Посібник з майнінгу Monero

CryptoExplorer         Немає коментарів         Monero майнінг Minergate
792 перегляди
Пропонуємо інструкцію для тих, хто хоче добувати один з найвідоміших альткойнів - Monero.

Майнінг криптовалюти Monero (XMR) так само простий, як майнінг Zcash чи Ethereum. Відмінна новина: з цим цілком успішно справляються центральні процесори, тому для майнінгу можна використовувати навіть старі ноутбуки.

У цьому посібнику ми детально розглянемо процес установки програм-майнерів Minergate і Claymore (його версії для процесорів під назвою CryptoNote).

Для власників відеокарт AMD найприбутковіший майнінг - це видобуток Ethereum, проте, Monero виділяється рядом унікальних характеристик - насамперед, рівнем конфіденційності. У цієї монети багато шанувальників і періодично спостерігаються сильні підйоми ціни.

Весь процес завантаження, установки і налаштування програми-майнера займає менше 20 хвилин. Ось кілька причин зайнятися видобутком Monero:

  • Майнінг дозволяє заробити на купівлю нової топової графічної карти (або декількох).
  • Monero легко обміняти на Bitcoin. Це дешевий спосіб поступово наростити позицію по першій, найдорожчій і популярній криптовалюті.
  • Bitcoin легко обміняти на класичні гроші. Таким чином, видобуток Monero дозволяє поповнити банківський рахунок. Крім того, деякі великі біржі обмінюють Monero відразу на долари.
  • Досвідчений і/або щасливий гравець може непогано заробити на коливаннях котирувань, особливо з огляду на періодичні різкі обвали.
  • З тих пір, як Monero отримав визнання в даркнеті в 2016-му році, він залишається одним з найдорожчих криптоактивів на ринку.
  • Видобуток Monero, заснованого на алгоритмі CryptoNote, пов'язаний з меншим споживанням електроенергії, ніж майнінг монет на основі Ethash/Dagger Hashimoto (Ethereum, Ethereum Classic, UBQ) і монет на основі Equihash (Zcash, Zencash, Hush). Це дозволяє знизити температуру обладнання і продовжити термін його служби.

Нарешті, створення довгої позиції по Monero, за допомогою видобутку, дозволяє скористатися зростанням ціни криптовалюти в майбутньому - з меншим ризиком, ніж при звичайній купівлі.

Видобуток і зберігання криптовалют аналогічні відомому прислів'ї «Купуй дешево - продавай дорого». Єдина проблема: більшість покупців не розбираються в технічному аналізі і роблять це в найбільш невідповідний час (іншими словами, купують після зльоту цін і продають на піку корекцій, в рамках звичайного висхідного тренду).

Видобуток криптовалют перетворює комп'ютерне обладнання в актив, що генерує прибуток. Крім того, його вартість на вторинному ринку тримається на високому рівні і навіть зростає. Графічні карти, придбані для майнінгу в 2015 і 2016 роках, в 2017-му часто продавалися дорожче ціни їх купівлі, через високий попит на ринку.

Іншими словами, можна непогано заробити, добуваючи криптовалюти на своєму обладнанні і продаючи його в міру старіння. У цьому випадку реалізація на вторинному ринку дозволяє компенсувати первісну вартість, а видобуті монети виступають приємним бонусом.

У чому відмінність блокчейну Monero від блокчейну Bitcoin


Monero використовує інший алгоритм хешування, несумісний зі спеціалізованими мікросхемами (ASIC), розробленими для видобутку Bitcoin. Алгоритм Monero називається CryptoNight. Він вимогливий до об'єму оперативної пам'яті, що перешкоджає застосуванню ASIC-чіпів.

Monero навмисно розроблений таким чином, щоб оптимально підходити для видобутку на центральних процесорах і відеокартах. Головна особливість Monero - використання протоколу на основі кільцевих підписів, покликаного зробити її провідною анонімною криптовалютою (серед інших альтернатив - Dash і Zcash). Блоки в мережі Monero генеруються приблизно кожні 2 хвилини, на відміну від 10 хвилин для Bitcoin.

Швидкість хешування, складність і ціна


У моменту запуску, в четвертому кварталі 2016-го року, загальна швидкість хешування мережі Monero стрімко зростає:


Якщо обчислювальна потужність в мережі Monero постійно зростає, чому час розрахунку блоків не скорочується, а залишається рівним 2 хвилинам? Винна в цьому зростаюча складність. Блокчейн Monero автоматично підлаштовує її під потужність мережі, щоб блоки генерувалися з інтервалом близько 2 хвилин. Складність невідривно слідує за потужністю мережі. Цього року вона також переживає експоненціальне зростання:


Виникає очевидне запитання: чому швидкість хешування і складність зростають такими темпами? Відповідь проста: ціна!


Справа в тому, що обчислювальна потужність мережі слідує за злетом ціни, до якої призвів бум альткойнів, що вибухнув влітку 2017-го року. Крім того, у вересні котирування Monero підскочили ще на 350%. Криптовалюта продемонструвала дивовижне зростання. Всього за кілька місяців її вартість збільшилася з $ 40 до $ 160.

Підрахунок рентабельності видобутку Monero


Тепер, коли ми отримали деяке уявлення про блокчейн і основні особливості Monero, прийшов час виконати деякі економічні розрахунки.

На сайті whattomine.com доступні останні дані про поточну ціну, час обчислення блоків і швидкість хешування мережі.

Виберіть моделі своїх відеокарт, введіть їх кількість і натисніть кнопку «Calculate». Сайт видасть поточну швидкість хешування і рентабельність (для Monero виберіть алгоритм CryptoNight).


Згодом ці цифри будуть змінюватися, але припустимо, що одна відеокарта в день приносить $ 1 прибутку в залежності від моделі та конфігурації.

Вибір обладнання


Експерименти з різними варіантами графічного процесора дозволять знайти карту з найкращим співвідношенням ціни/продуктивності/енергоспоживання (в мегахешах на одиницю вартості). Карти AMD, як правило, перевершують моделі NVIDIA при видобутку Ethereum за допомогою клієнта EthashAlgo. У разі Equihash і програми-майнера EWBF Miner, карти AMD виступають на рівних з NVIDIA. Для видобутку Monero підійдуть карти обох брендів.

Плюс алгоритму CryptoNight в можливості майнінгу на центральних процесорах. Потужний процесор з сімейства Intel i5 або i7 дозволить будь-якому бажаючому взяти участь в майнінгу криптовалюти.

Перевірте наступні відеокарти: сімейство AMD RX 470/480, RX 570/580, R9 або HD 7990/7950. На вторинному ринку намагайтеся купувати карти у геймерів, а не у майнерів, і, бажано, на гарантії. Уважно порівнюйте продуктивність, енергоспоживання, доступність і вартість різних GPU.

В якості гарного бюджетного рішення можна порекомендувати карту AMD RX 570 з 4 Гб ОЗП (оперативний запам'ятовуючий пристрій).

Видобуток Monero на ПК під управлінням ОС Windows


Ми розглянемо майнінг Monero на Windows 10, але видобуток можна вести і в Windows 7, 8, Linux і Mac OS.

1. Встановіть свіжі драйвери відеокарти


Відеокарти AMD

Перейдіть на сайт amd.com, виберіть розділ «Драйвери та підтримка», введіть тип відеокарти і запустіть завантаження.

Також можна завантажити драйвери попередніх версій, які найбільше підходять для майнінгу:

R9 і більш ранні: версія 15.12
Сімейство RX 4хх: 16.9.2 або 16.10.3
Сімейство RX 5хх: оскільки це абсолютно нові карти, рекомендується використовувати останню версію драйвера.

Відеокарти NVIDIA

Драйвери для відеокарт GeForce доступні на спеціальному сайті. Введіть інформацію про свою модель і натисніть «Start Search» («Почати пошук»).


Встановіть драйвери і перезавантажте комп'ютер. Якщо в диспетчері пристроїв (Device Manager) немає попереджувальних знаків напроти відеокарти, значить, драйвер встановився коректно.


Деякі майнери відразу встановлюють декілька карт, а потім налаштовують драйвери. Інші підключають одну карту, встановлюють драйвери, вимикають комп'ютер і додають інші GPU. Після включення комп'ютера, Windows автоматично визначає встановлене обладнання (в цей час екран може блимати або згаснути).

Якщо виникла проблема з одним із способів, видаліть драйвери і спробуйте інший.

Наступна частина цього посібника передбачає використання програми MinerGate для видобутку криптовалюти. Деякі користувачі раніше скаржилися на компанію-розробника програми, тому використовуйте її на свій страх і ризик. Якщо ви не хочете зв'язуватися з MinerGate, переходьте відразу до пункту №4.

2. Увійдіть на Minergate


Щоб вести видобуток паралельно на всіх комп'ютерах (включаючи ноутбуки) і графічних картах, необхідно зареєструватися на сайті Minergate. Натисніть на кнопку «Реєстрація» у правому верхньому кутку сторінки і введіть свою електронну пошту і гасло.

3. Завантажте програму Minergate


Наступний крок - завантаження ПЗ. Натисніть на кнопку «Завантаження», і сайт запропонує відповідну версію клієнта (для Mac, Windows або Linux). Скачайте і встановіть Minergate. Після завершення інсталяції запустіть програму, введіть адресу електронної пошти і гасло, вказані при реєстрації на сайті, і натисніть на «Start Mining» («Почати видобування»).

Потім натисніть на «Start Smart Mining» - програма самостійно вибере найбільш прибуткову криптовалюту для видобутку і приступить до майнінгу. Ось і все (з цією програмою дійсно все дуже просто).


На зображенні вище показаний видобуток на старому ноутбуці з процесором Intel моделі i7 2630 і інтегрованою графікою. На зображенні нижче показано видобуток на комп'ютері з процесором Intel Celeron 1840 і чотирма графічними відеокартами AMD RX470. В кінцевому підсумку результати будуть залежати від характеристик конкретного обладнання.


Можливість добувати криптовалюти по клацанню миші дуже тішить, оскільки дозволяє уникнути глибокої конфігурації комп'ютера і роботи з bat-файлами. Досить натиснути на кнопку, і ви заробляєте гроші ...

Далі ми розповімо, як максимізувати видобуток Monero і підняти продуктивність обладнання майже в 2,5 рази.

4. Високий рівень: тонке налаштування обладнання для видобутку Monero


Системи з відеокартами NVIDIA

На системах з картами NVIDIA слід використовувати програму-майнер EWBF, але якщо у вас потужний процесор (Intel i5, i7 або аналог від AMD), можна вести видобуток і на ньому за допомогою Minergate. Платформа Minergate не конфліктує з майнером EWBF або Claymore, тому можна вести паралельний видобуток декількох криптовалют.

Системи з відеокартами AMD

На системах з відеокартами від AMD можна вивести видобуток Monero на наступний рівень, використовуючи майнер Claymore, спеціально оптимізований для роботи з алгоритмом CryptoNight на картах компанії.

Щоб його встановити, поверніться на сторінку завантажень Minergate, перейдіть вниз і перейдіть за посиланням Альтернативні Майнери.

Завантажте bat-файл для XMR, натиснувши на кнопку завантаження праворуч. Поверніться вгору і перейдіть за посиланням на форум bitcointalk (нагадування: завантажуйте програми-майнери тільки з оригінальних гілок на форумі bitcointalk). Завантажте майнер і витягніть його на робочий стіл.

Скопіюйте завантажений раніше bat-файл в папку з Claymore CryptoNote на робочому столі. Він повинен виявитися в одній директорії з виконавчим файлом програми.

5. Налаштуйте Windows


Перш, ніж приступити до видобутку, слід змінити деякі системні налаштування. Для початку вимкніть сплячий режим, оскільки він буде переривати роботу програми. Перейдіть в розділ «Змінити налаштування плану» і виберіть варіант «Переводити комп'ютер в сплячий режим» в стан «Ніколи».

Потім змініть розмір файлу підкачки на 16384 Мб (16 Гб). Щоб звести до мінімуму перебої в роботі майнера і втручання системи в параметри, слід відключити систему оновлення Windows. Можна залишити її активною, тільки врахуйте, що система буде самостійно завантажувати оновлення, встановлювати їх і іноді перевантажуватися, перериваючи роботу програми-майнера.

Якщо ви використовуєте Захисника Windows або будь-яку іншу антивірусну програму, додайте виняток, щоб вона не сприймала програму-майнер за вірус і не блокувала її.

6. Запустіть майнер


Після завершення налаштування Windows, запустіть програму-майнер, двічі клацнувши по bat-файлу, створеному раніше. Якщо брандмауер Windows буде «лаятися», підтвердіть свій вибір. Claymore CryptoNote завантажиться і почне видобувати Monero.

У нашому прикладі, при використанні платформи Minergate, чотири карти RX 470 обраховували приблизно 1000 хешів в секунду, проте під керуванням Claymore продуктивність тієї ж системи зросла до 2400 х/с. Це майже в 2,5 рази більше! Клієнт Claymore відмінно себе зарекомендував у роботі з картами AMD.

Крім того, налаштований таким чином Claymore, працює під обліковим записом Minergate, тому паралельно можна запустити майнер Minergate для видобутку криптовалюти на центральному процесорі.

7. Слідкуйте за результатами


Панель користувача на сайті Minergate дозволяє відстежувати активність майнера і загальні результати. Натисніть на кнопку «Withdraw» («Вивести»), щоб перевести видобуті Monero в інший гаманець або на біржовий рахунок.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах