Що таке Callisto Network

CryptoExplorer         Немає коментарів         Callisto
498 переглядів
У таборі Ethereum Classic відбуваються значні зміни. Близький запуск Callisto Network - важлива новина для інвесторів, прихильників і всіх симпатиків спільноти Ethereum Classic. Callisto, названий так на честь одного із супутників Юпітера, це сайдчейн, основні завдання якого полягають у підвищенні масштабованості мережі Ethereum Classic і введенні протоколу «колд-стейкінгу».

Callisto буде являти собою окремий блокчейн, інтегрований з основним блокчейном ETC і буде мати свій токен CLO. У мережі Callisto буде своя монетарна політика з фіксованим максимальним обсягом емісії (подібно до ETC). На додаток до цього, в її протоколі передбачені стимули, які спонукають учасників мережі використовувати CLO як засіб заощадження капіталу. Новини про Callisto були зустрінуті спільнотою з великим натхненням, так як ці зміни потенційно можуть вивести ETC на висоти, що здавалися недоступними раніше.

У цій статті ми розповімо про найбільш важливі деталі з білої книги Callisto, поговоримо про акцію безкоштовної роздачі токенів нової мережі власникам ETC і спробуємо припустити, що ці зміни можуть означати для майбутнього ETC в цілому.

Що таке Callisto Network?


Callisto Network - це децентралізована криптоплатформа з відкритим вихідним кодом, заснована на вихідному коді go-Ethereum і має власну криптовалюту (CLO). Розробку платформи очолює u/Dexeran, лідер Ethereum Commonwealth (одна з трьох команд розробників ETC) і мета цього проекту проста: стимулювати зростання і прийняття Ефіріума Класик як спільноти і як платформи.

Дехто помилково називає Callisto хардфорком блокчейну ETC, проте в дійсності це паралельний ланцюжок, або сайдчейн, покликаний привнести ряд поліпшень в систему Ethereum Classic.

Масштабованість


Основна мета проекту - підвищення масштабованості системи Ethereum Classic. Як будь-яка інша криптовалюта, ETC має проблеми з масштабованістю. Біткойн зіткнувся з такими проблемами першим і ми всі знаємо, чим це обернулося: комісії і час підтвердження транзакцій в останні місяці зросли до майже захмарного рівню. Розробники ETC намагаються вирішити проблему масштабованості за допомогою сайдчейну, замість того, щоб прагнути до зберігання всіх даних в одному основному ланцюжку зі збільшеним розміром блоків (як Bitcoin Cash).

Для тих, хто не в курсі, сайдчейн - це «окремий блокчейн, що має з основним блокчейном двосторонній зв'язок з можливістю прямого обміну активами і їх передачі в рамках загальної системи за фіксованим детермінованим обмінним курсом». Дещо спрощуючи, це означає, що сайдчейни несуть власні набори даних і функціональні можливості, які прив'язані до батьківської ланцюжка. Використання сайдчейну розвантажує основний блокчейн ETC і підвищує пропускну здатність загальної системи.

Цей сайдчейн буде використовуватися як спосіб дослідження і досягнення еталонної реалізації майбутніх змін протоколу. Іншими словами, CLO буде служити свого роду тестовою мережею для ETC (але при цьому буде мати власну грошову вартість).

Перефразовуючи The Merkle, Callisto допоможе підвищити масштабованість як Ethereum Classic, так і нової мережі, а також поліпшить взаємодію між ланцюжками.

За планом, в майбутньому смарт-контракти Callisto можна буде використовувати в блокчейні ETC і навпаки. Потенційно це може стати абсолютно революційним досягненням, однак для цього ще належить виконати велику роботу.

Колд-стейкінг


Ще одна проблема, що стоїть перед ETC, полягає у відсутності механізму, стимулюючого користувачів утримувати свої монети - критично важливої функції для токенів, що претендують на роль засобу заощадження капіталу. Поява Callisto - це спосіб для ETC поекспериментувати з «протоколом колд-стейкінгу», який усуває цей недолік, виплачуючи власникам токенів винагороду за те, що вони є частиною мережі.

Що таке колд-стейкінг (cold staking)? Це заснований на смарт-контракті процес, який дозволяє власникам токенів CLO отримувати відсоток від загальної емісії CLO, якщо вони утримують свої маркери досить довго.

Давайте спробуємо розібратися з цим докладніше. Кожен власник токенів CLO може стати колд-стейкером. Все, що для цього потрібно, це заблокувати деякі засоби на рахунку казначейського смарт-контракту (написаного на мові Solidity і розгорнутого в мережі) на період від одного місяця.

Незважаючи на те що PoW-алгоритм теж буде діяти, стейкер немає необхідності підтримувати повну ноду (вузол мережі, який зберігає копію даних блокчейну в повному обсязі) або долати будь-які інші технічні складності. Кожен колд-стейкер може брати участь в управлінні розвитком блокчейну шляхом подачі пропозицій і голосування за існуючими пропозиціями.

Колд-стейкер винагороджуються за те, що є частиною моделі управління мережі, отримуючи виплати з казни. На баланс казначейства надходить 10% від комісії за кожен створений блок Callisto. Сума винагороди залежить від кількості стейкерів в кожен момент часу (чим більше стейкерів, тим меншою є нагорода кожного з них).

Одна з цілей колд-стейкінгу - стимулювати користувачів утримувати свої маркери CLO протягом тривалого періоду часу, тим самим підвищуючи статус CLO як «засобу заощадження капіталу». Чи буде механізм колд-стейкінгу справлятися з цим завданням, покаже час. Проте це рішучий крок у напрямку автоматизованого майбутнього, в якому управління мережею здійснюється ончейн. До того ж бачити, що розробники шукають нестандартні рішення існуючих проблем - безумовно позитивний знак.

Інші значущі функції


Часто відчувається брак інструментів для того, щоб зробити смарт-контракти Ethereum безпечними. Зломи смарт-контрактів є великою проблемою і наслідки їх обходяться екосистемі в значні суми. У мережі Callisto для захисту екосистем ETC і CLO буде створено офіційний відділ аудиту смарт-контрактів. Таким чином буде реалізована можливість професійного аудиту смарт-контрактів, абсолютно безкоштовного для кінцевого користувача.

Кожен блокчейн розвивається і іноді процес хардфорку може бути погано організований і пов'язаний зі значними складнощами. Вирішення цієї проблеми - це ще одна варта уваги особливість Callisto. У новій мережі дати оновлень визначені заздалегідь - так, щоб всі користувачі могли задовго дізнатися про зміни і підготуватися до них. Дати планових хардфорків - 11 листопада 2018 року і 5 травня 2019 року.

Кілька ключових технічних характеристик Callisto:

  • PoW-алгоритм: Dagger Hashimoto (Ethash)
  • Інтервал між блоками: ~ 15 сек.
  • Нагорода за блок: 600 CLO (30% комісія казначейства)
  • 100% сумісна з Ethereum Virtual Machine
  • Максимальний обсяг емісії: 6 500 000 000 CLO

Дорожня мапа Callisto на 2018 рік подається досить амбітною. Розробники визначили для себе такі цілі:

  • Запуск тестової мережі 2.0
  • Створення маркетингової команди
  • Запуск програми-гаманця для смартфонів
  • Проведення планового хардфорку №1, з введенням механізму колд-стейкінгу

Початковий розподіл CLO


Після формування генезісного блоку Callisto кожен держатель ETC отримає токени CLO в співвідношенні 1:1.

Коли це відбудеться? Згідно з січневою заявою розробників Ethereum Commonwealth,

Фіксація балансів гаманців в блокчейні ETC буде проведена на блоці 5 500 000 (приблизно 5 березня 2018 року; це залежить від змін інтервалу між блоками і швидкості хешування в мережі ETC).


Що потрібно зробити держателю ETC, щоб точно отримати належні йому CLO?

Якщо на момент фіксації балансів у вашому гаманці будуть перебувати ETC, ви автоматично отримаєте свої маркери CLO в момент запуску основної мережі Callisto.

Але що, якщо ваші ETC в цей момент будуть перебувати на рахунку біржі? У цьому випадку ситуація не настільки очевидна. Технічно, кожна біржа з підтримкою ETC отримає токени CLO в кількості, що відповідає балансу ETC на своїх гаманцях. Однак біржі можуть вирішити не підтримувати нові маркери, а те, чи стануть вони розподіляти їх між своїми користувачами і яким чином, залежить тільки від їх волі.

Багато хто запитував, чи будуть підтримувати CLO такі криптовалютні біржі, як Binance або Bittrex. На момент підготовки статті представники бірж ще не робили офіційних заяв із цього приводу, але, як повідомляється, автори проекту опублікують список підтримуваних бірж. Якщо у вас будуть сумніви щодо політики вашої біржі, обов'язково перемістіть свої ETC в гаманець з підтримкою Callisto або зверніться до служби технічної підтримки біржі.

Ще одне питання, яке задають багато користувачів, це які гаманці будуть підтримувати CLO? За словами Dexaran,

Ми працюємо з ClassicEtherWallet і браузерним розширенням для Chrome ClassicMask.


Хороша підказка для новачків: легко забути про те, що гаманці - це просто інструменти для взаємодії з блокчейном і в дійсності ваші ETC не зберігається безпосередньо в гаманцях. Баланс вашого гаманця лише відображає стан відповідного запису в блокчейні.

Кожна адреса в блокчейні Ethereum Classic отримає безкоштовні токени CLO, так що, навіть якщо ви користуєтеся гаманцем, що не підтримує CLO, вашу проблему, ймовірно, можна буде вирішити без втрати токенів. Якщо ви знаєте свій приватний ключ, то ви зможете розпоряджатися належними вам CLO.

Цитуючи Dexaran:

Будь-які програми, що підтримують ETC або ETH, автоматично будуть підтримувати CLO, так як алгоритми отримання адрес і підписання транзакцій в них використовуються в точності одні й ті ж.


Очікується, що, крім ClassicEtherWallet і ClassicMask, про підтримку CLO оголосять розробники і інших гаманців:


Висновок


У міру наближення дати роздачі токенів, хайп навколо Callisto наростає, так само як і кількість згадок в Reddit і Discord. Але варто пам'ятати про те, що багато які з ідей, планів і функцій, що згадуються в цій статті, ще далекі від реалізації.

З цим застереженням, Callisto - дуже цікавий і багатообіцяючий проект, на який безперечно варто звернути увагу.

Для отримання додаткової інформації ви можете ознайомитися з розділом FAQ Callisto або зайти в групу проекту на Discord. А ті, кого більше цікавлять технічні подробиці, можуть стежити за розвитком проекту на Github або самостійно ознайомитися з білою книгою Callisto.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах