$ 300 млрд. - це крапля в морі, Bitcoin все ще «дитина» і не може бути бульбашкою

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin
231 перегляд
Розглядаючи загальну ринкову капіталізацію криптовалютного ринку, яка нещодавно перейшла позначку в 300 млрд. доларів, одночасно виникає відчуття тривожності і страху. Цей новий валютний світ, що виник менше 10 років тому, виріс до астрономічних розмірів за такий короткий проміжок часу.

Тільки в 2017 році Bitcoin злетів з позначки в $ 800 до майже $ 10 000. До кінця року залишився місяць, і у Bitcoin є шанси випередити найбільш сміливі прогнози аналітиків і встановити новий рекорд.

Виходить, що Bitcoin - це найбільш вражаючий актив, який готується до захоплення світу? Можна дивитися на ринок криптовалют зі страхом, але можна підійти до його оцінки тверезо і зрозуміти, що Bitcoin тільки на самому початку шляху свого розвитку. Поки Bitcoin - дрібна рибка.

Bitcoin проти золота


Якщо порівняти $ 300 млрд. капіталізації ринку криптовалют з ринком сировинних активів, відразу стає ясно, що цифрова валюта поки хлюпається на мілководді.

Золото, з яким Bitcoin імовірно повинен конкурувати, має ринкову капіталізацію в $ 6 трлн. Крім того, треба враховувати, що лише п'ята частина золота торгується на ринку як інвестиційний товар, інше - у вигляді ювелірних виробів, а також знаходиться в державних сховищах або все ще під землею.

Таким чином, капіталізація інвестиційного золота - близько $ 1,2 трлн. З огляду на те, що вартість усього золота становить трохи більше $ 7 трлн., близько $ 1,6 трлн. використовується для приватних інвестицій, що більше, ніж в 5 разів більше сумарної капіталізації криптовалют.

Подивимося на ринки інвестицій уважніше. Акції, ще один інвестиційний актив, мають ринкову капіталізацію в розмірі $ 55 трлн; ще $ 94 трлн. - в іпотечних паперах (сек'юритизація) і $ 162 трлн. - в житловій нерухомості.

Ціна Bitcoin навіть не завищена


Безумовно, ціна Bitcoin б'є рекорди за швидкістю, але розмір капіталізації низький, у порівнянні зі світовим ринком. Поглянувши на капіталізацію різних сфер, пов'язаних з інвестиціями, важко назвати Bitcoin бульбашкою. Ринок криптовалют становить лише 0,3%, в порівнянні з сумарним ринком нерухомості, сек'юритизованими боргами, акціями, комерційною нерухомістю, сільгоспугіддями і золотом.

Оцінивши перераховані показники, Bitcoin і інші криптовалюти насилу можна назвати величезною бульбашкою.

Коли справа доходить до бульбашок і переоцінки, інвестор і затятий прихильник Bitcoin, Ронні Моас, заявляє:

Тепер у світі $ 200 трлн. - в грошових коштах, акціях, облігаціях і золоті. Ці чотири активи, на мою думку, переоцінені. Якщо в Bitcoin виявиться 0,5% з цих $ 200 трлн., ви отримаєте капіталізацію в $ 1 трлн., що буде вище, ніж у Apple Computers - найдорожчої компанії в світі.

0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?