Як вибрати криптовалютну біржу?

CryptoExplorer         Немає коментарів         Poloniex Bittrex Bitfinex Liqui
259 переглядів

Чому правильний вибір біржі - це важливо?


Кожен, хто потрапив в світ цифрових валют, рано чи пізно стикається з необхідністю вибору біржі. Криптовалютних бірж існує величезна кількість і у кожної є свої плюси і мінуси. Так, одні біржі відрізняються великим вибором валютних пар, інші - зручним інтерфейсом, треті - розширеним функціоналом і безліччю інструментів технічного і графічного аналізу, четверті - швидше за всіх додають нові маркери відразу після ICO, п'яті пропонують розширені налаштування безпеки і т. д.

Найчастіше люди не обмежуються одним торговим майданчиком. Наприклад, одна біржа використовується для торгівлі високоліквідними активами, друга - для торгівлі високоризиковими альткойнами, третя - для покупки нових криптотокенів "на довготермін", а четверта - для купівлі або продажу криптотокенів, не представлених на трьох інших майданчиках і т. д.

Не варто забувати, що вибираючи біржу, трейдеру доводиться довіряти кошти третій стороні. Децентралізовані біржі, які дають повний контроль над приватним ключем і, відповідно, засобами користувача, поки ще перебувають лише на ранній стадії розвитку. Таким чином, в цьому короткому посібнику йтиметься про критерії вибору "традиційних" або централізованих криптомайданчиків.

Чим слід керуватися при виборі біржі?


Вибір - справа індивідуальна. Проте основні критерії, на які слід звернути увагу при виборі торгового майданчика, такі:

 • репутація (перш, ніж заводити кошти на незнайому біржу, краще почитати відгуки про неї на форумах, таких як bitcointalk або Reddit);
 • комісії (кожен раз, купуючи і / або продаючи цифрову валюту, користувач платить біржі комісійну винагороду; вона може відрізнятися на різних майданчиках, але в середньому становить 0,2%);
 • кількість торговельних пар (одні користувачі вважають за краще торгувати високоліквідними криптовалютами з "топ-10", інші ж - волатильними і менш ліквідними альткойнами);
 • ліквідність (багато в чому цей показник залежить від добового обсягу торгів; якщо майданчик ліквідний, то кожну секунду в "склянці" будуть з'являтися покупці і продавці, а графік японських свічок буде плавний, без частих "шипів");
 • платіжні опції (одні біржі підтримують безліч методів платежу, включаючи банківські перекази, інші ж дають можливість введення і виведення коштів тільки в криптовалютах);
 • вимоги до верифікації користувачів (деякі біржі, наприклад, Kraken пред'являють досить жорсткі вимоги для нових користувачів, інші ж (наприклад Poloniex або Bittrex) дозволяють не верифікованим клієнтам торгувати з добовим лімітом торгового обсягу в $ 2000).

Серед інших критеріїв вибору біржі можна виділити:

 • країну базування (наприклад, деякі японські і південнокорейські біржі, незважаючи на їх привабливість в якості інструменту для арбітражних операцій, можуть "не пускати" користувачів з інших країн);
 • зручність інтерфейсу;
 • наявність інструментів технічного і графічного аналізу;
 • наявність зручної статистики за операціями;
 • можливість маржинальної торгівлі (і, як наслідок, можливість отримання пасивного доходу від надання позик іншим учасників біржі) і т. д.

Кажуть, що зараз дуже популярна біржа Poloniex. Це так?


Так, Poloniex - це найпопулярніша криптобіржа (згідно з даними сервісу coinhills). Заснована вона не так давно - в 2014 році, але завдяки зручному для користувача інтерфейсу, широкому спектру альткойнів і оперативному додаванню нових токенів, Poloniex стала топовою біржею по добовому торговельному обсягу.

У цей момент в лістингу біржі представлено понад 60 різних криптотокенів і 4 види маркетів (BTC, ETH, XMR, USDT). Майданчик працює в трьох режимах. Для кожного з режимів маєте можливість аналізу прибутку і / або збитків, в розрізі кожної валютної пари. Ці інструменти аналізу знаходяться в розділі "My trade history & analysis".

Існує мобільний варіант біржі, але у Poloniex немає додатків для ОС Android і iOS.

В цілому, не дивлячись на відсутність підтримки фіатних валют і періодичні збої, в зв'язку з надмірним трафіком, біржа Poloniex - привабливий майданчик як для початківців, так і для досвідчених трейдерів.

А де ще торгується багато альткойнів?


Bittrex - це справжня "обитель альткойнів" (їх представлено більше 180). Багато в чому, завдяки лавиноподібному попиту на альтернативні біткойну цифрові валюти, Bittrex, останнім часом, входить в топ-10 криптовалютних майданчиків за щоденним обсягом торгів.

У Bittrex трохи менш зручний інтерфейс, якщо порівнювати з Poloniex. З іншого боку, графіки оснащені багатьма інструментами технічного і графічного аналізу.

Верифікація на біржі не обов'язкова, однак необхідна для можливості виведення понад $ 50 000 в день. Торгові комісії складають 0,25%.

Bittrex досить ліквідна, а інтерфейс і різні налаштування безпеки добре продумані. Bittrex припаде до душі любителям торгівлі безліччю альткойнів.

А якщо я хочу торгувати найбільш ліквідними активами?


Тоді вам на Bitfinex, де представлені найбільш ліквідні криптовалюти, в основному, "завсідники" топ-10 рейтингу CoinMarketCap. Незаперечні плюси біржі: професійні графіки від платформи TradingView, широкі можливості для статистичного аналізу для користувацької активності і безліч налаштувань безпеки, повідомлень, а також для користувацького інтерфейсу.

Bitfinex підтримує фіатні валюти, реалізований режим "Фінансування" (аналог Lending на біржі Poloniex), що дозволяє отримувати пасивний дохід від надання позик іншим користувачам, які торгують на даному майданчику з плечем. Біржа підтримує різні види ордерів, включаючи стоп-ліміт, трейлінг-стоп, Fill or Kill ("виконати або анулювати") і т. д.

Репутація Bitfinex не викликає сумнівів, особливо після того, як біржа погасила всі заборгованості перед користувачами після злому 2016 року.

З мінусів можна відзначити трохи складний для сприйняття інтерфейс, який може здатися новачкам перевантаженим всякими хитромудрими "фішками". Проте біржа заслуговує на увагу, особливо серед криптоентузіастів, що вважають за краще високоліквідні інструменти і ґрунтовний підхід до технічного аналізу і трейдингу в цілому.

А як щодо BTC-e? Багато хто говорить про цю біржу.


BTC-e має широкий спектр платіжних опцій. З іншого боку, в лістингу криптовалют не настільки багато, як на більшості інших популярних торгових майданчиків. Саме це, ймовірно, негативно відбивається на ліквідності BTC-e і її добовому торговому обсязі (17-е місце в світі). Інтерфейс біржі мінімалістичний, графіки надані TradingView.

Верифікація на біржі не обов'язкова, але її проходження відкриває для користувача ряд додаткових опцій. Серед останніх можна виділити можливість депонувати кошти через банківський переказ, знімати блокування (money hold) на виведення коштів платіжними системами, збільшувати ліміт на зняття коштів і т. д.

Торгові комісії невисокі, всього 0,2%.

А де торгуються найгарячіші токени, розпродані в ході ICO?


На Liqui. Основна перевага даного майданчика - оперативне додавання нових криптовалют (в основному, практично відразу після ICO). Інтерфейс мінімалістичний, є міні-чат (Trollbox) російською та англійською мовами. Є опція створення депозитного рахунку (режим Interest), на який нараховуються відсотки від комісій, що стягуються біржею.

З мінусів можна виділити недостатньо продуманий інтерфейс (наприклад, інструменти аналізу по торговій парі розташовані централізовано, в самому низу вкладки Balances), а також "неквапливість" технічної підтримки.

В цілому, біржа здасться привабливою любителям покупки криптоновинок по стратегії Buy & Hold.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах