Найпопулярніші схеми шахрайств з криптовалютами

CryptoExplorer         Немає коментарів    
210 переглядів
З легкістю подолавши психологічну позначку в 10 тисяч доларів, Bitcoin майже відразу ж перемахнув і планку в 11 тисяч, згодом трохи скоректувавшись. Поки аналітики і фінансисти ворожать, скільки триватиме такий запаморочливий зліт, чим він підкріплений і чи стане Bitcoin загрозою для світової економіки, шахраї тримають руку на пульсі.

Як влаштовані найпопулярніші схеми шахрайств з купівлею і продажем криптовалюти - читайте далі.

Фішинг з фейкових сайтів


Численні фейкові сайти криптовалютних бірж і обмінних сервісів Bitcoin - один з перевірених способів збагачення для зловмисників. Змінюючи одну букву в URL, вони створюють підроблені клони інтернет-ресурсів, на яких можна зберігати або обмінювати Bitcoin, Ethereum та інші криптовалюти.

Мета фішерів - викрасти реєстраційну інформацію або змусити користувача провести операцію з криптовалютою, яка, в підсумку, виявиться в гаманцях шахраїв.

Пошукові системи часто не перевіряють, чи це справжній сайт чи це його клон. Як результат - в рекламній видачі (контекстні оголошення, які показуються поверх результатів пошуку. - прим. ред.) випливають фішингові ресурси, на які клікає величезна кількість користувачів.

Так, наприклад, виглядає фішинговий ресурс гаманця для криптовалюти Etherium («ефір»), розташований за адресою https://myetherwallt[.]com і має помилку в назві («wallt» замість «wallet»).

А ось реклама ще одного шахрайського клону гаманця з адресою myethlerwallet[.]eu. Цікаво, що вона показана в пошуковій видачі відразу над офіційним веб-сайтом гаманця Etherium - MyEtherWallet.com.

Піраміди і Bitcoin-депозити


На тих, у кого вже є якась кількість криптовалюти і бажання її примножити, націлюються творці MLM-структур. Вони пропонують інвестувати Bitcoin-и, поклавши їх на депозит і обіцяють високу прибутковість - наприклад, по два-три відсотки в день.

Один з останніх подібних проектів - Trinity, запустився влітку цього року. Близько трьох місяців сервіс справно виплачував гроші, залучаючи клієнтів по реферальній програмі: відсотки по депозиту можна було збільшувати за рахунок залучених людей.

В результаті Trinity "схлопнувся", будучи прикладом класичних пірамід, які раніше використовувалися в інших системах, а зараз стали застосовуватися до криптовалют.


Через Skype і Qiwi-гаманець


Шахрай домовляється з потенційним покупцем про продаж Bitcoin за допомогою Qiwi-гаманця. Продавець просить відкрити Skype і показати екран гаманця, нібито, щоб переконатися, що там є гроші. Далі під будь-яким приводом (наприклад, з метою перевірки роботи системи) він просить сформувати ваучер.

Сформований код відображається на екрані, а поки зловмисник вмовляє клієнта, він активує цей код у себе в гаманці, і покупець відразу ж залишається без грошей.


Потрійна схема


У потрійній схемі продавець Bitcoin, як правило, участі не бере - взаємодіють лише шахрай і його жертва. Як правило, шахрай "продає" в інтернеті якийсь затребуваний товар, наприклад айфон, за дуже низькою ціною. Продавець вимагає передоплату на карту, але кредитку дає не свою, а продавця Bitcoin, який, в свою чергу, очікує від шахрая грошей за криптовалюту.

В результаті продавець Bitcoin отримує грошовий переказ, шахрай - Bitcoin, а людина, яка хотіла оплатити айфон, залишається ні з чим.

У 99% випадків продавець Bitcoin не знає, що гроші він отримує від третьої особи. Але ошуканий покупець пише заяву в поліцію саме на нього - адже є ж дані карти, на яку він перевів гроші.

«Хмарний майнінг»


Ще одна афера, пов'язана з Bitcoin, - «хмарний майнінг». По суті, вона дозволяє добувати криптовалюти без апаратного забезпечення і програм, за певну суму взявши в оренду обчислювальні потужності.


На 90% «хмарний майнінг» - це шахрайство. Подібні сайти дають доступ до лічильника, який, нібито, відображає процес майнінгу, але при спробі що-небудь вивести виникає «технічна проблема» або на рахунок клієнта зараховуються копійки.

Надавати послугу чесного «хмарного майнінгу» можуть, як правило, тільки виробники обладнання для видобутку криптовалют, наприклад Bitmain. Це їх побічний бізнес і вони дійсно мають у своєму розпорядженні вільні потужності, які і пропонують в оренду.

Шахрайство на вулиці і кримінал


Інтерес до криптовалют настільки великий, що ним користуються і вуличні кидали. Так, в жовтні, в російському Обнінську, місцевий житель купив з рук два «біткоіни», заплативши за них тисячу рублів. Продавці повідомили довірливому клієнтові, що Bitcoin-и «постійно дорожчають і в листопаді можна буде заробити кілька тисяч на їх курсі».

Експерти підкреслюють: на даний момент не існує фізичних «еквівалентів» Bitcoin. Купити можна лише сувенірні або колекційні монети із зображенням його значка. У свій час були спроби зробити «матеріальні» Bitcoin-и.
Так з'явилися Casascius - монети, в які вбудований шматочок паперу з криптографічним ключем, покритим голограмою. Цей код дозволив отримати доступ до гаманця і витратити номінал. Втім, коли у творців виникли проблеми з законодавством, проект закрився.

Полювання за криптовалютами обертається і відвертим рекетом. У середині листопада в Росії, в центрі Москви, у чоловіка викрали Bitcoin на 15 мільйонів рублів. Коли власник криптовалюти перевів її зі свого електронного рахунку на рахунок покупця, а учасники зустрічі дочекалися підтвердження переказу, продавець зібрався було забрати готівку. Але раптово в офіс зайшли шестеро бородатих чоловіків і, погрожуючи насильством, забрали пакет з грошима. Пізніше з'ясувалося, що ніяких документів про здійснення угоди сторони не підписували.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?