Спад інтересу до криптовалют - тривожний знак чи затишшя перед бурею?

CryptoExplorer         Немає коментарів    
360 переглядів
Позиції криптовалют помітно ослабли. Після тримісячного зниження цін інтерес до Bitcoin і цифрових валют впав до нових мінімумів - разом з їх ринковою вартістю.

Це легко побачити, проаналізувавши дані онлайн-пошуку і Google Trends. Також є джерело, яке стверджує, що з минулого жовтня кількість пошукових запитів, пов'язаних з Bitcoin і криптовалютами, знизилася на 80%. Там же йдеться, що кількість запитів з Японії і Південної Кореї, які вважаються найбільшими Bitcoin-«гаванями» світу, знизилася до мінімумів, що спостерігалися в березні 2017 року.

Свіжий графік запитів в Google показує, що серед трьох топових криптовалют тільки Bitcoin можна назвати глобальним трендом. Ефіріум як і раніше цікавить тільки деякі регіони Азії і Східної Європи, а Лайткойн взагалі непомітний.

Інше джерело, яке опублікувало свої дані в січні 2018 року, вивчило пошукові запити за попередні три місяці і припустило, що помітне падіння інтересу до криптовалют віщує зниження курсу Bitcoin до $ 7100. Такий прогноз вже підтвердився двічі: сьогодні ми спостерігаємо вартість Bitcoin на рівні $ 7000, а раніше, 6 лютого, криптовалюта досягла мінімуму за 2018 рік - $ 6127. До початку березня ціна трохи оговталася, так що поки можна стверджувати, що пророцтво працює в короткостроковій перспективі.

Крім того, за даними провідного сайту для пошуку роботи Indeed.com, падає інтерес до вакансій, пов'язаних з Bitcoin і криптовалютами, хоча в сфері проектної зайнятості для блокчейн-фахівців поки все стабільно.

Однак ще два тижні тому Indeed.com повідомляв про зростання числа оголошень, що запрошують на посади, пов'язані з криптовалютами. Тоді стверджувалося, що кількість таких вакансій підскочила більше, ніж на 620% з листопада 2015 року.

Це може свідчити про те, що зниження інтересу до криптовалют - явище тимчасове, а в довгостроковій перспективі ця сфера продовжить набирати вплив. Втрата вартості криптовалют буде як і раніше розчаровувати інвесторів і ентузіастів, але технології цифрових валют і блокчейну, швидше за все, стануть тими силами, з якими доведеться рахуватися.

У таких регіонах, як Індія, число робочих місць в Bitcoin-компаніях росте і зараз. Це особливо обнадіює, враховуючи нинішню позицію країни по відношенню до криптовалют. З листопада 2017 року зростання зайнятості в секторі віртуальних активів склало майже 300%, а кількість відповідних пошукових запитів в індійському секторі сайту Indeed.com зросла на 52%.

Індійські регулятори неодноразово критикували криптовалютні біржі, вказуючи, що Bitcoin і цифрові валюти не можна вважати законним платіжним засобом. В Індії була створена спеціальна група для активізації боротьби з відмиванням грошей та іншими незаконними діями і підготовлені нею правила можуть вступити в силу буквально на днях.

Проте, близько 10% транзакцій з криптовалютами відбувається саме в Індії. Тому, з огляду на дані про пошук роботи в цій країні, можна припустити, що зниження інтересу до Bitcoin не обов'язково носить глобальний характер.

Ймовірно, те, що ми спостерігаємо - це певний «зсув» інтересів. Чи слід фокусуватися на спаді криптовалют? Можливо, варто розраховувати на те, що інтерес до криптовалют зазнає змін у міру того, як люди будуть більше дізнаватися про них. При цьому, мабуть, потрібно надавати менше значення «глобальної інтриги» криптовалют, переходячи до більш конкретних термінів і тем. Наприклад, кількість пошукових запитів по Bitcoin і Ripple поки залишається помітною в таких країнах, як Гана, Сингапур і Австрія. Словосполучення на кшталт «ціна Ripple» і «коли лусне Bitcoin» в цих країнах домінують серед пов'язаних з криптовалютами пошукових запитів, в той час як в Болівії і Австралії люди більше цікавляться Bitcoin-ом, як таким.

Також спостерігається зміна типів криптовалютних інвесторів, що впливає на кількість пошукових запитів. Коли в минулому році Bitcoin перейшов рубіж в $ 10 000, кількість людей, що цікавляться ним, зросла експоненціально. Користувацькі бази таких платформ, як Coinbase, виросли відразу до неймовірних обсягів і більшість з залучених людей навряд чи мала за плечима якийсь досвід. І навряд чи їх цікавив довгостроковий результат: криптовалюти були для них всього лише способом отримання швидкого багатства.

Коли ціна Bitcoin почала знижуватися на початку 2018 року, багато хто з цих нових інвесторів, які сподівалися заробити великий куш, відразу відвернулися від криптовалют. Хоча інтерес до криптовалют і кількість пошукових запитів зменшилися природним чином, деякі з цих нових трейдерів (можливо, досить молоді люди) залишилися лояльними до крипто.

Багато джерел вказують на те, що інтерес так званих мілленіалів до цифрових валют залишається настільки сильним, що деякі навіть інвестують в них гроші, які планували витратити на оплату освіти. Молодші покоління, можливо, не дадуть інтересу до Bitcoin і альткойнів зовсім затихнути.

Аналітики також прогнозують, що загальний інтерес до цифрових валют в цьому році може знову збільшитися. Багато хто залишаються оптимістичними щодо віртуальних активів і припускають, що до літа 2018 року ці монети зможуть досягти нових цінових максимумів.

Наприклад, аналітик компанії Fundstrat, Том Лі, передбачає, що Bitcoin може коштувати $ 20 000 до липня цього року. Він каже, що поведінка, яку сьогодні демонструє Bitcoin, нагадує те, що сталося після розпродажу в квітні-липні 2013 року, коли було «ралі монстрів». Він також вважає, що якщо Bitcoin продовжить рухатися по поточній траєкторії, то $ 20 000 - це «розумна цифра».

І Лі не самотній в своїй думці. Виконавчий директор компанії Abra, Білл Баргідт, також заявив, що в найближчі місяці насувається новий бум, коли ціни буквально зірвуться з ланцюга. Він каже, що Bitcoin і інші форми цифрових активів готуються до величезних стрибків, а менеджери хедж-фондів і інші налаштовані на збагачення особистості бачать в їх волатильності потенційну можливість заробити і тому додають їх в свої портфелі.

Зростаючий інтерес серед ультразаможніх людей може викликати нове подорожчання криптовалют. Якщо таке станеться, можна з впевненістю припустити, що за підсумками цього року загальний інтерес до криптовалют і Bitcoin значно перевершить статистику 2017 року.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах