Аналітика ICO: DADI

CryptoExplorer         Немає коментарів         ICO
601 перегляд
DADI (Decentralized Architecture for a Democratic Internet) - платформа для децентралізованих хмарних і веб-сервісів. Платформа використовує Decentralized Autonomous Organization (DAO) і туманні обчислення, що дозволяє надавати ці послуги дешевше і безпечніше.

Проект націлений на усунення потужних китів (Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google Cloud), домінуючих в індустрії на даний момент. Ці компанії мають високі витрати і є велика ймовірність, що всі операційні витрати розподіляються між користувачами, як тільки ті стали залежними від послуг цих компаній.

DADI - проект амбітний і команда намагається вирішити відразу декілька завдань. В їх whitepaper досить розгорнуто описано цілі, але сьогодні лише про найцікавіше.

Децентралізовані веб-сервіси


DADI використовує децентралізований пул комп'ютерів, підключених до Інтернету, для роботи мережі і управління. Тобто, технологію, також відому як туманні обчислення. Вона має кілька суттєвих переваг для кінцевого користувача:

Ціна


Як і більшість блокчейн-систем, децентралізована архітектура дозволяє істотно знизити витрати. DADI стверджує, що економія може скласти до 90%, в порівнянні з Amazon Web Services (AWS), проте нам не вдалося знайти цифри. Навіть якщо взяти половину від заявленої вигоди, корпоративні клієнти потенційно можуть економити сотні тисяч доларів в рік тільки на хмарні обчислення.

Надійність


DADI гарантує, що ваш онлайн-продукт «завжди» буде доступний. Навіть якщо на якомусь з серверів виникнуть проблеми, інші його замінять. На початку 2017 року проблеми в роботі AWS викликали проблеми в роботі мало не всього інтернету і це хороший приклад того, наскільки важлива надійність і стабільність.

Майнери


У мережі DADI передбачено 3 класифікації майнерів:

 • Gateways
 • Stargates
 • Hosts

Gateways відповідають за пропускну здатність мережі і є точкою входу для користувацьких запитів. Вони також аутентифікують і підтверджують відповіді від Hosts. Stargates - те ж саме, що і Gateways, але також відповідають за маршрутизацію доменів всередині мережі DADI. Нарешті, Hosts надають обчислювальні потужності, необхідні для роботи веб-сервісів платформи.
Простіше кажучи, Hosts допомагає підтримувати мережу за допомогою системи Proof-of-Work, в той час як Gateways і Stargates працюють за допомогою щось схожого Proof-of-Stake. Двом останнім необхідні DADI-токени з блокуванням по часу, щоб оголосити про свою роботу в мережі.

Токен DADI


DADI - це ERC20-токен, який використовується в мережі Ethereum. В процесі ICO буде випущено 100 000 000 DADI-токенів і це буде остаточний обсяг. Фіксований обсяг токенів буде задіяно в обігу у вигляді комісій для користувачів і винагород майнерам.
Як користувач, ви зможете витрачати DADI-токени при використанні веб-сервісів. Комісія ділиться на 5 частин:

 • Host отримує основну частину платежу в якості винагороди
 • Gateway, до якого підключений Host, заробляє невеликий відсоток від винагороди Host
 • Ще невелика частина використовується для підтримки підключення до мережі
 • Шматочок виділений для команди DADI
 • Сума токенів, що залишилася спалюється

На жаль, механізм розподілу токенів описаний в whitepaper не дуже докладно і ніяких конкретних даних не наведено.

Команда


Команда DADI складається з 18 повноцінних працівників. Джозеф Денне очолює команду в особі засновника і гендиректора. Раніше він вже запускав Airlock - проривне цифрове агентство, співробітничав з такими компаніями як BMW, Disney і Coke.
Денне переманив з Airlock кілька менеджерів, включаючи Кріса Мейра (бізнес-стратегії) і Уїлла Лебенса (відділ підтримки та розробки рішень). Лебенс має досвід в якості невиконавчого директора в open-source платформі Symphony CMS. Теоретично, це може допомогти DADI з першим ривком і перевагою в області веб-сервісів для CMS.

Незважаючи на те, що в команді не так багато людей з досвідом в блокчейні, їм вдалося залучити технічних директорів з хорошим досвідом в розподілених мережах. Директори Джеймс Ламбі і Франческо Ланнуззеллі поділяють 40 років досвіду в інжинірингу.
Команда засновників працювала над проектом DADI протягом 4 останніх років і привернула вже $ 2 млн. прямих інвестицій. Це відмінно, але з огляду на обраний вектор розвитку, було б непогано побачити в штаті кого-небудь з колишніх співробітників компаній-гігантів в сфері хмарних обчислень.

Токени і розподіл


Пресейл DADI розпочнеться 22 січня 2018 і триватиме 30 днів, або після досягнення $ 29 млн.
Компанія випустить 100 млн. DADI-токенів в процесі ICO, але лише 60 млн. будуть доступні до купівлі. Решта маркерів будуть розподілені наступним чином:

 • 20 000 000: команді засновників DADI
 • 10 000 000: партнерам DADI
 • 5 000 000: на реферальну програму
 • 2 500 000: на фонд екосистеми (на підтримку мережі)
 • 2 500 000: на операції і обслуговування DADI

20 млн., виділених на команду засновників будуть поділені між 18 учасниками, але виплачуватися будуть протягом 4 років. Пропонуючи поділ на рівні транші, виходить приблизно по $ 140 тис. На кожного члена команди.
Публічна пропозиція буде поділена на пресейл (10 млн. токенів за ціною $ 0.40) і публічний продаж (50 млн. токенів по $ 0.50). Пресейл почнеться 22 січня 2018, але реєстрація на нього вже закрита, так що нові учасники поки що не беруться. Публічний продаж розпочнеться 29 січня 2018 р. і тоді у вас буде можливість придбати токени DADI за ETH.

Прибуток від продажу токенів команда DADI планує використовувати в такий спосіб:

 • 45% - маркетинг і партнерські угоди
 • 25% - НДДКР
 • 25% - Інфраструктура
 • 5% - Непрямі витрати

Здається, до розподілу токенів питань немає. 20% на засновників може здатися забагато, але якщо розділити це на 18 осіб і на рівні транші протягом 4 років, то все стає зрозуміліше.

Вердикт


DADI намагається децентралізувати ринок веб-сервісів, а це стрімко зростаюча індустрія на $ 250 млрд. Щоб зробити це, компанія зосередилася на туманних обчисленнях і смарт-контрактах, що надасть користувачам більш дешеві і надійні альтернативи сервісів на зразок AWS.
Основний фокус компанії - на системах управління контентом (CMS), але при цьому зробити платформу, здатну підтримувати всі типи веб-продуктів.
У команди багата історія спільної роботи, хоч цей досвід і не пов'язаний з технологією блокчейну. Проект в даному напрямку, однак, може зазнавати труднощів з масштабуванням.

Ризики


Поганий whitepaper. У технічному whitepaper бракує важливих деталей щодо актуальних витрат і структури комісій. Що викликає більше запитань, так це те, що частина документу злизана в іншого проекту, SONM. Звичайно ж, команда спробувала відредагувати текст, але негативне враження вже залишилося. -4

Сильні конкуренти. DADI намагається протистояти гігантам бізнесу в цій сфері. Ресурсів у цих компаній в сотні разів більше, ніж у DADI, навіть після успішного проведення ICO. -3

Недосвідчена команда. Ніхто з команди раніше не працював у великих компаніях, пов'язаних з хмарними обчисленнями. Такий проект приречений на проблеми, так як у міру зростання мережі, знадобляться працівники, які знають, як правило, обслуговувати такі мережі. -3

Потенціал зростання


Гігантський ринок. Ринок веб-сервісів до 2020 року повинен дорости до $ 400 млрд. Якщо DADI і децентралізований хостинг займуть нову парадигму, то навіть невеликий шматочок цього ринку може принести істотний прибуток. +6

Працюючий продукт. У DADI є дещо, чого немає у більшості інших ICO - повністю функціонуючий продукт. Компанія отримує $ 150 тис. на місяць від великих клієнтів на кшталт Virgin. +5

Самостійне фінансування. Засновники роками працювали над DADI без залучення інвестицій. Така відданість надає проекту більшої легітимності. У комбінації з розподіленими зарплатами на кілька років, навряд чи можна припускати, що команда поспішно втече із зібраними коштами. +3

Підсумуємо


Ми даємо цьому проекту оцінку +4 з 10. При цьому не можна сказати, що DADI - поганий проект. Компанія вже домоглася якогось успіху з клієнтами і суттєвим щомісячним прибутком. Однак тут виникає питання «для чого тоді їм ICO?». Додавання токену в уже працюючу систему може лише все ускладнити. Якщо щось працює, не лізьте.
З огляду на все це, проект - класичний політ на Місяць. Якщо команда успішна, то вона струсоне всю індустрію хмарних обчислень, а DADI піднесеться, коли осяде пил. Однак, як і у будь-якого амбітного проекту, тут є великий ризик невдачі.

Подробиці для інвесторів


Публічний продаж токенів DADI почнеться 29 січня 2018 року і закінчиться 20 лютого 2018. Щоб взяти участь в ICO, зареєструйтеся тут.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах