Чому Litecoin, а не Ethereum головний конкурент Bitcoin

CryptoExplorer         Немає коментарів         Litecoin
198 переглядів
Вважається, що основний конкурент Bitcoin - Ethereum, друга за капіталізацією криптовалюта. В даному матеріалі ми розповідаємо, чому це не так.

За цей рік сукупна капіталізація ринку криптовалют злетіла з 17,7 млрд. доларів до більше, ніж 300 млрд. (дані на 30 листопада). Менше, ніж за 11 місяців, вартість всіх віртуальних активів зросла більше, ніж на 1620%. Для порівняння, американський фондовий ринок, з врахуванням дивідендів, приносив інвесторам в середньому по 7% на рік. Іншими словами, акції поступилися криптоактивам по всіх фронтах і залишилися далеко позаду.

Безперечним лідером серед криптовалют залишається Bitcoin. У січні його вартість не перевищувала $ 970, зараз вона перевалила за $ 10 000. З поточною капіталізацією в 174 млрд. доларів Bitcoin випереджає General Electric (NYSE: GE) - одну з найбільших американських компаній, що входить до складу індексу Dow Jones Industrial Average.

Основний конкурент Bitcoin - зовсім не Ethereum


Bitcoin не самотній в своєму прагненні до висот. Сайт CoinMarketCap надає інформацію по 1327 різних криптовалют. Багато з них працюють на власних блокчейнах.

Блокчейн - це цифрова децентралізована база даних всіх транзакцій. Вона обробляє і записує їх без втручання посередників, таких як банки або кредитні спілки. Низькі бар'єри для входу дозволяють будь-якій людині з достатніми знаннями, часом і засобами створити власний блокчейн - конкуренція між віртуальними валютами вкрай висока.

Зазвичай Ethereum вважається головним конкурентом Bitcoin. У нього друга, за величиною, капіталізація і кращі показники зростання в 2017-му, ніж у Bitcoin. Крім того, блокчейн Ethereum тестується в 200 різних проектах в рамках альянсу Enterprise Ethereum Alliance.

Але у двох криптовалютних гігантів, схоже, зовсім різні місії. Розробники Ethereum мають намір просувати свій блокчейн для компаній, частково ігноруючи його функцію як платіжний засіб.

Тим часом розробники Bitcoin сфокусувалися виключно на його призначенні в якості платіжного засобу і лише недавно зайнялися залученням бізнесу до свого блокчейну. Хоча, в деякій мірі, обидві валюти конкурують, але Bitcoin і Ethereum не становлять прямої загрози один для одного.

Познайомтеся з головним суперником Bitcoin


Головним суперником Bitcoin є Litecoin. В даний час його капіталізація становить 4,8 млрд. доларів і поступається тільки Bitcoin Gold, Ripple, Bitcoin Cash, Ethereum, Dash і Bitcoin.

Багато в чому Bitcoin і Litecoin дуже схожі. У обох обмежена кількість монет, хоча час розрахунку блоків у Litecoin трохи коротший. В результаті, платежі в мережі Litecoin проходять швидше, але і менша винагорода майнерам. Крім того, обидві валюти набагато старші, ніж більшість аналогів. Bitcoin з'явився в 2009-му, Litecoin був створений в 2011-му. Іншими словами, це вже зрілі валюти (якщо так можна висловитися).

Але по-справжньому їх пов'язує прагнення стати загальноприйнятим платіжним засобом. З 2014 року платежі в Bitcoin приймають п'ять великих компаній, і з тих пір до них приєдналося багато дрібних торговців.

У цьому плані Litecoin не такий успішний, але це більше пов'язано з тим, що його творець, Чарлі Лі, кілька років не брав активної участі в розвитку свого дітища, і лише недавно повернувся в стрій розробників. Інтернет-магазин Overstock.com став першим великим ритейлером, який приймає Litecoin в якості оплати. Згодом підключилися й інші.

У Litecoin, безумовно, є потенціал. Нещодавно було проведено довгоочікуване оновлення SegWit, яке мало вирішальне значення для підвищення пропускної здатності блокчейну, скорочення часу розрахунків і зниження витрат на обробку транзакцій. Це повинно привернути бізнес і, можливо, інвесторів.

Втім, сам Чарлі Чи не вважає Litecoin основним конкурентом Bitcoin. Він впевнений, що обидві криптовалюти можуть успішно співіснувати і працювати на благо один одного (хоча це ще належить з'ясувати).

Ризик для всіх віртуальних валют (включаючи Bitcoin і Litecoin)


В деякій мірі, всі криптовалюти, включаючи Bitcoin і Litecoin, поділяють один істотний ризик - низькі бар'єри для входу.

Ніхто не сперечається, що блокчейн радикально змінить процес проведення платежів для ряду галузей. Питання, коли це станеться і які блокчейни будуть для цього використовуватися?

Інвестори відомі своєю переоцінкою нових ідей. Майже кожна поява революційної технології, такої як бізнес-для-бізнесу через інтернет, побудова генетичних карт, 3D-друк, супроводжувалося бульбашками. Не можна сказати, що в довгостроковій перспективі компанії з цих галузей не досягли успіху, одна,к це сталося набагато повільніше, ніж розраховували інвестори. Те ж саме може статися з блокчейном.

Крім того, існує реальна небезпека, що компанії вважатимуть за краще не блокчейни Bitcoin, Litecoin або Ethereum, а якісь інші. У світі криптовалют конкуренція неймовірно висока, і переваги міняються миттєво.

Чи зможе Litecoin кинути виклик перевазі Bitcoin? Час покаже.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?