Що таке Gas в мережі Ethereum і яке його призначення

CryptoExplorer         Немає коментарів         Ethereum
284 перегляди
Ми впевнені, ви не раз при переказі токенів Ethereum задавалися запитанням "Що таке цей Gas?". У цій статті ми з вами обговоримо головні питання, що стосуються "газу".

На відміну від Bitcoin, де все досить просто - достатньо поставити розмір комісії і чекати, поки переказ пройде, на Ethereum все працює трохи інакше. Хоча базовий принцип залишається незмінним, чим більше грошей ви готові віддати за комісію, тим швидше пройде транзакція. Але якщо Bitcoin створювався в першу чергу, в якості альтернативи фіатній (традиційній) валюті, то у Ethereum завдання більш глобальні і створювалася ця платформа для виконання різних програм або смарт-контрактів.

Є три основні операції, які можна здійснювати на блокчейні Ефіріума:

  • Переказувати Ethereum на інші адреси;
  • Виконувати смарт-контракти;
  • Створювати смарт-контракти.

Ось ми і дісталися до самого головного. Для того, щоб здійснювати ці операції на платформі Ethereum, вам потрібно буде заплатити комісію і одиницею оплати будь-якої комісії служить Gas. Говорячи простою мовою, за будь-яку операцію в Ethereum вам доведеться платити Газом. Проводите складну операцію - потрібно більше газу, на просту знадобиться менше. Таким чином, мережа гарантує, що ніхто не буде виконувати непотрібні дії та використовувати неефективний код.

На сайті https://etherscan.io ви можете знайти практично будь-яку транзакцію в мережі Ethereum. Приклад транзакції, на яку пішло 22 251 Газу (рядок Gas Used By Txn): https://etherscan.io/tx/0x9b896be007157ca7c7a19880811c1add43c8f05323ecb08ec1befdb168dd4b09

Що таке Gas Limit?


Gas Limit - це максимальна кількість Газу, яка може у вас списатися при проведенні тієї чи іншої транзакції. Цей ліміт придуманий для того, щоб в результаті якоїсь помилки, яка запустить великий цикл операцій, у вас не списалася велика сума комісії. При виставленні ліміту Газу важливо розуміти кілька речей:

  • Наприклад, ви ставите ліміт Газу 50 000, а на операцію вам потрібно було 25 000, в цьому випадку необхідна кількість Газу (25 000) не перевищує ліміт (50 000), а значить, все ОК - транзакція потрапить в блок і буде виконана, а залишок 25 000 Газу повернеться вам на гаманець, у вигляді ETH. Але якщо на операцію вам потрібно було 55 000, то всі ваші 50 000 Газу витратяться, але валідацію транзакція не пройде і ви залишитеся «з носом» (зазвичай видається помилка "out of gas").
  • Зазвичай, при виборі токенів на переказ, ліміт виставляється автоматично. Але якщо він залишається незмінним, то дізнавайтеся у розробників смарт-контрактів, за участю в ICO і інших операціях, який Gas limit вам ставити.
  • Пам'ятайте, стандартний ліміт Газу для переказу ETH на іншу адресу - 21 000 Gas. Тобто, якщо ви плануєте просто переводити Ефір на різні адреси, не пов'язуючи зі смарт-контрактами, то для вас важливо запам'ятати Gas Limit = 21 000.

Що таке Gas Price?


Ефір ділиться на різні частки в такому співвідношенні:

1 ETH = 1 000 finney ("фінні") = 1 000 000 szabo ("сабо") = 1 000 000 000 gwei ("джи-вей") = 1 000 000 000 000 000 000 wei ("вей")

До речі, назви часток не випадкові, це прізвища людей, які зіграли чималу роль у розвитку криптовалюти - Finney, Szabo, Wei.

Так ось, Gas Price або Ціна Газу - це та ціна, яку ви готові заплатити за одну одиницю Газу. Кожен сам визначає яку ціну за Gas він готовий заплатити. В даний момент 1 Gas = 20 Gwei, що при стандартній відправці Ефіру буде 21 000 * 0,00000002 = 0,00042 ETH ($ 0.255). Погодьтеся, в принципі сума прийнятна, але виникає запитання, а чи можна поставити менше і чи дійде транзакція в цьому випадку. Щоб відповісти на це запитання, скористаємося сервісом: ethgasstation.info


У таблиці на сайті дуже багато цифр і літер, але нам потрібні тільки два показники:

Gas Price, ми регулюємо його повзунком. Він вимірюється в одиницях - Gwei;
Gas Used - кількість Gas, необхідна для виконання операції.

На зображенні вище ми поставили Gas Price в 20 Gwei. І Gas Used в 21 000. Час переказу буде менше хвилини (дивіться Avg Time (min)), а вартість комісії в доларовому еквіваленті - $ 0.255.

Тепер, поставивши ціну Газу в 2 Gwei, що в 10 разів менше за стандартне значення, ми бачимо, що приблизний час переказу буде біля  7 хвилин (на практиці відбувається за ~ 3 хвилини):


Це означає, що заплативши комісію в 10 разів меншу ($ 0.026) ви будете чекати підтвердження трохи більше 4 хвилин.

Звичайно, це не точні дані, періодично час відправки змінюється, в залежності від завантаженості мережі Ethereum, але нам до сих пір не зрозуміло, навіщо платити за Gas по 20-60 Gwei, якщо навіть при 2-5 транзакція відправляється не так вже й довго?

Ось ми з вами і розібралися, що таке Gas і з чим його "їдять". Тепер ви знаєте як відправляти транзакції з меншою комісією.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах