Bitcoin: цифрова платіжна система чи засіб накопичення?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin
235 переглядів
Одна з найбільш гарячих суперечок навколо Bitcoin пов'язана зі збільшенням розміру блоку в блокчейні для зменшення зростаючого навантаження на мережу, яке уповільнює здійснення транзакцій. Протистояти цьому можна або через збільшення ліміту розміру блоків, або через використання сторонніх протоколів, таких як SegWit або Lightning Network.

З одного боку, збільшення розміру блоку здається очевидним рішенням, оскільки воно б швидко вирішило проблеми високих комісій і відкладених платежів. Проте, спільнота розробників неодноразово попереджала, що цей ефект буде тимчасовим, оскільки Bitcoin доведеться пройти через ризикований і суперечливий процес форків, тобто створення нового блокчейну зі зміненим кодом. Гірше того, більші розміри блоків будуть збільшувати витрати на повноцінний запуск ноди мережі, що потенційно може призвести до того, що багато нод просто перестануть брати участь у підтримці мережі.

Після більше, як трьох років публічних дебатів обидві сторони, схоже, тільки зміцнили свої ідеологічні розбіжності; одні вважають, що Bitcoin - це цифрова платіжна система за типом вже існуючих фіатних, інші ж, в першу чергу, розглядають його як інвестицію у вигляді цифрового еквівалента золота. Ті, хто виступає за збільшення розміру блоку є прихильниками платіжної системи, тому, що це збільшить швидкість транзакцій - принаймні на деякий час.

Ті ж, хто виступають проти цього, розглядають Bitcoin в якості «накопичувального засобу». Їх не дуже цікавлять великі комісії, адже Bitcoin, як і раніше, буде відмінно працювати в якості «цифрового золота», а збори в цій системі все одно будуть відносно дешевими, в порівнянні з традиційними інвестиційними коштами.

Форки Bitcoin, такі як Bitcoin Cash, і вже скасований Segwit2x, були спрямовані на збільшення розмірів блоку і, отже, вирішення проблеми перевантаження мережі. Але все ж ці поліпшення не зробили нові криптовалюти більш популярними і дорогими.

Для чого був створений Bitcoin? На перший погляд, цього питання взагалі не мало б виникати. Стаття Сатоші Накамото називалася «Bitcoin: пірингова електронна грошова система», яка, очевидно, має на увазі платіжну систему, а не інвестиційний інструмент. У цьому документі міститься переконливий аргумент на користь «прозорої пірингової електронної готівки», яка «дозволить відправляти онлайн-платежі безпосередньо від однієї сторони до іншої без посередництва фінансових установ».

Є багато вагомих аргументів на користь того, що платіжна система Bitcoin важливіша від його атрибуту, як накопичувального засобу. Роджер Вер, засновник Bitcoin.com:

Корисність Bitcoin плюс його дефіцит, в кінцевому підсумку, визначають вартість. Разом з втратою корисності Bitcoin ви втратите його вартість.


Такий аргумент був популярний після початку дискусій про масштабування мережі, а суть його в тому, що платіжна система і є та сама корисність, без якої Bitcoin не представляє цінності як накопичувальний засіб.

На противагу цій думці є і аргументи за Bitcoin, як засіб накопичення. В кінці жовтня Пітер Тіль, співзасновник Paypal, виступив на саміті Future Investment Initiative в Саудівській Аравії, де заявив наступне:

Bitcoin може бути резервною формою грошей або засобом накопичення. Але не варто використовувати його для розрахунків. У Bitcoin велике майбутнє, якщо він стане цифровим еквівалентом золота.


Тоді ця заява була сприйнята дуже оптимістично багатьма прихильниками Bitcoin як інвестиції. Нещодавно Square - компанія, яка створила Square Cash, найбільший фінансовий додаток Apple Store і Google Play, запустила бета-тест для групи користувачів, яким пропонувалося купувати і продавати Bitcoin.

Генеральний директор Square і творець Твіттера, Джек Дорсі, в інтерв'ю для Forbes, сказав, що помітив, як багато користувачів, а також деякі його друзі та родина шукали спосіб купити Bitcoin в якості інвестиції.

Хтось каже, що це схоже на цифрове золото. Просто приголомшливо, як швидко це стало мейнстрімом.


, - згадує Дорсі.

Додаток дозволяє використовувати Bitcoin для інвестування і не включає в себе будь-які форми оплати.

Тим часом, багато ентузіастів Bitcoin, особливо з лібертаріанськими поглядами, завжди дискутували на тему основної економічної цінності Bitcoin. Теоретична основа Bitcoin була взята Сатоші Накамото з австрійської школи економіки і позиціонувала криптовалюту як дефляційні гроші і накопичувальний засіб, відповідно до теореми регресії Менгера.

Відповідно до цієї теореми, «справжні» гроші, такі як золото, спочатку виступали в якості накопичувального засобу, а вже потім увійшли в обіг. Без початкової цінності золото ніколи б не стало використовуватися в якості грошей або як спосіб оплати, оскільки ніхто б його не приймав:

Люди цінували золото як таке, перш ніж воно перетворилося в гроші. Таким чином, теорія поточної ринкової вартості золота починає свій розвиток з того моменту, коли золото стало обмінним засобом.


Якщо припустити, що австрійці мають рацію і мета Bitcoin - стати грошима через деякий час, тоді зараз перш за все потрібно убезпечити це цифрове золото.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?