Cardano: Початок

CryptoExplorer         Немає коментарів         Cardano
247 переглядів
Восени практично ніхто не знав про такий проект, як Cardano, але після неймовірного зростання в грудні, криптовалютна спільнота звернула на нього увагу. Головне питання на даний момент - чи дійсно платформа стане "вбивцею" Ethereum, або проект серйозно переоцінений? Спробуємо розібратися.

Cardano - децентралізована платформа, на базі якої будь-який бажаючий може запускати свої додатки. Всередині мережі використовується власна монета - ADA.


Керують проектом Чарльз Хоскінсон і Джеремі Вуд - раніше CEO Ethereum і його Executive Assistant.

Cardano називають першим проектом, чия технологія пройшла серйозну перевірку з боку вчених з усього світу. Відкритий код був створений з нуля: кожен фрагмент був досліджений солідним числом академіків, які зробили свій внесок у його розвиток. Вся справа в амбіціях творців - якщо на цій платформі буде будуватися економіка нового типу, то і код повинен бути написаний так скрупульозно, як ніби від цього залежить життя людей.

Cardano зараховують до так званого "третього покоління блокчейну": першим був Bitcoin, другим став Ethereum, який запропонував нову, але все ще не найкращу з можливих технологій. Платформи третього покоління використовують досвід першопрохідців для того, щоб позбутися від обмежень попередніх версій і запропонувати найбільш опрацьовані додатки.

Проект має чітке розмежування повноважень:


Input Output Hong Kong (IOHK) - компанія, де безпосередньо працюють розробники технології платформи і електронного гаманця.

Як і у інших децентралізованих платформ у Cardano є за спиною організація, яка полегшує співпрацю з нею як бізнесу, так і державам. The Cardano Foundation є аналогом Enterprise Ethereum Alliance і OnChain (партнер NEO).

Emurgo - бізнес підрозділ, що займається залученням і інтеграцією нових додатків для роботи з Cardano.

Так в чому перевага Cardano перед його конкурентами?


Насамперед хочеться відзначити, що проект знаходиться на самому початку свого шляху і багато чого ще не було реалізовано, наприклад, дебетова карта, за допомогою якої можна буде розплачуватися в будь-якому магазині з автоматичною конвертацією ADA в фіат, так що зупинимося на найголовнішому.

Proof of Stake

Cardano і NEO, на відміну від Ethereum, працюють на PoS. Proof of Work, який використовується в дітищі Бутеріна, орієнтується на комп'ютерні потужності для підтвердження транзакцій, тоді як PoS - на кількість токенів у ноди. В цьому плані Cardano дійсно виглядає більш привабливо, адже PoS - це більш сучасний і безпечний протокол, в чию користь роблять вибір сьогоднішні розробники.

Ouroboros, алгоритм майнінгу ADA, значно скорочує кількість даремно витраченої енергії для верифікації транзакцій.

Підтвердження операцій в Cardano працює наступним чином: всередині мережі розраховується кількість необхідних блоків, потім відбувається своєрідна лотерея, де випадковим чином вибираються власники токенів, які стають "slot leader" і виступають як консенсус ноди, відповідальні за свій конкретний блок або slot. Після чого блоки починають видобуватися в порядку черги, а майнери отримують свою винагороду. Причому, чим більше у вас токенів, тим вищий шанс що вибирають саме вас. Зараз процес централізований: видобуток відбувається через ноди Cardano, а винагорода спалюється, але вже в другому кварталі 2018 року система буде працювати як належить і з'явиться можливість створювати пули, об'єднуючи токени різних нод для збільшення шансів бути обраним.

У Cardano використовується мова програмування Haskell - судячи на думку експертів, найкраща з точки зору мова, максимально скорочує вірогідність "людських помилок". Neo підтримує різні мови програмування, що досить зручно для розробників, а в Ethereum придумали свою власну - Solidity, оптимізовану під свою специфіку.

Управління в Cardano відбувається по децентралізованій моделі on-chain, де користувачі можуть голосувати з важливих питань. Модель NEO і Ethereum більш централізована.

25% винагороди за блок направляється в сховище, а користувачі Cardano, шляхом голосування, можуть приймати рішення, яким чином витратити гроші. NEO і Ethereum таким сховищем не володіють.

Крім цікавих особливостей, які вже реалізовані або будуть застосовані в майбутньому, є один головний недолік, Cardano - це стартап, який перебуває в розробці. Команда проекту викликає повагу, але на відміну від Ethereum і NEO розробникам необхідно пройти довгий шлях до визнання технології та впровадження в обіг. Кількість бірж, що котирують ADA обмежена: Bittrex, Binance і Upbit, а близько 75% денного обсягу припадає саме на Південну Корею.

Втім, для довгострокових інвесторів, охочих здійснити вкладення на дійсно довгий термін і які вірять в третє покоління блокчейну, токени ADA можуть стати непоганим активом з хорошим потенціалом.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?