Аналітика ICO: Friendz

CryptoExplorer         Немає коментарів         ICO
219 переглядів
Friendz підключає бренди до спільноти користувачів і дозволяє використовувати переваги сарафанного радіо. На відміну від більшості ICO, ця компанія в бізнесі ще з 2016 року. Вони просто запускають ICO як спосіб впровадити технологію блокчейн в платформу, для автоматизації системи валідації зображень і реалізації системи розподілу винагороди (докладніше про це трохи пізніше).

Команда хоче, щоб нативний токен платформи, Friendz Coins (FDZ), став валютою, яку компанії будуть використовувати при взаємодії зі своєю цільовою аудиторією. Головна задумка в тому, щоб заохочувати творців контенту за просування брендів, які їм подобаються.

Платформа Friendz передбачає користувачів 3-х типів: бренд-клієнти, користувачі і приймаючі.

Бренд-клієнти


Бренд-клієнти, на зразок Nestle і Uber, створюють і купують кампанії всередині платформи. Вони встановлюють бюджет, цільову аудиторію, і соціальні мережі, а також деякі інші критерії. Ці кампанії представляються користувачам Friendz, які можуть брати участь в них і отримувати винагороду в FDZ.

Платформа Friendz дозволяє бренд-клієнтам без зусиль відслідковувати ключові індикатори продуктивності (KPI) в реальному часі за допомогою спеціалізованої консолі.

Користувачі


Як користувач, ви берете участь в житті Friendz за допомогою створення контентів для бренд-клієнтів.

У мобільному додатку можна прокручувати список кампаній і вибирати ті, в яких ви хочете взяти участь. Після цього ви робите фотографію за інструкцією з кампанії, додаєте хештег або кілька і завантажуєте її. Кожну завантажену вами картинку учасники спільноти можуть оцінювати від 1 до 5 залежно від якості.

Тут можна отримувати користь із високоякісних картинок. Чим вищий рейтинг отримує фотографія, тим більшою буде винагорода. Якщо регулярно викладати високоякісні знімки, то можна добитися вигідніших пропозицій від брендів. При оцінці рейтингу користувача також враховуються кількість фоток і загальне охоплення і залучені взаємодії.

Приймаючі


Приймаючі - це високо оцінені користувачі, кожна фотографія яких відповідає інструкції. Як тільки мінімальна кількість лідерів приймає фотографію, вона автоматично публікується в соціальних акаунтах користувачів.

Будь-який Користувач може стати приймаючим після участі в кількох кампаніях з хорошим показником прийняття. Як і звичайні користувачі, приймаючі також мають свої рейтинги, які ґрунтуються на тому, наскільки акуратно вони вибирають фотографії. Приблизно така система репутації використовується в Augur. Якщо показник прийняття падає нижче певного порогу, то вони втрачають свій статус приймаючого.

Приймаючі отримують винагороду в FDZ за ретельну модерацію фотографій. І хоча поки що цей процес відбувається всередині платформи Friendz, компанія збирається інтегрувати технологію блокчейн, щоб вивести її на принципово новий рівень.

Токен FDZ


FDZ є токен ERC20 і є основною валютою всередині платформи Friendz. Компанія планує випустити 1.5 млн. FDZ в рамках ICO, після якого емісія повністю припиниться.

Ви можете використовувати цей токен для кількох речей всередині програми:

 • Сервіс і знижки на кампанії
 • Збільшення видимості і промоушн
 • Ігри на блокчейні
 • Магазин мерчандайзу
 • Купони і подарункові карти
 • Партнерські угоди з брендами

Friendz виділить 15-30% прибутку на зворотній викуп токенів з ринку, щоб потім роздати їх користувачам. Це створить постійний попит на ринку, а також продемонструє те, що компанія сама вірить у цінність власного токена.

Команда


Компанія Friendz стартувала в 2016 році і з тих пір кількість працівників збільшилася до 30. Вона вже встигла продемонструвати успіх, залучивши € 500 тис. і давши € 1.2 млн. прибутку.

Alessandro Cadoni, Cecilia Nostro і Daniele Scaglia очолюють команду в ролі співзасновників. І хоча у них не так багато досвіду в блокчейні, вони заручилися хорошими радниками. Дошка радників Friendz працює з іншими значущими блокчейн-проектами, включаючи Eidoo і Gnosis.

Компанія вже встигла попрацювати з 200 клієнтами, серед яких Disney, Reebok, Mattel, Warner Bros та Best Western і ін.

Токени і розподіл


Публічний продаж токенів FDZ починається 1 березня о 10 ранку (UTC+1) і триватиме 3 тижні, поки не буде досягнутий хардкеп 750 000 000 FDZ ($ 50 250 000).

У ICO є і мінімальна мета - 50 000 000 FDZ ($ 3 350 000). Якщо команда не збере ці кошти за 3 тижні ICO, то всі інвестиції будуть роздані назад.

10 FDZ можна купити за ціною в $ 0.67 в ході ICO. Однак, якщо записатися в ряди ранніх учасників, то можна отримати солідну знижку:

 • Перша година: 40% знижка
 • Перша доба: 20% знижка
 • Перший тиждень: 10% знижка

50% від загального обсягу емісії будуть розподілені між учасниками ICO, в той час як члени команди отримають всього 5%. Однак, 20% виділено на резервний фонд, який буде заморожений до подальшого фінансування і винагороди команді. Тобто, в кінці кінців, співробітники зможуть отримати більше заявлених 5%.

Токени, розпродані в першу годину, а також ті, що розподіляються між працівниками, радниками і на резервний фонд, будуть видаватися рівними частками протягом 12 місяців. Щомісяця буде виплачуватися 1/12 токенів.

1 рік - досить короткий період для такої моделі. Однак, так як компанія вже працює протягом кількох років, це варто враховувати.

Команда планує використовувати прибуток з ICO в такий спосіб:

 • 50% - на маркетинг і розвиток
 • 20% - на персонал і фахівців
 • 15% - на розробку
 • 10% - загальні та операційні витрати
 • 5% - інше

Маючи вже усталений продукт і користувацьку базу, для команди було б розумно розподілити велику частину коштів на маркетинг і розвиток бізнесу.

Вердикт


Friendz - успішна маркетингова і рекламна компанія з хорошою історією. Подібно Rentberry, компанія впроваджує технологію блокчейн в власну платформу, а не починає з нуля.

Вражає те, що компанія вже вийшла на прибуток. Це повинно додати впевненості в застосовності сарафанного радіо до їх моделі роботи.

Хоча команді бракує досвіду в блокчейні, вони залучили одних з кращих радників з великими знаннями в цій сфері.

Ризики


Перенасичений ринок. В індустрії цифрового маркетингу цілий букет компаній, як традиційних, так і на блокчейні. Friendz може бути складно розвиватися такими ж темпами. -2

Нічого проривного. Тут відсутній фактор «wow!». ICO з таким високим ризиком повинні виглядати більш помітне й вирішувати якісь важливіші проблеми. -2

Сильна залежність від третьої сторони. Недавнє оновлення інструкцій до реклами на Facebook може згодом витіснити Friendz з ринку. -1

Потенціал зростання


Працююча задумка. Що важливіше, Friendz вже досягла успіху. Інвестування в компанію, яка вже показує прибуток, нівелює більшу частину ризику. +6

Вірусність. Платформа грунтується на шерінгу в соцмережах і вірусності. Чим більше людей будуть використовувати додаток і ділитися контентом, тим швидше вона буде рости. +4

Про токени. Команда виділяє собі невелику кількість токенів, а програма зворотнього викупу токенів вселяє додаткову довіру в спроможність компанії. +2

Підсумуємо


Friendz отримує від нас оцінку +7 з 10. Команда, продукт і маркери роблять компанію більш вигідною в очах інвесторів в порівнянні з більшістю інших ICO. Компанія не планує змінювати світ власним децентралізованим інтернетом або влазити у фінансові структури. Замість цього, вони гнуть свою лінію і продовжують розвиватися всередині давно обраної сфери.

І хоча тут навряд чи варто очікувати зростання капіталу в 50 разів, але примножити його точно вийде.

Інформація для інвесторів


Тип: Utility
Символ: FDZ
Платформа: Ethereum
Публічний продаж: 1 березня 2018
Мінімальне вкладення: 0,1 ETH
Ціна: FDX = $ 0,067
Хардкеп: 750 млн. FDZ
Платежі: ETH
Країни, заборонені до участі: США
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?