Децентралізовані біржі: хто стане лідером?

CryptoExplorer         Немає коментарів         EtherDelta IDEX
591 перегляд
Торгівля криптовалютами в ранні роки розвитку індустрії була хаотичною: помилки і збої торгових механізмів; низька ліквідність; часті атаки DDoS та інше.

Коли вперше з'явилися децентралізовані біржі - користувачі дивилися на них, як на Bitcoin в 2008 році. Такі платформи як Etherdelta (неінтуітивні і непривабливі) залишали бажати кращого. Але у таких платформ була одна істотна перевага: кошти постійно перебували під контролем користувача, запобігаючи можливості повторення Mt Gox.

Заснована в 2016 році, біржа Etherdelta (ED) була єдиним децентралізованим представником такого роду і стала відома як біржа для придбання токенів ERC20 до того, як ці монети потрапили на великі біржі. Але за останні три місяці Etherdelta втрачає позиції, на ринку з'являється новий претендент на лідерство - IDEX. 15 січня на ED був зареєстрований торговий обсяг в розмірі 28,5 мільйона доларів проти 728 000 доларів у IDEX. Шість тижнів по тому ситуація змінилася. Минулої суботи біржа IDEX досягла рекордного денного обороту в розмірі 13,5 мільйона доларів, в той час як ED, що зіштовхнулася з технічними проблемами, була недоступна вже протягом декількох тижнів і відновила торгівлю тільки 1 березня.

Проблеми «флагманської» криптобіржі Ефіру почалися після злому в грудні. З огляду на те, що на децентралізованих біржах не зберігаються кошти користувачів, то вони раніше вважалися стійкими до будь-яких зломів, але геніальний зловмисник замінив DNS сайту і вкрав сотні тисяч доларів в Етері і інших токенах за допомогою копії офіційного сайту.

Цей інцидент стався якраз в той час, коли ED намагалася організувати ICO і зібрати гроші на випуск власного токена. У токена Etherdelta не було реального варіанту використання і, врешті-решт, це ICO якось тихо пішло з криптосцени. Потім, на додачу до всіх бід Etherdelta, трапилася ще одна неприємність - в січні хакери зламали Твіттер біржі. ED остаточно втрачає головну перевагу перед централізованими біржами, занадто багато зломів для однієї платформи.

Можливо, користувачі вже почали розчаровуватися в децентралізованих біржах. Однак падаючий прапор лідера індустрії підхопили інші платформи.

Наприклад, в березні IDEX фіксує рекордні показники обсягів торгів. Особливим чином впливає на динаміку розвитку швидкість додавання токенів на біржу: наприклад, токен Tomocoin (TOMO) був доступний для торгівлі через пару годин після завершення ICO. Інтерфейс сайту інтуїтивно зрозумілий і схожий на традиційні біржі.

При цьому варто відзначити, що і у IDEX були проблеми. 5 березня стався збій і біржа була недоступна і це не перший подібний випадок. Незважаючи на це, користувачі, схоже, по достоїнству оцінили зручність децентралізованої платформи - за останні два тижні на ній було зареєстровано 20 000 нових користувачів.

Кількість децентралізованих бірж, що з'являються в мережі, швидко зростає і IDEX доведеться боротися за своє місце під сонцем. Наприклад, Hodl Hodl пропонує і інші криптовалюти для торгівлі, такі як Litecoin і Bitcoin і працює як свого роду гібридний Localbitcoins. Ще є децентралізована платформа Bisq, яка полегшує торгівлю токенами ERC20 завдяки Metamask.

До речі, незабаром IDEX збирається випустити власний токен і, якщо біржа впорається з підводними каменями, об які розбилася Etherdelta, у неї є шанси стати лідером не тільки серед децентралізованих бірж, а й серед усіх обмінних платформ.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах