
Спочатку необхідно порахувати, як швидко окупиться один і другий варіант. Для цього можна зайти на сайт whattomine.com - тут потрібно просто вибрати свою відеокарту у вкладці GPU (або вибрати модель ASIC), а потім натиснути «calculate», після чого сайт видасть приблизно таку табличку, в якій можна побачити, скільки вдасться заробляти в день при наявних потужностях.

Порівнявши щоденний заробіток з ціною ферми або ASIC-майнера, можна приблизно підрахувати, за скільки днів окупиться вартість придбання ферми або ASIC-майнера. Чому приблизно? Так, адже ціна на криптовалюти постійно коливається, майнерів з кожним днем стає все більше, а складність видобутку також постійно зростає. Тому, навіть незважаючи на постійне зростання ціни криптовалюти в доларах, що спостерігався весь поточний рік, майнери трохи втрачали в прибутку, вимушено розподіляючи свій дохід з новоприбулими ентузіастами.

Ще один важливий момент: в Україні ASIC Antminer s9 коштує близько 3500 $ (95200 UAH), але на доставку доведеться чекати два-три місяці. Тому до ціни апарату слід додати вартість перевезення, а на випадок несправності, наприклад, доведеться врахувати і витрати з транспортування майнера назад в Китай, що теж досить складно здійснити, а до того ж і затратно. Крім того, не варто забувати, що куплений у перекупників в три дорого S9, за ці пару місяців може принести дохід близько півтори тисячі доларів, що вже цілком можна порівняти з ціною апарату у спекулянтів.
Окупність - добра справа, але у кожного з двох варіантів є ще й свої переваги та недоліки.
Плюси ферми на відеокартах очевидні:
- Відеокарти майже завжди є у продажу. Зайшов, купив, поставив - вперід!
- У найближчі два-три роки вони будуть затребувані, тому їх можна продати геймерам.
- На ці ж рік-три дається гарантія, що дозволяє легко замінити горілу відеокарту на нову або полагодити пошкоджену в сервісі.
- Ферму можна поставити вдома - шумить не сильно, гріється більш-менш.
- Можна майнити різні криптовалюти - відеокарти підтримують безліч різних алгоритмів.
Мінуси ферм не такі очевидні, але теж присутні:
- Для складання потрібен перний досвід і прямі руки. Спалити материнську плату, процесор або пару карт - раз плюнути.
- Ставити ОС та програмне забезпечення теж потрібно вміти. Так, це може здатися смішним, але в наші дні теж далеко не всі вміють встановлювати на комп'ютер ПЗ.
- Ферми виходять досить громіздкими в розмірах.
- Зазвичай, вони окупаються довше, ніж ASIC-майнери.
Плюси ASIC-майнерів:
- Працює «з коробки»: дістав, включив, додав гаманець, почав майнінг.
- Окупається швидше від ферм.
Мінуси ASIC-майнерів:
- Довго чекати, коли чергова партія пристроїв буде готова на заводі, або платити перекупам подвійну ціну за апарат.
- Трапляється брак, а замінити ASIC на новий - досить складна і не така вже й дешева справа. Вічний дефіцит запчастин і довга відправка теж не додадуть ентузіазму власнику несправного майнера.
- Навіть один ASIC дуже сильно шумить, тому ставити його в квартирі - не найкращий варіант. Добре, якщо у вас є нежитлове приміщення. В іншому випадку доведеться платити за його оренду.
- Апарат виділяє велику кількість тепла, тому до орендної плати потрібно додати і разову установку надійної вентиляції.
- Зазвичай ASIC-майнери добувають криптовалюти на одному-двох алгоритмах. Якщо звичний для ASIC-майнера алгоритм стане непопулярний, апарат стане ні на що не придатний.