Все, що потрібно знати про Ethereum-токени

CryptoExplorer         Немає коментарів         Ethereum
462 перегляди
Що таке Ethereum-токени?

Ефіріум-токени - це просто цифрові засоби, які створюються поверх блокчейну Ethereum. Вони користуються існуючою інфраструктурою Ethereum замість того, щоб змушувати розробників створювати новий блокчейн. Вони також підсилюють Ethereum-екосистему шляхом підвищення попиту на Ефір - оригінальну валюту Ethereum, який необхідний для приведення в дію розумних контрактів.

Ця настанова для початківців має допомогти новачкам в сфері цифрових коштів зрозуміти, що таке Ethereum-токени на вищому рівні і чим вони відрізняються від самого Ethereum.


Ethereum
Ethereum-токени
Концепція
Платформа розумних контрактів
Цифрові засоби на основі Ethereum
Ринкова капіталізація
~ $ 17 мільярдів
~ $ 1,5 мільярда
Оригінальна валюта
Ethereum
Augur (REP), Golem (GNT), Aragon (ANT) та інші
Засновник
Віталік Бутерін і його команда
Залежно від проекту
Методика випуску
Попередні продажі на суму $ 18M в Bitcoin
Зазвичай за допомогою краудсейлу/ICO

Порівняння

Ethereum (Ефіріум) - це платформа, яку можна використовувати для будь-яких довільних розумних контрактів, які представляють собою цифрові грошові кошти, звані Ефіріум-токенами. Це працює аналогічно App Store, який надає платформу для iOS з деякими додатками, які мають свої власні цифрові валюти, які використовуються в грі або системі. Проте Ефіріум не має централізованої суті, як у Apple, яка контролює те, що додається в App Store. Будь-хто може створити токен на основі Ethereum.

Ethereum-токени можуть являти собою все, що завгодно, починаючи від фізичних об'єктів, як наприклад золото (Digix), до оригінальної валюти для оплати комісій за транзакцію (Golem). В майбутньому токени можуть навіть використовуватися для того, щоб представляти фінансові інструменти, такі, як цінні папери і облігації.

Властивості і функції кожного токена повністю залежать від того, як його мають намір використовувати. Токени можуть мати фіксоване забезпечення, постійний показник інфляції, або навіть забезпечення, яке визначається складною монетарною політикою. Токени можна використовувати для різних цілей, таких, як оплата доступу до мережі або для децентралізованого управління організацією.

Випущені токени, зазвичай, поширюються за допомогою краудсейлу, який називається "Первинне розміщення монет" (Initial Coin Offering, ICO). Творці токенів продають їх в обмін на Ethereum або Bitcoin, а також інші цифрові валюти. У недавні часи було дуже багато ICO, і вони, за короткий час, повністю змінили спосіб фінансування проектів. Немає такої вимоги, щоб маркери були відносно однорідно розподілені, хоча, якщо ви створюєте децентралізований додаток, то в ідеалі ви б хотіли, щоб токенами володіла якомога більша кількість людей.

Є декілька ресурсів, які познайомлять вас з процесом створення токена і які пояснять, як працюють токени на технічному рівні. Наприклад, Token Factory надає простий користувацький інтерфейс, який дозволить вам створити свій власний Ethereum-токен, з заданими користувачем параметрами

Аналогічно до Bitcoin і Ethereum, Ефіріум-токени також відслідковуються на блокчейні, який є загальнодоступним реєстратором всіх здійснених транзакцій. Це відбувається тому, що Ефіріум-токени є просто певним типом розумних контрактів, які існують на блокчейні Ethereum.

Серед найбільших Ethereum-токенів, за ринковою капіталізацією, виділяються REP від Augur і GNT від Golem. Обидва проекти знаходяться в процесі розвитку і їх загальна ринкова капіталізація становить $ 450 мільйонів. Ми коротко опишемо, як працює кожен з них, щоб у вас було розуміння того, наскільки різними функціями можуть володіти Ефіріум-токени.

AugurAugur є децентралізованим ринком передбачень/пророкувань/прогнозів, який був заснований спільно Джоуї Крагом і Джеком Петерсоном. Ринок пророкувань дозволяє користувачам робити ставки на результат різних подій. Його також можна використовувати в цілях страхування від втрат.

Наприклад, у вас є 1 біткойн, який коштує $ 2000 і ви хочете захеджувати його вартість. Ви можете зробити ставку на те, що до певної дати ціна біткойнів не перевищить позначку $ 2000. Таким чином, якщо курс Bitcoin виросте, то той біткойн, яким ви володієте, стане більш цінним, а якщо курс впаде, ви компенсуєте курсові втрати, використовуючи ринок пророкувань.

Немає ніякого централізованого джерела, яке повідомляє про результат події. Це зменшує ризик того, що хтось невірно повідомить про подію, але в той же час створює необхідність в децентралізованому джерелі, що повідомляє про подію.

Augur випустив Ethereum-токен, який називається токен Репутації (Reputation, REP). Обсяг емісії зафіксований на позначці 11 мільйонів REP токенів, 80% з яких були продані по краудсейлу, що залучив $ 5,3 мільйона. Ці маркери служать для інформування про результати подій ринку прогнозів.

Від усіх активних власників REP потрібно повідомляти про результати подій, обраних випадковим чином. Це підтримує децентралізований набір джерел інформації для встановлення результатів подій ринку передбачень Augur. В якості винагороди за виконання цієї критично важливої функції інформування, власники REP отримують половину комісії всіх транзакцій, згенерованих ринком передбачень на платформі.

Якщо хтось спробує збрехати і повідомити невірну інформацію про результат, він буде оштрафований і йому доведеться розлучитися з частиною REP. Крім того, якщо більшість власників REP виявляться нечесними, то люди не захочуть використовувати Augur, і вартість REP знизиться. Це створює мотивацію для чесної поведінки людей в системі Augur.

GolemGolem - це проект, очолюваний Джуліаном Завітовським, який дозволяє одним людям здавати в оренду вільні обчислювальні потужності іншим. Ідея полягає в тому, що якщо створити світовий суперкомп'ютер, то обчислювальні потужності стануть менш витратними і доступнішими для кожного.

Golem випустив токени, які називаються токени мережі Golem (Golem Network Token, GNT). Є фіксоване забезпечення в 1 мільярд GNT в існуючому вигляді, 82% з яких були продані по краудсейлу, що залучив $ 8,6 мільйона. Ці маркери необхідні для взаємодії з мережею Golem і є валютою, що використовується при платежах за оренду обчислювальних потужностей.

Так як забезпечення токенів для доступу до цієї мережі обмежене, то якщо більша кількість людей захоче використовувати Golem, то ціна токенів зросте. Теоретично, таким чином ставляться в один ряд мотивації власників GNT і тих, хто хоче використовувати мережу.

Токен ERC20


Можливо ви чули про те, що в спільноті Ефіріума згадуються токени ERC20. Початкова сторінка ERC20 "описує стандартні функції, які може реалізувати контракт токена". ERC20 є стандартним інтерфейсом для токенів. Токени ERC20 є просто різновидом Ефіріум-токенів. Для досягнення повної сумісності з ERC20 розробнику необхідно вставити специфічний набір функцій в свій розумний контракт, які на високому рівні дозволять йому виконувати наступні дії:

  • отримувати повне забезпечення токена
  • отримувати інформацію про баланс рахунку
  • передавати токен
  • підтверджувати факт витрати токена

ERC20 допускає ідеальну взаємодію з іншими розумними контрактами і децентралізованими додатками в блокчейні Ethereum. Токени, в яких є деякі, але не всі стандартні функції, вважаються частково сумісними з ERC20 і все одно можуть з легкістю взаємодіяти із зовнішнім стороннім функціоналом, в залежності від того, яких функцій не вистачає.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах