Складнощі розуміння ціни на криптовалюти

CryptoExplorer         Немає коментарів    
466 переглядів
З моменту обвалу, під час Великої рецесії, в березні 2009 року, прибуток за індексом S&P 500 (INDEX: SPX) склав майже 300%. Це один з кращих показників, який коли-небудь бачили інвестори, оскільки історично середньорічна дохідність фондового ринку з врахуванням інфляції і реінвестування дивідендів становить 7%.

Але криптовалюти обійшли фондовий ринок, залишивши його далеко позаду. З початку року сукупна ринкова капіталізація всіх криптовалют зросла з 17,7 млрд. доларів до 370 млрд. Щоб заробити стільки на фондовому ринку, може піти ціле життя, а криптоінвестори отримали прибуток майже у 2000% всього за 11 місяців (якщо, звичайно, вони володіли монетами з початку року).

Чому криптовалюти ростуть так швидко


Важко назвати єдину причину такого різкого зростання криптовалют. Швидше за все, до цього призвів ряд факторів.

Перш за все, це масовий ажіотаж, пов'язаний з технологією блокчейн, яка лежить в основі більшості криптовалют і в перспективі може кардинально змінити індустрію фінансових послуг.

Крім того, багато хто бачить великий потенціал криптовалют в якості однієї з форм оплати в p2p-операціях і бізнес-транзакціях. Кілька відомих компаній почали приймати до оплати Bitcoin ще в 2014 році, з тих пір число ритейлерів, які приймають Bitcoin, збільшилася. Ще далі пішов інтернет-магазин Overstock.com - в ньому можна розплатитися за допомогою Bitcoin і Ethereum, а також Ripple, Litecoin, Monero і Dash.

Ймовірно, багато інвесторів вкладаються в криптовалюти, в основному, під дією емоцій, вони бачать, що актив швидко дорожчає, і побоюються втратити свою вигоду. Їх можна зрозуміти: ціна Bitcoin зросла приблизно на 1300% з початку року, а його капіталізація перевищує капіталізацію таких компаній, як General Electric (NYSE: GE) і Walt Disney (NYSE: DIS).

Чому неможливо правильно оцінити криптовалюти


Але на кожного прихильника криптовалют знайдеться скептик, який стверджує, що цей ринок є бульбашкою. І цей скептик може бути правий. Він також може помилятися. Ми не знаємо, хто правий, оскільки дати достовірну оцінку Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple і іншим популярним криптовалютам неможливо з двох причин.

1. Ви не можете робити ставки проти криптовалют (по крайній мірі, поки що)

По-перше, наразі у інвесторів немає можливості заробляти на зниженні криптовалют, роблячи ставки проти них.

У випадку з акціями у роздрібних та інституційних інвесторів є можливість короткого продажу або ж купівлі опціонів, які передбачають зниження ціни активу. Це дозволяє і ентузіастам, і скептикам, заробляти гроші незалежно від того, вгору чи вниз рухається ціна.

Навпаки, практично єдиний варіант, який є у криптовалютних інвесторів, - це купівля або продаж. Можливості короткого продажу немає, немає і опціонів. Можливо, єдиним винятком можна вважати Bitcoin Investment Trust (OTCMKTS: GBTC), в портфелі у якого знаходиться певна кількість Bitcoin. У інвесторів є можливість короткого продажу паперів фонду, якщо вони вважають за потрібне зробити ставку проти Bitcoin. Однак способів встановити його справедливу ринкову вартість мало.

Ситуація може змінитися вже через тиждень-другий. Біржі CBOE і CME Group 10 і 18 грудня вперше в історії запустять торгівлю ф'ючерсними контрактами на Bitcoin. Це не тільки приверне на криптовалютний ринок гроші інституційних інвесторів, але і дасть інвесторам першу реальну можливість робити ставку проти Bitcoin. Однак, прихід нових грошей на ринок може обернутися втратами для інвесторів в Bitcoin.

2. Насправді ви не «інвестуєте» в криптовалюту

Інша причина, по якій практично неможливо оцінити криптовалюти, полягає в тому, що ви насправді не «інвестуєте» в ці активи, оскільки вони ніяк не підтримуються або не відслідковуються.

Коли ви купуєте акції компанії, ви отримуєте у власність її частку, незалежно від того, наскільки мала ваша ставка. Крім того, компанія публікує дані бухгалтерського балансу, звіти про прибутки та збитки, а також подає різні документи регуляторам, і інвестори можуть використовувати всі ці дані, щоб визначити вартість акції.

У випадку з криптовалютами це не так. Купівля токенів не дає вам частки в блокчейні Bitcoin або Ethereum, хоча саме в ньому, на думку більшості експертів, і полягає справжня цінність криптовалют. Більше того, оскільки ці валюти не мають державної підтримки, немає практично нічого, на чому могли б бути засновані їх рухи вгору або вниз. Новини про те, що якийсь ритейлер почав приймати токени до оплати, може забезпечити зростання криптовалюти, але навряд чи допоможуть інвесторам зрозуміти, яка її реальна вартість.

І якщо запуск торгівлі ф'ючерсами міг би вирішити першу проблему, то рішення другої не існує, враховуючи, що децентралізація - це ключова характеристика криптовалют.

Словом, волатильність, ймовірно, залишиться неймовірно високою, а «оцінки» криптовалют, як і раніше, будуть безглуздими для традиційних інвесторів.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах