Чи стане Lightning Network відповіддю Bitcoin на низькі комісії альткойнів?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin
483 перегляди
На початку грудня 2017 року, коли основна увага Bitcoin-спільноти була прикута до стрімкого зростання ціни криптовалюти, багато хто пропустив новини про те, що команди ACINQ, Blockstream і Lightning Labs домоглися сумісності своїх імплементацій Lightning Network, а сам протокол оновлений до версії 1.0.

В ході тестування роботи протоколу була здійснена мікротранзакція на суму 0.015 mBTC (0.00001500 BTC) між нодами Blockstream C-Lightning і онлайн-кав'ярнею ACINQ Starblocks, що продає напій «блокачіно». Друга транзакція розблокувала пост в блозі на контент-платформі Yalls. В процесі був задіяний гаманець ACINQ Eclair, за допомогою якого через C-Lightning в Yalls була відправлена невелика комісія.

Точні терміни запуску Lightning Network (LN) в основній мережі Bitcoin, як і раніше, невідомі, і перед цим будуть потрібні релізи бета-версій додатків, однак, як переконані розробники, активація протоколу може стати однією з найважливіших подій за всю історію існування «цифрового золота».

Особливо це стає актуальним на тлі різкого росту, в 2017 році, комісій в мережі Bitcoin: крім моментальних платежів без необхідності очікування підтверджень і в потенціалі більш високого рівню конфіденційності користувачів, однією з головних переваг LN називається саме зниження транзакційних витрат.

В даний час існує цілий ряд альткойнів, які пропонують більш низькі комісії. Так, згідно з даними BitInfoCharts, 31 грудня 2017 року медіанний розмір комісій становив:

  • Bitcoin - $ 15.291
  • Ethereum - $ 0.318
  • Bitcoin Cash - $ 0.0429
  • Litecoin - $ 0.508
  • Dash - $ 0.0385
  • Dogecoin - $ 0.0084

Чи є у Bitcoin шанси вийти переможцем у цій битві. Якщо вірити авторам оригінального white paper Lightning Network, з активацією протоколу комісії будуть прямувати до нульових значень. Як це може бути реалізовано? Для розуміння картини необхідно розглянути ряд аспектів.

Вартість відкриття платіжних каналів


Для відправлення платежу з використанням LN необхідно відкрити двосторонній платіжний канал, для чого потрібна ончейн-транзакція. Також ончейн-транзакція потрібна для закриття каналу в разі спору, або для додавання коштів в канал через адресу, яка не підключена до Lightning-ноди.

Проте, відкриття платіжного каналу можливо і під час здійснення ончейн-транзакції. Це означає, що користувачі можуть стати учасниками Lightning-мережі, відправивши транзакцію, яку збиралися відправити в будь-якому випадку, і отримавши одночасно з цим бонус у вигляді відкритого каналу. Після цього всі майбутні платежі між двома сторонами можна буде проводити через цей канал.

Не виключено, що деякі провайдери Bitcoin-гаманців візьмуть на себе витрати по відкриттю платіжних каналів між користувачами, але в цьому випадку вони також можуть збирати певні ідентифікаційні дані, з метою запобігти створенню занадто великого числа таких каналів. Користувачі, які бажають зберегти анонімність, будуть повинні покривати ці витрати самостійно.

Також є ймовірність того, що дієвим і дешевим механізмом відкриття платіжних каналів стане Litecoin, оскільки протокол може бути використаний і для імплементації свого роду децентралізованої біржі між операторами Lightning-нод на декількох блокчейнах.

Ще один можливий спосіб зниження витрат - сайдчейни. Цей механізм, як передбачається, буде працювати як і варіант з Litecoin, проте в межах блокчейну Bitcoin.

Втім, протокол Lightning Network сам по собі повинен стати досить ефективним інструментом зниження комісій, оскільки окремі типи платежів можуть бути прибрані з блокчейну, зменшуючи тим самим простір для зберігання даних.

Обмеження блокчейнів


Важливо пам'ятати, що всі блокчейни мають свої обмеження по числу транзакцій, які вони можуть обробляти за одну секунду. Високі комісії Bitcoin - прямий наслідок не тільки росту ціни першої криптовалюти, а й того, що ця найстаріша мережа користується найбільшою довірою користувачів.

Так, за даними OnChainFX, Bitcoin-майнери за останні 24 години отримали комісії в розмірі $ 10,4 млн., у той час, як аналогічний показник для другої, за популярністю, мережі Ethereum склав трохи більше $ 740 тис. Третє місце за сумою комісій майнерам - у Litecoin ($ 101 тис.).

Високі комісії також є наслідком збільшення користувацької бази, і якщо в теорії уявити ситуацію, коли дуже велика кількість користувачів Bitcoin перейде, наприклад, на Litecoin, через деякий час там також будуть спостерігатися затримки транзакцій і зростання комісій. Подібний сценарій вже можна було спостерігати у випадку з Ethereum - коли вартість транзакцій в цій мережі була менше одного центу, однак ажіотаж навколо ICO і недавній випадок з CryptoKitties точно так само призвели до зростання комісій ($ 0.71 в піковий момент 14 грудня 2017) і затримок з підтвердженням транзакцій.

Чого чекати?


Як активація Lightning Network позначиться на становищі альткойнів з більш дешевими, ніж у Bitcoin, комісіями, передбачити в короткостроковій перспективі досить складно. Однак, в більш довгостроковій перспективі впровадження протоколу може привести до зниження їх ролі, хоча як довго цей процес триватиме, поки також невідомо.

Тим часом безпосередньо перед новим роком було зроблено ще один важливий крок на шляху до імплементації LN: розробник Bitrefill, Алекс Босуорт, повідомив, що зробив першу Lightning-транзакцію в основній мережі Bitcoin, поповнивши за допомогою протоколу власний рахунок телефону.


Швидкість: моментально. Комісія: нуль. Майбутнє: майже настало


, - написав він.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах