайтеся дотримуватися 3 простих правил:

 • Генеруйте свої приватні ключі безпечним чином, бажано в офлайн-середовищі (звичайно, це не відноситься до гаманців для повсякденних витрат, для яких досить буде і веб-гаманця).
 • Обов'язково зробіть резервну копію своїх приватних ключів. Це допоможе вам не втратити біткойни в разі поломки комп'ютера і при виникненні інших форс-мажорних ситуацій. Буде розумно зробити ще одну копію ключів, яка буде зберігатися за межами вашої квартири. Це допоможе вам у випадку пожежі, грабунку і т. д.
 • Не забувайте про шифрування гаманців. Це допоможе уникнути фізичної крадіжки коштів (наприклад, при крадіжці комп'ютера або апаратного гаманця).

Для будь-якого користувача Bitcoin головне питання полягає в правильному зберіганні своїх біткойнів.

Bitcoin наділяє вас не тільки певними привілеями, а й обов'язком дбайливо зберігати свої гроші. По суті, більшості актів шахрайства і крадіжок можна було запобігти, якби користувачі нової технології були більш підкованими технічно.

Є одне просте правило: ніколи і нікому не довіряйте свої гроші.
0
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах