У засновника і редакції інтернет-журналу Forklog пройшли обшуки. СБУ вилучила криптовалюту і техніку

CryptoExplorer         Немає коментарів         Україна
214 переглядів
Як повідомила сьогодні редакція журналу Forklog, 15 грудня о 8:00 в знімну квартиру засновника і власника Анатолія Каплана в Одесі увійшли представники головного слідчого управління Служби безпеки України (СБУ) з двома понятими і провели обшук.

За словами представника видання підставою для обшуку послужило кримінальне провадження проти групи осіб з США і України, які, за даними слідства, розробили злочинну схему заволодіння грошовими коштами з платіжних карт третіх осіб.

Як заявили співробітникам СБУ підозрювані, вони здійснювали «обмін криптовалюти Bitcoin на українську гривню за допомогою інтернет-ресурсу Форклог». Це виглядає досить дивно, адже надана інформація сама по собі не відповідає дійсності, оскільки функціонал, що дозволяє здійснювати такий обмін, на сайті видання відсутній.

Під час обшуку, співробітники СБУ вилучили кілька пристроїв з криптовалютами, які на них зберігалися, ноутбук та інші особисті речі Анатолія Каплана. При цьому один із співробітників СБУ, якщо вірити словам Анаталолія Каплана, робив спроби вивести Bitcoin на свій гаманець прямо під час обшуку, на що адвокат Каплана викликав поліцію, повідомивши про планований грабіж. Після цього спроби вивести Bitcoin-и на свою адресу припинилися.

Однак вже на наступний день після обшуку з криптовалютного гаманця Ethereum, який належав Каплану, (https://etherscan.io/address/0x34972356af9b8912c1dc2737fd43352a8146d23d) на новостворений гаманець були переведені всі монети ETH на адресу https://etherscan.io/address/0x5afacaa2c4e41db37dd792d1295226f0749bb784, яка, по всій видимості, належить співробітникам СБУ.

Крім того, як повідомив Анатолій Каплан, ввечері того ж дня невстановленими особами була зроблена спроба зняти з його особистої банківської карти 3000 гривень (близько 110 доларів США).

Ось що по даному випадку заявив сам Анатолій Каплан:

На мій погляд, дана ситуація безпосередньо ілюструє один з можливих сценаріїв розвитку взаємовідносин держави і криптовалютної спільноти, тому ми вирішили надати справі розголосу, оскільки мова йде не стільки про захист моїх особистих інтересів або інтересів ForkLog, скільки про захист інтересів всієї спільноти. І ця подія є попередженням для всіх, хто пов'язаний з блокчейн-технологіями, при цьому не має значення, наскільки ви публічна особа.

На даний момент ми співпрацюємо з адвокатами для того, щоб повернути вилучене майно. Особливо дивною виглядає практика переказу криптовалюти на адреси, підконтрольні співробітникам СБУ. Крім монет ETH, на новостворені гаманці були переведені і деякі інші криптовалюти. Ситуація з Bitcoin наразі незрозуміла. В ході проведення обшуку моїм адвокатом був виявлений ряд процесуальних порушень, включаючи переривання відеозйомки.


В цей же час в одеському офісі журналу Forklog також пройшов обшук, в результаті якого були конфісковані готівка компанії і вся техніка.

Ми будемо уважно стежити за розвитком даної ситуації і висловлюємо стурбованість діями слідчого управління Служби безпеки України, сприймаючи дані дії, як однозначну загрозу всій криптовалютній спільноті України.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?