Диверсифікація і ребалансування інвестиційного портфелю

CryptoExplorer         Немає коментарів    
899 переглядів
Твердо визначившись з бажанням інвестувати в криптовалюти і вивчивши весь спектр цікавих монет, саме час задуматися про структуру майбутнього інвестиційного портфелю.

Інвестиційний портфель - це сукупність крипто-активів, зібраних для досягнення однієї мети - отримання прибутку. Правда, поведінка ринку часом диктує такі умови, в яких збереження наявного - вже велика перемога. Тому, формуючи портфель, треба звертати увагу не тільки на потенціал тієї чи іншої монети, але і на ті способи заробітку, які пропонує крипторинок. І, звичайно ж, остання справа - закуповуватися на всі кошти однією єдиною монетою в надії, що саме вона зробить вас крипто-мільйонером.

Швидко і страшно vs довго і спокійно


Умовно стратегії інвестування можна розділити на дві частини. Довгострокові інвестиції вибирають консервативні інвестори, готові пожертвувати швидким прибутком (за що ми, відверто кажучи і любимо крипторинок). Більш азартні учасники ринку роблять ставку на агресивний короткостроковий трейдинг, який обіцяє блискавичний дохід поряд з високим ризиком втратити все і відразу.

Інвестиційний портфель можна формувати на основі двох цих стратегій, розділивши весь масив криптовалют на довгострокові і короткострокові. Однак, варто пам'ятати, що якщо довгограючими надійними монетами можна просто закупитися і чекати, поки їх ціна поб'є рекорди, то для короткострокових інвестицій в будь-якому випадку буде необхідно зануритися в основи трейдингу, вивчити правила і традиції ринку, базиси фундаментального і технічного аналізу і невпинно стежити за новинним фоном криптосвіту.

Не варто також випускати з уваги той факт, що навіть надійна, на перший погляд, монета може повести себе неналежним чином і різко пірнути на цінове дно. Люди, які купили Bitcoin по $ 19000, навряд чи зараз вважають його надійною інвестицією. Однак, ринок є ринок і довгострокові інвестиції вимагають спартанського терпіння і залізобетонної нервової системи. Не психанути і не продати всі активи на ціновому мінімумі - головне завдання інвестора, який зайшов на ринок надовго.

Між ведмедями і биками


Один з найбільш неоднозначних способів диверсифікації ризиків - зайняти позицію між биками і ведмедями, розділивши активи таким чином, щоб було чим оперувати як при бичачому, так і при ведмежому тренді. Тут високий ризик метань між одними і іншими, адже вам треба визначитися, до розумних вам чи до красивих. До того ж, мало кому вдається перемикати мозок між очікуваннями зльоту або падіння тієї чи іншої крипти. Як правило, закохавшись в актив, хочеться вірити, що всі труднощі тимчасові, графіки щось недоговорюють, а монета ось-ось вибухне свічкою вгору.

Подібне ребалансування підійде для холоднокровних інвесторів, які давно втратили віру в диво, чітко розуміють сигнали ринку і вміють прогнозувати поведінку як бичачого, так і ведмежого лобі.

Плагіат - це не соромно


Вам вдасться уникнути багатьох помилок, якщо перед початком інвестиційної діяльності ви вивчите досвід тих, хто давно в ринку. На щастя, зараз чимало відкритих ресурсів, на яких інвестори щодня публікують інформацію про свої крипто-портфелі. Знайдіть той блог або телеграм-канал, який здасться вам більш цікавим. Зверніть увагу на стабільність портфелю, на ті критерії, за якими в нього додаються монети і на поведінку інвестора в разі стагнації ринку. Сформуйте свій портфель за аналогією з його портфелем і, якщо вважаєте за необхідне, дотримуйтесь рекомендацій інвестора в частині купівлі нових активів.

Другий варіант, коли, здавалося б, можна не включати власний мозок, - сліпо слідувати рекомендаціям брокерів. На сьогоднішній день існує декілька десятків крипто-ботів, які в щоденному режимі дають сигнали до купівлі або продажу того чи іншого крипто-активу із зазначенням частки від загального портфелю, при дотриманні якої ризики будуть мінімальні. Інше питання, що невідомо, яку кваліфікацією мають трейдери, які стоять за додатком, ніхто не застрахує вас від залучення в масові пампи і дампи, а в разі провалу докоряти можна буде хіба що додаткові в телефоні.

Ребалансування по інструментах


Повертаючись до можливостей заробітку, які надає крипторинок, одним з найбільш доцільних варіантів ребалансування портфелю вважається розподіл активів за інвестиційними інструментами. Так працюють професійні інвестиційні фонди.

Такого роду портфель може виглядати приблизно так:

  • 25% - провідні монети для довгострокового інвестування (BTC, ETH, XRP);
  • 25% - середньострокова торгівля топовими альткойнами;
  • 10% - роботизований арбітраж;
  • 10% - торгові роботи і алгоритмічна торгівля;
  • 10% - торгівля по новинах (відстеження Gainers і Loosers);
  • 10% - вкладення в перспективні ICO;
  • 10% - високо ризиковані крипто-активи.

Процентне співвідношення часток в такого роду портфелі буде залежати від того, наскільки ви володієте певною інвестиційною стратегією і наскільки вона адекватна для сьогоднішнього становища на крипторинку.

Крипто-портфель можна сформувати і виходячи з регіонів інвестування - щодня змінюється порядок в частині правового регулювання криптовалют в країнах світу, здатний істотно впливати на курси. Можна довірити частину портфелю керуючому фонду, правда, в цьому випадку доведеться заплатити відсоток з отриманого прибутку.

У будь-якому випадку, раз сформований крипто-портфель не служитиме вам все життя. Його необхідно буде переглядати і «перетрушувати» при змінах ринку, при появі нових перспективних і стабільних монет і, нарешті, при стагнації ринку, коли навіть максимально перевірені крипто-активи викликають бажання продати все і скласти фіат в панчоху.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?