Обережно, «кити»: чи ризикне тисяча власників 40% всіх Bitcoin обвалити ринок?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin
363 перегляди
12 листопада хтось перемістив майже 25 000 Bitcoin, загальною вартістю близько $ 159 млн. (на той момент), на одну з онлайн-бірж. Новина швидко поширилася через онлайн-форуми, і Bitcoin-трейдери почали суперечку, чи означає це, що власник збирається продати цифрову валюту.

Власників великої кількості Bitcoin часто називають «китами». І «кити» починають турбувати інвесторів. Вони можуть змусити ціни впасти, продавши навіть частину своїх активів. Ці продажі більш вірогідні зараз, коли криптовалюта зросла майже в 12 разів з початку року.

Приблизно 40% Bitcoin зосереджено в руках 1000 користувачів; при поточних цінах кожен з них може захотіти продати близько половини своїх активів, говорить Аарон Браун, колишній керуючий директор і керівник відділу фінансових ринків AQR Capital Management.

Більш того, «кити» можуть координувати дії між собою. Багато великих власників знайомі один з одним вже багато років і залучені в Bitcoin з перших його днів. В один прекрасний день вони можуть об'єднатися, щоб обвалити ринок або, навпаки, підтримати його.

Кайл Самані, керуючий партнер Multicoin Capital, говорить:

Я думаю, що є кілька сотень таких хлопців. Вони, ймовірно, можуть зателефонувати один одному, або вже зробили це.


Гарі Росс, юрист з цінних паперів в Ross & Shulga, зазначає, що є види обміну інформацією, які заборонити неможливо. Оскільки Bitcoin - це цифрова валюта, а не цінний папір, то немає заборони на торгівлю, при якій група домовляється купити достатню кількість товару, щоб задерти попит і ціну на нього, а потім тут же його позбутися.

Регулятори не встигають за криптовалютною торгівлею, і багато які з її правил ще неясні. Якщо трейдери не просто «накачали» ціну, але і стали поширювати вигідні для себе чутки, то згідно із законом, це можна кваліфікувати як шахрайство. Біржа цифрових валют Bittrex недавно попередила своїх користувачів про те, що їх акаунти можуть бути заблоковані, якщо вони об'єднаються в «памп»-групи для маніпуляції ціною. Закон може по-різному розглядати різні цифрові монети. Залежно від того, як вони структуровані і як інвестори розраховують заробляти на них, деякі можуть вважатися валютами, кажуть в Комісії США з цінних паперів і бірж (SEC).

Відповідаючи на питання про те, чи можуть подібним чином об'єднатися «кити», Роджер Вер, відомий Bitcoin-інвестор, відповів по електронній пошті:

Підозрюю, що це цілком ймовірно, і люди повинні мати можливість робити все, що захочуть, зі своїми грошима. У мене особисто ніколи не було часу на подібні речі.


Арі Пол, співзасновник BlockTower Capital і колишній керуючий портфелем активів Чиказького університету, в свою чергу написав:

Як і у випадку з будь-яким класом активів, великі індивідуальні та інституційні власники Bitcoin можуть вступати в змову і роблять це, щоб маніпулювати ціною. На криптовалютних ринках такі маніпуляції приймають екстремальні масштаби, тому, що ці ринки нові і у них спекулятивний характер активів.


Недавнє подорожчання Bitcoin важко пояснити, оскільки він не має внутрішньої цінності. Він був представлений в 2009 році в whitepaper-і, підписаному псевдонімом, і являє собою форму цифрових платежів, підтримуваних незалежною мережею комп'ютерів в інтернеті. Найвірніші прихильники Bitcoin кажуть, що він може витіснити банки і навіть традиційні гроші, але він коштує лише стільки, скільки за нього готові заплатити, і тому схильний до стрибків при зміні настроїв.

Як і більшість менеджерів хедж-фондів, що спеціалізуються на криптовалютах, Самані постійно відстежує торгову активність адрес, які належать найбільшим інвесторам. (Хоча транзакції Bitcoin анонімні, кожна з них пов'язана з кодованою адресою, яку може побачити будь-хто.) Помітивши активність, Самані відразу ж зв'язується з ймовірними продавцями і отримує інформацію про мотиви, з якими пов'язані їх продажі, і про їх подальші плани. Деякі фонди купують чужі заощадження безпосередньо, не виходячи на відкритий ринок, щоб не впливати на ціну валюти.

Самані розповідає:

Інвестори, як правило, доброзичливі один з одним. Ми всі знаємо один одного, і всі ми допомагаємо один одному і обмінюємося повідомленнями. Ми всі просто хочемо заробляти гроші.


Росс теж говорить, що збір даних для аналізу - це законно.

Звичайні інвестори можуть відслідковувати адреси великих сум в інтернеті і дискутувати про ринкові тенденції на форумах Reddit, однак вони, в кінцевому рахунку, не знають про плани і мотиви «китів».

Мартін Мушкін, юрист, який працює з Bitcoin, каже:

На цьому ринку немає прозорості. У бізнесі цінних паперів необхідно розкривати все, що є істотним. У світі віртуальних валют дуже складно зрозуміти, що відбувається.


Керуючий директор Blockchain Capital, Спенсер Богарт, зазначає, що в порівнянні з альткойнами і іншими токенами, Bitcoin найменше сконцентрований у вузького кола осіб. Наприклад, Топ-100 Bitcoin-адрес контролюють 17,3% усієї випущеної криптовалюти. Відповідний показник у Ethereum становить 40%, а у більш дрібних монет - 90% (це топ-менеджери і власники проектів).

Деякі стверджують, що те ж саме, по суті, відбувається і на інших більш розвинених ринках. Арі Пол з BlockTower вважає, що тут доречно провести порівняння з акціонерним капіталом на ранній стадії. Спочатку велика частина акцій теж виявляється в руках власника бізнесу і жменьки великих інвесторів.

Інші інвестори вважають, що «кити» не скидатимуть свої запаси Bitcoin, тому що вірять в їх довгостроковий потенціал. Так Себастьян Кінсман, який живе в Празі каже:

Здоровий глузд підказує, що «кити», у яких багато Bitcoin і Bitcoin Cash, не захочуть руйнувати ринок.


Але в умовах, коли ціни летять до небес, такі розрахунки можуть не виправдатися.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?