Головна загроза Ripple - НЕ Ethereum

CryptoExplorer         Немає коментарів         Ripple Stellar
338 переглядів
На загальну думку, основний суперник Ripple - Ethereum. А що, якщо насправді головна загроза - набагато менш відома система під назвою Stellar? Розповідаємо, в яких сферах змагаються ці три криптовалюти і хто зараз лідирує.

Останні півроку були ознаменовані виходом багатьох криптовалют з тіні Bitcoin, і одним з таких проектів став Ripple і його токен XRP.

У минулому році цей токен виріс в ціні більше, ніж на 35 500%, ставши однією з найприбутковіших криптовалют. І це зростання виникло не на порожньому місці - компанія шукала і знаходила партнерів, яким був би корисний їх токен і обслуговуюча його мережа.

Помітний прорив стався в середині листопада, коли було оголошено про тестування транскордонних платежів у співпраці з American Express і Banco Santander. В рамках пілотного проекту перекази з AmEx FX International на британський рахунок в Santander без використання картки будуть оброблятися за допомогою системи Ripple і проводитися майже миттєво.

Ripple передбачається використовувати саме в сфері фінансів і, за словами компанії, середній час обробки платежу становить 4 секунди - в нашій фінансовій системі термін може доходити до 5 робочих днів.

Пізніше, в січні, Ripple оголосила про партнерство зі службою грошових переказів MoneyGram International. Вона буде тестувати XRP на платформі xRapid, призначеній для фінансових установ, яким потрібно виконувати перекази на вимогу.

MoneyGram, по суті, перевіряє можливість використання XPS в якості проміжної валюти при транскордонних переказах. Таким чином, в разі успіху, MoneyGram може незабаром отримати значну конкурентну перевагу.

В цілому Ripple вдалося укласти вже п'ять партнерських угод з відомими брендами і, крім того, вони постійно розширюють доступ до своєї системи RippleNet з боку банків.

Ethereum - головний суперник?


З огляду на, що криптовалют вже більше 1600, конкуренція є в будь-якій ніші, в тому числі і в цій. На загальну думку, основний суперник Ripple - Ethereum і криптовалюта Ефір.

Справа в тому, що блокчейн Ethereum зараз тестують 200 міжнародних організацій, включаючи банківські, в рамках Enterprise Ethereum Alliance, правда, він менш пристосований для конвертації валют, оскільки, на відміну від Ripple, не був призначений саме для фінансових застосувань.

Проте у Ethereum є свої переваги: маса партнерів, перевірена масштабованість і смарт-контракти.

А що, якщо насправді головна загроза для Ripple - НЕ Ethereum, а набагато менш відома система під назвою Stellar?

Stellar, прямий конкурент Ripple


На початку шляху Stellar і Ripple були схожі, оскільки в створенні обох валют взяв участь Джед МакКалеб. Проте сьогодні між ними існують помітні відмінності, хоча вони і займають одну і ту ж нішу.

Найважливіша подія в історії компанії відбулася в жовтні, коли IBM оголосила про співпрацю з Stellar і KlickEx в південнотихоокеанському регіоні для прискорення обробки транскордонних платежів. У проекті, покликаному прискорити розрахунки в 12-ти регіональних банках, використовувався власний блокчейн IBM і токени під назвою люмени.

Незважаючи на численні партнерства в галузі фінансів, в них вкрай рідко використовується «оригінальна» для платформи криптовалюта, як у випадку партнерства IBM і Stellar, - частіше створюються похідні токени.

Обробка транзакцій в обох системах дуже швидка і недорога: операція в Ripple варто частки цента і займає кілька секунд, Stellar же заявляє розрахунок за 2-5 секунд при вартості в 1 американський цент за 100 тисяч транзакцій. Транзакції в мережі Ethereum займають більше часу і коштують набагато дорожче.

Також дуже важливо, що Фонд розвитку Stellar - це некомерційна організація, мета якої - розширення доступу до банківських послуг, а блокчейн якраз і дозволяє обмінюватися віртуальною валютою без участі банків.

Ripple - теж некомерційна організація, але вона в першу чергу орієнтована на забезпечення угод з великими фінансовими інститутами. Це, втім, не означає, що для Stellar неважливі відносини з великими компаніями, але підходи у організацій дещо різні.

У Stellar є помітна перевагу перед Ripple - ця мережа вважається помітно менш централізованою, хоча фонд розвитку Stellar також контролює більшість люменів.

У Ripple були важкі часи в 2015 році, коли засновник, МакКалеб, покинув компанію і його кошти були заморожені. Тоді стало зрозуміло, що правління Ripple може заборонити все, що їм не сподобається, а це зовсім не схоже на ідеальну децентралізовану модель. В історії Stellar таких епізодів не було.

Поки не можна сказати, хто з конкурентів виявиться кращим в довгостроковій перспективі, але інвесторам Ripple варто уважно стежити за долею Stellar.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах