Новий вбивця Ethereum?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Tezos
476 переглядів
Так називають Tezos, нову блокчейн-мережу, або систему «розумних контрактів», яка буде запущена через кілька місяців після ICO. Зареєстрований у Швейцарії фонд Tezos з 1 липня почне краудсейл для розвитку однойменної блокчейн-платформи.

Уникнути проблеми Bitcoin і Ethereum


Творці проекту не визначили суму, яку хочуть залучити в ході ICO. Краудсейл триватиме близько 12 днів, до 12 липня, і закінчиться на 2000-му блоці біткойна. Протягом всього періоду за один біткойн можна отримати 5000 «tezzies» (5000 XTZ) плюс бонус, який залежить від часу внесення коштів. Максимальний бонус - 20%, він зменшується до 0% до кінця розміщення. Тобто ті, хто купить tezzies на самому початку, зможуть отримати за один біткойн 6000 токенів.

Tezos називає себе «a new digital commonwealth» - «нова цифрова співдружність». Платформа позиціонується як альтернативний Ethereum мережевий протокол безпечних смарт-контрактів, який зможе уникнути технологічних і політичних проблем, які були у Bitcoin і Ethereum. Справа в тому, що Tezos може оновити весь протокол децентралізованих ланцюгів без хардфорку, код буде оновлюватися автоматично. Такий спосіб зміни протоколу буде використаний вперше.

Tezos - перший блокчейн, формалізує управління на рівні протоколу. Ми бачимо в цьому захоплюючий експеримент, який в потенціалі може привести до величезного прориву


, - прокоментував нову блокчейн-платформу засновник і CEO хедж-фонду Polychain Capital Олаф Карсон-Ві на початку цього року, коли Polychain Capital вклався в розвиток Tezos.

Співзасновник проекту Tezos, Кетлін Брайтман, розповіла, що Tezos розробив свою власну мову смарт-контрактів Michelson, яка призначена для полегшення формальної перевірки. Формальна перевірка - процес, математично гарантує правильність деяких аспектів комп'ютерного коду. Він, зокрема, використовується в аерокосмічній промисловості, де ціна помилки особливо висока.

Якщо розробники Tezos захочуть внести зміни в код, вони повинні будуть заплатити. Зазвичай, хардфорки небажані, оскільки призводять до конфлікту всередині мережевої спільноти і підвищують волатильність криптовалюти. Так, нагадаємо, Ethereum двічі робив хардфорк. Перший, найсерйозніший, після того, як у DAO Ethereum було викрадено близько $ 60 млн. У результаті з'явилося два блокчейни Ethereum і дві монети - Ethereum і Ethereum Classic (спільнота, що не погодилася зі скасуванням ICO DAO Ethereum, яке оголосила команда розробників Ethereum на чолі з Віталіком Бутеріним). Сьогодні, напередодні хардфорку і блокчейн Bitcoin, через проблеми з низькою швидкістю транзакцій. Всередині цієї спільноти теж назрів конфлікт, який загрожує розколом єдиної мережі Bitcoin, появою декількох біткойнів і падінням капіталізації головної криптовалюти. Хардфорки ведуть до різких стрибків криптовалют, що погано для розрахунків. Саме тому творці коду Tezos хотіли б уникнути хардфорків. Про це йдеться в Position Paper.

Друга істотна відмінність Tezos від блокчейну Bitcoin - алгоритм консенсусу. У випадку з Tezos той буде заснований на DPoS (делеговане підтвердження частки), при якому, за верифікацію транзакцій відповідають не всі виробники блоків, як в блокчейні Bitcoin, а лише обрані. Але у власників токенів залишається право брати участь у верифікації. Це дасть більш високу швидкість транзакцій. Така система консенсусу запропонована і блокчейном EOS. Але головне, на чому зосереджена команда розробників Tezos, - безпека транзакцій, яку поки не може забезпечити Ethereum. Tezos через всі ці вдосконалення вже називають «блокчейном 3.0».

Tezos стверджує, що команда вийшла на ICO з готовим продуктом, вихідний код доступний на github. Робота над цим блокчейном почалася ще в 2014 році, що помітно відрізняється від багатьох інших проектів, які починають краудсейл просто з ідеї або з продукту, допрацьовувати який потрібно ще довго. Влітку або на початку осені 2017 року мережа Tezos почне функціонувати в робочому режимі.

Творці криптодива


Засновники проекту Tezos - подружжя Артур і Кетлін Брейтман. Артур працював віце-президентом в Goldman Sachs і асистентом в Morgan Stanley, Кетлін - в The Wall Street Journal, компанії Accenture і R3 (асоціація найбільших банків світу і фінтех-компаній, що працюють над створенням власного блокчейну). Майбутнє подружжя познайомилося на криптоанархістському мітапі в Нью-Йорку в 2010 році і з тих пір разом. Серед консультантів проекту Tezos - засновник і CEO Zcash Зуко Вілкокс. Команда розробників знаходиться в Парижі і працює над Tezos в партнерстві з OCamlPro. Для фінансування останньої стадії розвитку Tezos команда проекту отримала підтримку від десяти інвесторів, в основному пов'язаних з хедж-фондами. З вересня 2016 року по березень 2017 компанія залучила $ 612 тисяч. У числі цих інвесторів був хедж-фонд Polychain Capital.

Раніше про свій намір брати участь в ICO Tezos заявляв мільярдер і відомий венчурний інвестор Тім Дрейпер. Участь Дрейпера привернула увагу і інших інвесторів, відзначають експерти. Очікувалося, що ICO Tezos розпочнеться 22 травня, однак команда проекту перенесла старт краудсейлу на 1 липня через ряд юридичних питань. Команда-розробник Tezos - DLS - зареєстрована в США і належить подружжю Брейтман.

Що кажуть криптоінвестори?


Криптотрейдер Андрій Погорілий дуже високо оцінює Tezos, але попереджує:

Швидкого вихлопу з цього ICO ви не отримаєте, тому що токени не можна буде продавати відразу після закінчення ICO. Вони будуть передаватися власникам тільки після того, як мережа буде запущена через декілька місяців


Керівник департаменту розвитку Satoshi Fund (велика частина коштів цього фонду - 39,5% - вкладена в Ethereum) Марина Гур'єва вважає наступне:

Швидше за все, Tezos буде співіснувати паралельно з Ethereum і іншими блокчейнами замість того, щоб конкурувати з ними


Це відповідь на запитання, чи вб'є Tezos Ethereum. Однак на запитання «Інвест-Форсайта», чи купив би Satoshi Fund токени Tezos, Марина Гур'єва відповідати відмовилася:

Ми не коментуємо майбутні дії фонду

0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах