Що чекає Bitcoin в 2018 році: найбільш перспективні технологічні розробки

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin
557 переглядів
2017-й рік був найкращим роком для Bitcoin, якщо судити по курсу. Але з технічної точки зору все тільки починається: 2018 й обіцяє стати роком запуску найочікуваніших нововведень. Bitcoin Magazine зробив короткий огляд найбільш перспективних технологічних розробок.

Дешевші транзакції з Segregated Witness


Segregated Witness (SegWit) став одним з найбільших, якщо не найбільшим, апдейтом протоколу Bitcoin. Запущений в серпні 2017 року, він усунув проблему гнучкості транзакцій і дозволив використовувати протоколи другого рівню. Крім того, SegWit дав можливість відокремлювати підписи транзакцій від процесу їх передачі. В результаті транзакції займають менше місця і блоки стали більш місткими, що дозволило збільшити кількість транзакцій в мережі і знизити комісію.

Проте, впровадження оновлення пройшло досить повільно. Далеко не всі гаманці і сервіси використовують додатковий простір блоків, пропонований SegWit. Мережа Bitcoin технічно здатна підтримувати від двох до чотирьох мегабайтів транзакцій в блоці, але фактично використовується трохи більше 1,1 мегабайту.

У 2018 році це може змінитися.

По-перше, інтерфейс гаманця Bitcoin Core дозволить користувачам приймати і відправляти транзакції SegWit. Запланований на травень 2018 року (хоча терміни можуть бути посунені) Bitcoin Core 0.16, швидше за все, отримає новий формат адреси від розробника Blockstream, Пітера Уйля, відомого як bech32. Формат має кілька технічних переваг, які знижують ризики і обмежують органічні помилки через помилки введення.

Також кілька великих компаній, наприклад Coinbase, планують перейти на SegWit в 2018 році, а LocalBitcoins вже це зробила.


Оскільки їх сервіси обробляють великий обсяг транзакцій, це може значно знизити навантаження на мережу, а також зменшити вартість комісій і час підтвердження навіть для тих, хто користується іншими сервісами.

Lightning Network в основній мережі Bitcoin


Якщо впровадження SegWit забезпечить короткострокове зниження перевантаження мережі, то в довгостроковій перспективі проблема масштабованості може бути усунена за допомогою рішень другого рівню.

Одне з найбільш очікуваних з них - протокол Lightning network, запропонований ще в 2015 році. Він може забезпечити майже безкоштовні транзакції і миттєві підтвердження без необхідності жертвувати безпекою.

Рішення знаходиться в активній розробці вже близько двох років за участю ACINQ, Blockstream і Lightning Labs. Прогрес в 2017 році виявився значним: були випущені різні, але сумісні програмні реалізації, використовувані в інтерфейсах гаманців і пробних транзакціях, що відбуваються як в тестовій, так і в основній мережі Bitcoin.

Крістіан Деккер, розробник з Blockstream, каже:

Я б сказав, що ми вирішили основні технічні проблеми і маємо досить гарне бачення того, як поліпшити систему. Остання перешкода, про яку варто згадати, - це топологія мережі: ми хочемо, щоб мережа була максимально децентралізованою.


З огляду на нинішній стан, впровадження Lightning network протягом 2018 року цілком можливе.

Генеральний директор Lightning Labs, Елізабет Старк, зазначає:

Інтеграція і тестування стануть наступним важливим кроком. Деякі біржі і гаманці вже працюють над цим.


Підвищена анонімність завдяки TumbleBit і ZeroLink


Bitcoin, насправді, не так вже й анонімний - це твердження стало дуже популярним останнім часом. Усі транзакції включені в публічний блокчейн і аналіз даних може багато розповісти про те, хто чим володіє і з ким взаємодіє. Є рішення, що дозволяють поліпшити конфіденційність прямо зараз, наприклад Bitcoin-міксери, але вони вимагають довірених сторін і можуть привести до витоку даних.

У 2018 року ситуація має значно покращитися. Два найперспективніших проекти в цій галузі - TumbleBit і ZeroLink - входять в завершальну стадію.

TumbleBit був запропонований в 2016 році групою дослідників на чолі з Етаном Хейлманом. Це, по суті, протокол мікшування монет, який використовує тумблер («склянка») для створення платіжних каналів від всіх учасників до всіх в одному сеансі мікшування. Всі швидко отримують взамін чужі Bitcoin-и, замітаючи таким чином сліди. TumbleBit використовує складні криптографічні алгоритми, щоб виключити можливість встановлення зв'язків між користувачами «склянки».

Первісну реалізацію протоколу TumbleBit підготував на початку 2017 року розробник NBitcoin, Ніколя Дорье. Його роботу підхопили інші розробники, а блокчейн-платформа Stratis оголосила про впровадження цієї технології в своєму гаманці Breeze, запустити який планується до березня 2018 року. В середині грудня 2017 року Stratis інтегрувала TumbleBit в бета-версію гаманця.

Друге перспективне рішення, ZeroLink, було запропоновано під іншою назвою розробником Bitcoin Core і технічним директором Blockstream, Грегорі Максвеллом ще в 2013 році. На відміну від TumbleBit, ZeroLink використовує центральний сервер для підключення всіх користувачів без можливості пов'язувати їх транзакції. Він створює єдину (CoinJoin) транзакцію між усіма учасниками, що робить рішення більш дешевим.

Ця ідея була забута на кілька років, поки Девід Фічор (який також працював над TumbleBit) не повернувся до неї на початку 2017 року. Він уже закінчив початкову реалізацію ZeroLink.

Фічор недавно провів тестування ZeroLink, яке показало, що доопрацювання потрібні, але не надто суттєві. За його словами, вони займуть кілька місяців:

Я міг би випустити це рішення для публічного доступу прямо зараз. У будь-якому випадку в процесі мікшування немає ризику втрати грошей, і багато раундів змішування виконуються правильно. Просто деякі користувачі можуть зіткнутися з помилками, які я б не хотів виправляти на ходу.


Більше сайдчейнів


Сайдчейни - це альтернативні блокчейни з монетами, які прив'язані до Bitcoin. Вони дозволяють користувачам ефективно переміщувати Bitcoin-и в блокчейнах, які влаштовані зовсім по-іншому, але використовують тільки «оригінальні» Bitcoin. Сайдчейн може пропонувати більш швидкі підтвердження, або велику анонімність, або можливість використання смарт-контрактів і т.д.

Таку концепцію запропонував генеральний директор Blockstream, Адам Бек, в 2014 році. Blockstream запустив сайдчейн Liquid, який дозволяє здійснювати миттєві Bitcoin-транзакції між криптовалютними біржами. Liquid зараз знаходиться на стадії бета-тестування, але вже в цьому році може вийти версія 1.0.

Ще один довгоочікуваний сайдчейн - RSK, робота над яким почалася досить давно. RSK створений для підтримки повних по Тьюрінгу смарт-контрактів, що дасть Bitcoin-у гнучкість Ethereum. RSK в даний час знаходиться на стадії закритого бета-тестування.

Підпис Шнорра


Підпис Шнорра, названий на честь її винахідника Клауса-Петера Шнорра, багато фахівців вважають найкращим типом криптографічного підпису для криптовалют. Він забезпечує високий рівень точності і відносно швидко верифікується. З активацією Segregated Witness було б легко реалізувати підпис Шнорра в протоколі Bitcoin.

Алгоритм підпису Шнорра дає можливість підписувати всі дані транзакції одночасно, в той час як при підписі ECDSA (який використовуються сьогодні) необхідно підписувати кожну частину окремо. В контексті Bitcoin це означає значне підвищення масштабованості. Аналіз передбачає економію в середньому в 25% на кожну транзакцію, що збільшить провідність мережі приблизно на 33%.

Поки складно передбачити, чи буде підпис Шнорра прийнятий в мережі Bitcoin. Для цього буде потрібен софтфорк і багато що залежить від експертної оцінки і тестування.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?